Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Olympijske Hry

Peter Sagan si verí na medailu (rozhovor)

V stredu večer dorazil do olympijskej dediny v londýnskom Stratforde aj slovenský cyklistický "expres" Peter Sagan. Hoci mal v nohách dlhé a ťažké kilometre etáp Tour de France i dvoje úspešné preteky v Holandsku a Belgicku, trpezlivo znášal všetky peripetie londýnskeho cestovania i nekonečných kontrol pri vstupe do Olympic Village.
Slovenská výprava sa o Velitsa rozširovať nebude

Slovenská výprava na Hrách XXX. olympiády sa zatiaľ nebude rozširovať, vedenie nemá informácie o prípadnej pozvánke pre cyklistu Petra Velitsa. Jazdec tímu Omega Pharma-QuickStep by mohol pomôcť v sobotňajších cestných pretekoch jednotlivcov Petrovi Saganovi.
Šéf MOV navštívil Slovákov, zaujal ho Sagan

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge navštívil v pondelok priestory slovenskej výpravy v olympijskej dedine v Londýne. Pri návšteve stihol len vedenie a administráciu výpravy, keďže športovci mali iné povinnosti.
Londýnsky špeciál: Slovenská výprava na OH

Program slovenských športovcov na Hrách XXX. olympiády v Londýne, Prehľad slovenských športovcov, ktorí v rokoch 1896 až 2008 získali na letných olympijských hrách medailu, Hry XXX. olympiády v Londýne od A po Z.
Olympionici ďakovali mamám, Saganová uvidí syna v Londýne

Helena Saganová, matka Petra Sagana, ktorý v súčasnosti skvelými výkonmi reprezentuje slovenskú cyklistiku na Tour de France, sa zúčastní na olympijských hrách v Londýne, kde si naživo pozrie vystúpenie svojho syna. Túto možnosť získala mama lídra súťaže aktivity na prestížnej TdF vďaka spomenutému projektu..
Slovenská výprava na OH historicky najmenšia

Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Reprezentovať ho bude 46 športovcov v 11 odvetviach z 26, ktoré sú v programe OH. Počas víkendu k nim nepribudli atléti, ktorí mali ešte šancu splniť limity. Ani jeden z tria Jozef Repčík, Martin Benák a Peter Horák však požadovaný výkon nedosiahol.
Sagana doterajší priebeh sezóny prekvapil. Ako jediný na OH

S dvanástimi víťazstvami je Peter Sagan v súčasnosti najúspešnejším cyklistom v roku 2012. V rebríčku úspechov vedie o jeden triumf pred Nemcom Andrém Greipelom. Počas minulého týždňa sa Saganovi darilo na pretekoch Okolo Švajčiarska, kde vyhral štyri etapy. Nadviazal na päť etapových úspechov na Okolo Kalifornie. Tento rok už vyhral aj etapy Okolo Ománu, Tirreno - Adriatico, Tri dni De Panne, na jednorazových klasikách bol štvrtý na Miláno - San Remo, druhý na Gent - Wevelgem, piaty na Okolo Flámska a tretí na Amstel Gold Race.
Varga potvrdil Londýn, dostal ponuku od Brownleeovcov

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v nedeľu v pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v španielskej metropole Madrid veľmi dobré 22. miesto. Stal sa tak vôbec prvým Slovákom v histórii, ktorý bodoval v pretekoch MS. Definitívne tým aj potvrdil svoju nomináciu na Hry XXX. olympiády v Londýne a bude druhým slovenským triatlonistom, ktorý bude štartovať pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi. Pred štyrmi rokmi bol v Pekingu Pavel Šimko.
Slovensko nezískalo miestenku na MTB OH 2012

Slovenskí horskí cyklisti sa nepredstavia na olympijských hrách v Londýne. O rozdelení miesteniek informovala na svojom webe Medzinárodná cyklistická únia. Slováci nesplnili ani jednu z podmienok na štart v olympijských pretekoch, ktoré sa uskutočnia 11. a 12. augusta v Essexe. Šancu dostane 50 mužov a 30 žien.
Triatlon: Na OH v Londýne bude mať zastúpenie aj Slovensko

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil na víkendových pretekoch Ázijského pohára v čínskom Ťia-Jü-Kuan výborné štvrté miesto. Keďže výsledky z týchto pretekov sa zaratúvali aj do celkového renkingu triatlonistov, s napätím čakal, ako sa tento výsledok prejaví v rebríčku "Nová krajina" (New Flag) v rámci Európy. Líder tohto poradia si totiž zabezpečí miestenku na Hry XXX. olympiády v Londýne a Varga bol pred týmito pretekmi druhý iba sedem bodov za Izraelčanom Danom Altermanom.
Varga pomohol triatlonistke, ktorá skolabovala na pretekoch

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga pomohol českej kolegyni, ktorá skolabovala počas záveru pretekov v Mexiku. Vendula Frintová bojovala o účasť na olympiáde v Londýne, ale tesne pred cieľom ju z boja vyradilo náhle zhoršenie zdravotného stavu.
Sagan sa na OH nepredstaví v cross country

Napriek prvotnému optimizmu je účasť Petra Sagana na pretekoch v cross country v horskej cyklistike na olympijských hrách v Londýne podľa najčerstvejších správ nepravdepodobná. Slovenský zväz cyklistiky dostal prostredníctvom Slovenského olympijského výboru informáciu od Medzinárodného olympijského výboru, že Sagan v horskej cyklistike nemôže štartovať.