Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Technika

Ako preskočiť väčšiu prekážku play_arrow

Ako preskočiť väčšiu prekážku

Názorná ukážka s komentárom ako sa naučiť preskočiť väčšiu prekážku. Samozrejme, že nie každému sa zdá spadnutý strom alebo hrubší konár ako prekážka :)
Top 10 dizajnových kúskov roku 2013

Top 10 dizajnových kúskov roku 2013

Od vynájdenia bicykla už nejaký ten rok ubehol. Počas týchto rokov sa bicykle vylepšovali, zrýchľovali, odľahčovali,...Zmenami za tieto roky neprešla len stránka technická ale aj dizajnová. Rok 2013 nebol iný a priniesol viacero zaujímavých dizajnových riešení. Nasledujúcich 10 bicyklov môžeme zaradiť medzi to najzaujímavejšie z oblasti dizajnu, čo priniesol rok 2013.
Sandwich bike

Sandwich bike

Z času na čas sa na scéne objaví čosi, čo ťažko pomenovať. Čosi, čo by bez riadnej dávky strelenosti a fantázie určite nevzniklo. Kde by sme priestor na takúto „strelenú“ fantáziu našli? Samozrejme v krajine tulipánov a žiadnom inom meste ako Amsterdame. Práve tu sídli spoločnosť Pedal Factory, ktorá na trh prináša pre niekoho dizajnovú bombu, pre niekoho trápny gýč v podobe Sandwichbiku.
Neviditeľná prilba

Neviditeľná prilba

Vadí Vám pri cyklistike prilba? Stláča Vás remienok, tvar prilby nie a nie priľnúť k hlave, cítite s v prilbe nekomfortne. Ak ste doteraz nemali pri ochrane hlavy na výber a trpeli ste, teraz už nemusíte. Riešenie dvoch bikeriek zo Švédska robí z prilby na hlave zbytočnosť. Teda ak máte po ruke voľných 400 €.
FlyKly inteligentné koleso

FlyKly inteligentné koleso

Elektrické bicykle pomaly ale isto prerážajú na trh a na cestách ich vidno stále častejšie. Vývoj ide aj v tejto oblasti dopredu a nové technológie prenikajú aj do tejto oblasti. Načo však kupovať celý bicykel ak nám stačí koleso? Presne to si povedal tím dizajnérov a biznismanov v New Yorku a tak Vám môžeme predstaviť horúcu novinku- FlyKly inteligentné koleso.
Ponuka RIDE na sezónu 2014 PR článok

Ponuka RIDE na sezónu 2014

Na sezónu 2014 bude RIDE s.r.o. ponúkať ebiky KTM, CUBE a GoCycle, pohony BionX, EGO-Kits a OEM systémy Bosch a Panasonic. Ako doplnky budú ebikové svetlá Supernova a airbagové prilby Hovding. Takže sa môžete tešiť na najširšiu špičkovú e-ponuku v celom "Československu" :).
Monkey Lights teraz výhodnejšie PR článok

Monkey Lights teraz výhodnejšie

Ostaňte viditeľný aj po západe slnka! S Monkey Light sa večerná jazda na bicykli stáva bezpečnou a navyše zábavnou. Systém MonkeyFX vytvára tisíce úžasných vzorov v točiacom sa kolese bicykla. Vďaka najmodernejšej digitálnej svetelnej technológii, ostanete viditeľnými aj v noci. Teraz za lepšie ceny!
Koncept 1865 – velocipéd budúcnosti

Koncept 1865 – velocipéd budúcnosti

Klasická konfigurácia s modernými a inovatívnymi prvkami, presne taký je výsledok spojenia dizajnérskeho štúdia Ding3000 spolu s chemickou spoločnosťou BASF pri tvorbe konceptu e - velocipédu budúcnosti
LED navigácia Hammerhead

LED navigácia Hammerhead

Hammerhead vám ukáže všetko čo potrebujete pre navigáciu a pritom na vás nepôsobí rušivo textom alebo grafikou. Táto LED navigácia poskytuje informácie rovnako ako prístroje pre závodných vodičov alebo stíhacích pilotov. LED systém funguje dobre za všetkých svetelných a poveternostných podmienok. Svetelné pole si dokonca môžete prispôsobiť aby vyhovovalo vašim nárokom.
Independent Fabrication play_arrow

Independent Fabrication

Video z návštevy v „továrni“ Independent Fabrication
Zábava s fatbikom Nicolai play_arrow

Zábava s fatbikom Nicolai

Ďalší z dôkazov že fatbiky nepatria iba do snehu alebo piesku
Slovkolex 2014 obrazom

Slovkolex 2014 obrazom

Fotogaléria z prezentácie pripravovaných noviniek na sezónu 2014. Slovkolex s.r.o je exkluzívny distribútor značky CUBE pre Slovenskú republiku. Už od roku 2006 vám prináša tieto designové skvosty na náš trh a len niekoľko dní po nemeckom Eurobiku sme mali možnosť bližšie preskúmať modely na nasledujúcu sezónu.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up