Články v kategórii 'Vysledky' (481 - 492 z 639 článkov)

MS: V utorok tituly pre Arndtovú a Wurtz Schmidta

21.09.2011 1 334 0

Nemka Judith Arndtová si druhýkrát v kariére vybojovala dúhový dres majsterky sveta v cestnej cyklistike. V utorok zvíťazila v časovke žien na 27,8 km na svetovom šampionáte v Kodani a pridala ďalší úspech k zlatu z pretekov s hromadným štartom na MS 2004. Tridsaťpäťročná Arndtová triumfovala s náskokom 21 sekúnd pred Lindou Melanie Villumsenovou z Nového Zélandu. Bronz si vybojovala obhajkyňa prvenstva Emma Pooleyová z Veľkej Británie.
MS: Titul pre favorizovaného Durbridgea, Schwabik 62.

20.09.2011 1 907 0

Austrálčan Luke Durbridge potvrdil úlohu najväčšieho favorita a stal sa v dánskej Kodani majstrom sveta v cyklistickej časovke mužov do 23 rokov. Trať dlhú 35,2 km v centre Kodane zvládol za 42:47 min a triumfoval s 35-sekundovým náskokom pred domácim cyklistom Rasmusom Christianom Quaadem. + Čistiace auto vygumovalo cieľovú čiaru

MTBO: Bajtošová šiesta v šprinte

20.09.2011 1 077 0

Slovenská reprezentantka v orientačnej cyklistike Hana Bajtošová obsadila v pondelkovom šprinte na majstrovstvách Európy v okolí Petrohradu 6. miesto. Za šampiónkou Marikou Harovou z Fínska zaostala o 52 sekúnd. Medzi mužmi bol zo Slovákov najlepší Pavol Paprčka, ktorý obsadil 33. priečku.
Polievka s Jurčom s dobrým výsledkom v Normandii

20.09.2011 1 359 0

Okrem Petra Sagana, ktorý vyhral nedeľňajšie preteky v Taliansku, absolvovali generálku na tohtotýždňové majstrovstvá sveta v Kodani aj ďalší slovenskí cyklisti. Úspešne si počínali v časovke dvojíc Duo Normand vo francúzskom Marigny Pavol Polievka a Matej Jurčo, ktorí obsadili v kvalitnej konkurencii 6. miesto. Obaja sa predstavia na svetovom šampionáte v stredajšej individuálnej časovke.

Zjazd v Malej Lučivnej pre Charváta a Bártovú

20.09.2011 863 0

Výsledky nedeľňajšieho 6. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov v Malej Lučivnej.
Duatlon: Slovenský titul pre Ivanča

18.09.2011 1 617 0

Michal Ivančo z Triax Triklubu FTVŠ Bratislava sa stal majstrom Slovenska v krátkom duatlone s objemami 10 km beh, 40 km cyklistika a 5 km beh. Slovenský šampionát sa konal v rámci Krompašského jarmočného duatlonu. V ženskej kategórii majstrovský titul neudelili.
Kros Triatlon: Republikové tituly Mosnému a Lapinovej

15.09.2011 2 705 0

Tituly majstrov Slovenska v horskom (kros) triatlone (0,5 km plávanie - 18 km horská cyklistika - 5 km krosový beh) si v Starej Myjave vybojovali v kategórii mužov Peter Mosný a medzi ženami Kristína Lapinová.
Bývalý víťaz Tour de France Sastre ukončil kariéru

15.09.2011 1 707 0

Španielsky cyklista Carlos Sastre, nečakaný víťaz Tour de France v roku 2008, vo štvrtok oznámil ukončenie svojej aktívnej kariéry vo veku tridsaťšesť rokov. Jazdec tímu GEOX-TMC svoje rozhodnutie prezradil na tlačovej konferencii v Madride, kde taktiež priznal, že sa k tomu kroku dospel už minulý rok.
Tri medaily pre Slovensko na MS v cyklistike

14.09.2011 1 228 0

Slovenskí zdravotne postihnutí cyklisti si na svetovom šampionáte v dánskom mestečku Roskilde necelých 40 km západne od Kodane vybojovali tri vzácne kovy. Mimoriadne príjemne prekvapila mladá nádejná cyklistka Simona Matičková v kategórii WT1, ktorá pri svojej premiére na MS skončila v časovke strieborná a v cestných pretekoch s hromadným štartom bronzová.
Sagan v rebríčku UCI už na 20. mieste

12.09.2011 885 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa v najnovšom vydaní rebríčka UCI posunul po vystúpeniach na pretekoch Vuelta a Espaňa na 20. priečku. Za tri prvé a jedno druhé miesto na Vuelte si 21-ročný Žilinčan pripísal 56 bodov do svetového rebríčka UCI. Body z neho sú dôležité aj pre olympijskú kvalifikáciu, kde má Slovensko istotu už jednej miestenky do Londýna 2012.
Vuelta - Na záver víťazstvo Sagana, celkový triumf Coba

11.09.2011 2 051 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol ďalší veľký úspech, keď sa stal víťazom záverečnej 21. etapy na pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá bola dojazdom z Circuito del Jarama do Madridu a merala 95,6 km. Pre mladého 21-ročného rodáka zo Žiliny to bolo tretie víťazstvo na tohtoročnom dobrodružstve na španielskych cestách.