Články v kategórii 'Cyklistika' (673 - 684 z 963 článkov)

Fort William: Filip Polc 34. v DH

05.06.2011 1 810 0

Slovenskému reprezentantovi v horskej cyklistike Filipovi Polcovi sa nedarilo v nedeľňajšom zjazde na pretekoch Svetového pohára v britskom stredisku Fort William. Dvadsaťdeväťročný člen tímu MS Evil Racing skončil s takmer 13-sekundovým mankom na víťazného Juhoafričana Grega Minnaara na 34. mieste. Medzi ženami triumfovala Tracy Moseleyová z Veľkej Británie.
SP XC: V Offenburgu víťazstvá Francúzov

30.05.2011 1 373 0

Víťazmi nedeľňajších pretekov Svetového pohára horských cyklistov sa v nemeckom Offenburgu stali Francúzi Julien Absalon a Julie Bressetová. Nedarilo sa Slovákom, keď Michal Lami skončil medzi mužmi na 54. mieste, Janka Števková obsadila 37. pozíciu.
V Sestriere sólo Kirijenku, Contador už takmer víťazom

29.05.2011 994 0

Bielorus Vasilij Kirijenka z tímu Movistar sa stal víťazom predposlednej 20. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia z Verbanie do lyžiarskeho strediska Sestriere. Kirijenka odjazdil väčšinu z 242 km sobotňajšej etape v úniku a napokon svoje odvážne sólo dotiahol do úspešného konca. Bieloruský jazdec triumfoval s komfortným náskokom 4:43 min pred Venezuelčanom Josém Rujanom Guillenom.
Contador prenechal premiérový triumf Tiralongovi

27.05.2011 819 0

Španiela Alberta Contadora delia už iba dve etapy od druhého celkového prvenstva na pretekoch Giro d´Italia. V piatkovom 19. pokračovaní talianskeho podujatia z Bergama na vrchol Macugnaga (209 km) prišiel do cieľa na 2. mieste za víťazným Talianom Paolom Tiralongom z tímu Astana. Tretí finišoval s odstupom šiestich sekúnd na vedúcu dvojicu Vincenzo Nibali.
Valašskopovažská séria začína už v sobotu

26.05.2011 2 349 0

Česko a Slovensko k sobě mají i po rozdělení velmi blízko. A protože „kilometrov na biku, slivovice a krásných žien bol vždy akútny nedostatok,“ vznikl nový česko-slovenský seriál závodů: Valašsko-povážská MTB séria.
V 18. etape Gira triumf Taliana Capecchiho

26.05.2011 994 0

Talian Eros Capecchi sa stal víťazom štvrtkovej 18. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Morbegna do San Pellegrina Terme a meral 151 km. Člen tímu Liquigas-Cannondale v špurte trojčlennej skupiny predstihol druhého v poradí svojho krajana Marca Pinottiho z HTC-Highroad a tretieho Belgičana Kevina Seeldraeyersa z Quickstepu.
Etapový triumf Ulissiho, na čele naďalej Contador

25.05.2011 769 0

Talian Diego Ulissi sa stal víťazom stredajšej 17. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Feltre do Tirana a merala 230 km. Člen tímu Lampre - ISD síce v kontroverznom špurte trojčlennej skupiny skončil až druhý, prvého Giovanniho Viscontiho však v cieli posunuli rozhodcovia na tretie miesto až za Španiela Pabla Lastrasa Garciu, pretože v šprinte porušil pravidlá.
Profi cyklistu Tonda zabili garážové dvere

23.05.2011 877 1 0

Člen tímu Movistar sa v pondelok chystal vyraziť autom na tréning z apartmánu v lyžiarskom stredisku v Granade, keď z nejasných príčin vystúpil a zostal uväznený medzi vozidlom a garážovými dverami.
Náročná 15. etapa na Giro d\'Italia pre Španiela Ituraldeho

Náročná 15. etapa na Giro d'Italia pre Španiela Ituraldeho

22.05.2011 883 0

Španiel Mikel Nieve Ituralde sa stal víťazom nedeľňajšej 15. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá mala cieľ na kopci nad údolím Val di Fassa a merala 229 km. V záverečnom náročnom stúpaní do cieľa zdolal cyklista tímu Euskaltel-Euskadi o takmer dve minúty hrdinu etapy Taliana Stefana Garzelliho, ktorý v nedeľu vyhral dve vrchárske prémie. Tretie miesto obsadil v ružovom drese jazdiaci líder hodnotenia Španiel Alberto Contador, ktorý na víťaza stratil 1:51 min.
SP: V Dalby Forest sa Slovákom nedarilo

22.05.2011 1 233 0

Slovenský reprezentant Michal Lami obsadil v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v cross country horských cyklistov v britskom stredisku Dalby Forest 58. miesto, Janka Števková skončila medzi ženami na 44. pozícii. Víťazmi sa stali Čech Jaroslav Kulhavý a Francúzka Julie Bressetová.
V Pravenci víťazne M. Barényi a Dósová

22.05.2011 1 909 1 0

Víťazmi hlavných kategórií v nedeľňajších pretekoch 2. kola Slovenského pohára a 3. kola Stredoeurópskeho pohára v cross country horských cyklistov sa v Pravenci stali Milan Barényi a Maďarka Eszter Dósová.
SP XC: F. Lami v sobotu devätnásty

22.05.2011 1 257 0

Výsledky sobotňajších pretekov 2. kola Svetového pohára v cross country horských cyklistov v britskom Dalby Forest