Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Reportaz

Author Šela Maratón 2013

Author Šela Maratón 2013

Zvyky by sa mali dodržiavať. A medzi tie jarné patrí určite účasť na tradičnej Šele, ktorá so svojou traťou, zabezpečením a atmosférou patrí medzi to najlepšie u našich západných susedov. Spolu s tým sa však už začal rysovať zvyk ďalší a tým sú vrtochy počasia spojené s týmto dátumom. Tých 91km a 2100m opäť nebude zadarmo...
Slováci na SP v Grazi

Slováci na SP v Grazi

Slovenská rep. v MTB sa zúčastnila 5.05.2013 na pretekoch SP kat.C1 v Grazi v zložení
 • Elite - Michal Lami,Martin Haring

 • U-23 - František Lami,Tomáš Višňovský

 • Juniori - Michal Bušfy,Dušan Bodiš.
 • Downhill Contest Wisla

  Downhill Contest Wisla

  Druhý pretek v tejtro sezóne sa konal v Polskej Wisle. Známa trať už z predošlých ročníkov prešla trošku zmenami. Pribudol obrovsky dvoják na lúke a kozmetické drobnosti.
  Fotogaléria z prvej etapy Pretekov karpatských kuriérov

  Fotogaléria z prvej etapy Pretekov karpatských kuriérov

  Prinášame vám fotogalériu z úvodného prológu Carpathian Couriers Race, ktorý odštartoval 1. mája v obci Dohňany. Úvodnú časovku ovládol Belgičan Boris Vallee. S 2km okruhom sa zo slovákov popasoval najlepšie Mário Daško a skončil tak na 10. mieste.
  Jar je už tu a s ňou aj Jarný šprint

  Jar je už tu a s ňou aj Jarný šprint

  Cyklistická sezóna sa postupne rozbieha a už po 4. krát patrí k obľúbeným stáliciam jarných pretekov Quick Sport Jarný šprint v Bystričke. Štvrtý ročník sa konal 28.04.2013, kedy sa v Bystričke zišli cyklisti zo širokého a blízkeho okolia, aby si zmerali sily po dlhej zime. Síce už nejaké tie maratóny začali, ale minimálne pre mňa bola Bystrička vždy začiatkom hlavnej sezóny. Tak je tomu aj tentoraz.
  1st round Moravsko – Slovenský DH Cup play_arrow

  1st round Moravsko – Slovenský DH Cup

  Po nekonečne dlhej zime sme sa konečne prehupli do jarného až letného počasia. Ešte donedávna sneh všade na okolí neumožňoval osedlať bicykle naplno a my sme mali to šťastie že sme vyrazili pred samotnou sezónou do Talianska kde sme si bicykle osvojili. Nielen príchod teplého počasia sa nejak oneskoril ale vplyvom toho sa prvý závod Moravsko-Slovenského DH cupu posunul o týždeň neskôr.
  Víkend v znamení Slovenského pohára XC a XCM

  Víkend v znamení Slovenského pohára XC a XCM

  V sobotu 20.4.2013 odštartovalo 1.kolo Slovenského pohára v XCM vo Svätom Juri, kde všetci členovia SZC majú tak ako na celej sérii SLOVAK XCM TOUR zvýhodnené štartovné.
  Kaktusbike Svätojurský MTB maratón 2013

  Kaktusbike Svätojurský MTB maratón 2013

  Tak ako minulý rok, aj teraz som sa rozhodol radšej zahájiť sezónu až v Svätom Jure. Dôvod nájdete v minulom Katkovom reporte. Tunajšia trať je ale aj tak na úvod skutočné ideálna. Kratšia, rýchla a bez nekonečných stúpaní. Na 100 km „mordy“ bude ešte času dosť...
  X-Cross MTB Maratón Partizánske 2013

  X-Cross MTB Maratón Partizánske 2013

  Nová sezóna MTB maratónov na Slovensku začala tak ako aj minulý rok maratónom v Partizánskom, tentoraz pod novým názvom X-Cross MTB maratón. Pôvodne mal byť súčasťou 4-dielnej série s lákavou hlavnou cenou v tombole v podobe osobného automobilu od hlavného partnera, avšak pre menší záujem a termínovú kolíziu s niektorými inými akciami, nakoniec myslím, že celkom rozumne, organizátor ostal len pri jednom maratóne. Svoje isto zohrala aj takmer nekončiaca tohtoročná zima, veď kto už by len myslel na cyklistiku, keď ešte začiatkom apríla bolo takmer celé Slovenska pod snehom.
  Race Across South Africa Freedom Challenge 2012

  Race Across South Africa Freedom Challenge 2012

  Medzi 18.06 a 23.07 2012 sme sa zúčastnili preteku v južnej Afrike. Zasa jeden čo sa hrdí prívlastkom najťažší. Posúďte sami.
  Rasmussen žiada od tímu Rabobank 5,6 milióna eur

  Rasmussen žiada od tímu Rabobank 5,6 milióna eur

  Niekdajší dánsky cestný cyklista Michael Rasmussen chce od svojho bývalého tímu Rabobank odškodné 5,6 milióna eur ako kompenzáciu za neférový prístup a uniknuté príjmy. Severana vyhodili v roku 2007 a vo štvrtok pre agentúru ANA vyhlásil, že vedenie spomenutého zoskupenia vedelo o dopingových praktikách a po ich prevalení sa si počínalo pokrytecky. Teraz 38-ročný Rasmussen už v roku 2008 vysúdil dodatočný príjem 665 000 eur, ale túto sumu považuje za nedostatočnú.
  Nádherná zimná bikovačka na Čergovskej stope

  Nádherná zimná bikovačka na Čergovskej stope

  Zas nám na našom malom Slovensku napadol jemný poprašok snehu, očividne je jar už za rohom. Koniec irónie. Ďalšiu veľkú šancu sa poriadne zaboriť do snehu mali cyklisti 09.02.2013 na zimnom šprinte – Čergovskej stope v Raslaviciach. Pekná príležitosť vrhnúť sa na bicykli do bielej krajiny. A čo mám vlastne robiť, keď lyžovať ani bežkovať neviem a sánkovanie ma už nebaví?
  Formulár sa odosiela
  keyboard_arrow_up