Najnovšie články z kategórie Majstrovstva

Majstrovstvá SR v časovke družstiev - fotografie a výsledky

V obci Teplička nad Váhom sa minulú nedeľu konali Majstrovstvá SR v časovke družstiev. O titul majstra pritom súťažili cyklisti od žiackych až po kategóriu mužov. Preteky v kategórií kadetiek, junioriek a žien sa však pre nízky počet prihlásených neuskutočnili.
Limitovaná edícia originálneho majstrovského dresu Petra Sagana už v predaji

Talianska športová odevná značka Sportful, ktorá dodáva oblečenie pre tím Tinkoff, spustila predaj limitovanej edície majstrovského dresu a doplnkov, schválených UCI. Dres aj nohavice sú vyrobené z rovnakých materiálov a technológiou BodyFit Pro, aké sú použité pre oblečenie, v ktorom jazdí Peter Sagan a ďalší členovia tímu Tinkoff, či už pri tréningu alebo v samotných pretekoch.
Jozef Metelka - celkový víťaz svetového pohára v cestnej cyklistike v kategórii C4

Jozef si víťazstvo vybojoval až v poslednom kole, ktoré sa uskutočnilo nedávno v Afrike. Po víťazstve bol pár dní na Slovensku a pri tej príležitosti nám zodpovedal zopár otázok o jeho výkonoch v Afrike aj plánoch na najbližšie obdobie.
Šiesty slovenský titul v olympijskom triatlone pre Šimka

Pavel Šimko z Realiz sport teamu Bratislava sa stal šiestykrát v kariére majstrom Slovenska v olympijskom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh). Na Žilinskom triatlone skončil v sobotu na 2. mieste za Balázsom Pocsaiom z Maďarska, ale ako najlepší Slovák si vybojoval majstrovský titul.
V sobotu v Žiline o tituly majstrov SR i pohárové body

V sobotu 20. augusta sa v Žiline uskutočnia majstrovstvá Slovenska v tzv. olympijskom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh). V meste pod Dubňom sa domáci šampionát koná už tretíkrát v rade. Na štarte bude chýbať jeden z favoritov mužskej kategórie Richard Varga, ktorý bude v tom čase bojovať na majstrovstvách sveta v šprint triatlone vo švajčiarskom Lausanne.
V nominácii do Dohnian aj obaja majstri SR

Slovensko bude na majstrovstvách Európy v cross country v Dohňanoch (4. - 7. augusta 2011) reprezentovať spolu 27 pretekárov. V elitných kategóriách bude SR zastupovať osem mužov a dve ženy. Nechýbajú ani úradujúci majstri SR v kategóriách elite Michal Lami a Janka Števková. Do prvého reprezentačného tímu, ktorý bude mať hradené všetky výdavky, sa dostalo spolu 6 pretekárov.
Majstrami SR v zjazde Polc a Janečková-Šišková

Majstrami Slovenska v zjazde horských cyklistov sa v Malej Lučivnej stali Filip Polc a Katarína Janečková-Šišková. Súčasťou M-SR boli aj preteky Slovenského pohára, v ktorých triumfovali Česi Matěj Charvát a Jana Bártová.
Majstrami SR v cross country M. Lami a Števková

Majstrami Slovenska v cross country horských cyklistov sa vo Valčianskej doline stali Michal Lami a Janka Števková. Obaja triumfovali vo svojich elitných kategóriách na pretekoch, ktoré boli súčasťou Slovenského pohára v cross country. Medzi jazdcami do 23 rokov si tituly vyjazdili Tomáš Kubek a Michaela Maláriková.

Cancellara, Chavanel či Gilbert v majstrovských dresoch

Trojnásobný víťaz pretekov Tour de France Alberto Contador nedokázal zvíťaziť na nedeľňajších majstrovstvách Španielska v cestnej cyklistike, keď ho v záverečnom súboji zdolal José Joaquín Rojas. Dvadsaťosemročný rodák z Madridu síce držal na 196,7 km dlhej trati krok so svojím o dva roky mladším súperom, Rojas však v samom závere pretekov v dusnom a horúcom počasí mal lepší špurt. Tretí bol Koldo Fernández.
Majstrovský titul pre Petra Sagana

Cyklista Peter Sagan bude v ďalšom priebehu sezóny jazdiť v elitnom profesionálnom pelotóne v drese majstra Slovenska, ktorý si vybojoval v nedeľu na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Olomouci. Sagan sa stal absolútnym víťazom pretekov, keď triumfoval s náskokom 53 sekúnd pred Petrom Benčíkom, ktorý sa stal českým šampiónom.
Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.