Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklistika

MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

Majstrami sveta v cross country maratóne horských cyklistov sa v talianskom stredisku Montebelluna stali Švajčiar Christoph Sauser a Dánka Annika Langvadová. Medzi mužmi si striebro vybojoval Jaroslav Kulhavý z Česka, bronz získal Talian Mirko Celestino. V ženskej kategórii putuje strieborná medaila do Nemecka zásluhou Sabine Spitzovej a bronz získala Esther Süssová zo Švajčiarska. Slováci na tomto podujatí neštartovali.
Termíny MTB pretekov v ČR 2012 PR článok

Termíny MTB pretekov v ČR 2012

Komise MTB Českého svazu cyklistiky v uplynulých dnech schválila termíny a místa konání Českých pohárů a mistrovství ČR horských kol pro rok 2012, v disciplinách cross country (XCO), maratón (XCM), fourcross (4X), sjezd (DHI), trial (TR) a nově také sprint (XCE). Kompletní kalendář naleznete v článku.
Karpatské skrátené XC-čko alias Karpatský MTB maratón

Karpatské skrátené XC-čko alias Karpatský MTB maratón

Tento rok nám v Kuchyni na Záhorí „upiekli“ nový horský maratón. Začlenili ho do novovzniknutej série, tzv. Župného pohára (http://www.nabicyklidetom.sk/). Preteky boli jeho 3. dostaveníčkom – po Svätojurskom maratóne a Račianskej časovke, nasleduje len Greenbike tour. Vývoj počasia nesľuboval prašný zábal, no ani blatový.
Otvorenie singletracku Cerová dráha

Otvorenie singletracku Cerová dráha

Dovoľte, aby sme Vás v mene Bratislavského samosprávneho kraja a spoločnosti BSP pozvali na slávnostné otvorenie cyklotrasy Cerová dráha dňa 27. 6. 2011, o 14:00, na rázcestí MALÝ SLAVÍN.
V rámci Cyklomaratontour sa budú konať Majstrovstvá Česko-Slovenska PR článok

V rámci Cyklomaratontour sa budú konať Majstrovstvá Česko-Slovenska

Čo politika pred takmer osemnástimi rokmi rozdelila, cyklistika tohto roku spojí – v krásnom prostredí Malých Karpát sa v nedeľu 26. júna uskutočnia v rámci závodu Unilever Okolobratislavy neoficiálne Majstrovstvá Česko-Slovenska v polmaratóne horských bicyklov!
Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.
160 km/h dole sopkou na biku?

160 km/h dole sopkou na biku?

Prečo nie? Ak na to máte gu..ráž a máte k dispozícii sopku, alebo iný, viacmenej rovný, 45 stupňový svah a kvalitný DH bike, môžete skúsiť pokoriť rekord, ktorý koncom mája vytvoril Markus Stockl z MS-Evil Racing.
BikeJam Kuchyňa 2011

BikeJam Kuchyňa 2011

Prvý ročník 3 dňového bike festivalu sa začína už v piatok v Kuchyni na Záhorí. V programe je piatkové XC (až do noci), sobotný MTB maratón a nedeľný triatlon, prípadne pohodový MTB výjazd.
Zdravotný stav športovcov a preventívne prehliadky

Zdravotný stav športovcov a preventívne prehliadky

Milí športovci, vzhľadom k tomu, že sa pohybujem aj pracovne aj ako hobbík (alebo hobbíčka...:-) ) pri športe, nedá sa mi nevyjadriť aj k zdravotnému stavu športovcov a hlavne prevencii, na ktorú sa mi zdá veľa športovcov zabúda.....
Cyklobus už aj v Dunajskej Strede PR článok

Cyklobus už aj v Dunajskej Strede

Mesto Dunajská Streda a SAD Dunajská Streda, a.s. sa rozhodlo vyjsť v ústrety cyklistom a vytvorili na trase Dunajská Streda – Gabčíkovo autobusovú cyklolinku. Špeciálne upravený cyklobus bezpečne dopraví cyklistov, turistov a korčuliarov zo zastávky pri mestskom úrade Dunajská Streda na cyklotrasy začínajúce pri vodnom diele Gabčíkovo.
Slovenský pohár DH - Jasná

Slovenský pohár DH - Jasná

Názov pretekov: DH Jasna

Usporiadateľ: Slovenský zväz cyklistiky

Organizátor: TMR a.s. – TATRYmotion, Demänovská Dolina

Termín konania: Nedeľa 19.6.2011
Keď sa musí jazdiť v cyklistickom pruhu play_arrow

Keď sa musí jazdiť v cyklistickom pruhu

... tak sa proste musí jazdiť v cyklistickom pruhu... Video po anglicky
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up