Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Sagan v Montreale druhý, triumf Van Avermaeta

Slovenský úradujúci majster sveta Peter Sagan skončil na druhom mieste v nedeľňajších cyklistických pretekoch World Tour Grand Prix Cycliste de Montreal v Kanade. Dvadsaťšesťročný Žilinčan v drese Tinkoffu nestačil v špurtérskom závere malej skupinky po vyše 200 kilometroch len na olympijského šampióna z Ria de Janeiro Grega van Avermaeta z tímu BMC Racing. Belgičan dokonale odplatil Slovákovi prehru spred dvoch dní v Québecu. Na treťom mieste skončil Diego Ulissi zo zoskupenia Lampre-Merida.
Peter Sagan skvelým záverom víťazom klasiky v Québecu

Sagan sa stal víťazom Grand Prix Cycliste de Québec, jednorazových pretekov v Kanade z kategórie WorldTour. Sagan zaútočil v posledných desiatkach metrov 201,6 km dlhej klasiky a doslova preletel okolo dovtedy vedúceho Kolumbijčana Rigoberta Urána. Jeho víťazný čas bol 5:07:13 h.
Peter Sagan pôjde na ME, aj ďalší traja majstri sveta

Úradujúci majster sveta Peter Sagan bude jednou z hviezd nadchádzajúceho európskeho šampionátu v cestnej cyklistike, ktorého dejiskom bude dňoch 14.- 18. septembra Plumelec vo francúzskom Bretónsku. Organizátori sa na svojom webe pochválili, že v štartovnej listine figurujú mená ostatných štyroch majstrov sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom.
Okolo Flámska 2016 - Na tento výkon Petra Sagana sa len tak nezabudne

V poslednom čase sa všetko točilo okolo XC a olympiády, ktorá Petrovi nevyšla podľa predstáv. Ale už sa možno trochu zabudlo, čo vyšlo úplne dokonale. Boli to záverečné kilometre tohtoročného jarného monumentu okolo Flámska, kedy Peter Sagan zaútočil na strmom Paterbergu akoby to bola rovina a následne za sebou udržal aj takého časovkára akým je Fabian Cancellara v spolupráci so Seppom Vanmarckom. Navyše, vyhrať 100. ročník a v drese Majstra sveta je dokonalá čerešnička. Video je síce trochu dlhšie, ale dá sa na neho pozerať dookola, navyše so skvelým anglickým komentárom...
Defekty Sagana mrzia, ale bola to cenná skúsenosť a prečo nemali defekt medailisti?

Famózny štart a skvelá tretia pozícia pri prejazde prvého okruhu. Potom sa však na bicykel Petra Sagana v olympijských pretekoch v cross country začala lepiť smola. Prvý defekt a hlboký prepad v priebežnej výsledkovej listine. Potom druhý defekt a definitívny koniec nádejí. Jeden z najlepších svetových cestných cyklistov súčasnosti nebude v dobrom spomínať na svoju olympijskú premiéru na horskom bicykli.
Schurter sa dočkal zlata, Sagana pribrzdili defekty a nakoniec ho pred šiestym zo siedmich okruhov stiahli z trate

Švajčiar Nino Schurter sa stal olympijským víťazom v pretekoch cross country v horskej cyklistike v Riu de Janeiro. Jeho víťazný čas bol 1:33:28 h. Sedemnásobný majster sveta po striebre z Londýna 2012 a bronze z Pekingu 2008 sa konečne dočkal najväčšieho úspechu. Striebornú medailu si s odstupom 50 sekúnd vybojoval český reprezentant Jaroslav Kulhavý, ktorý neobhájil titul z Londýna.
Sagan priletel do Ria, berie to ako výzvu

Do dejiska Hier XXXI. olympiády dorazil v nedeľu popoludní - presne týždeň pred pretekmi horských cyklistov, ktoré sa budú konať v záverečný súťažný deň. Sagan priletel z USA, kde absolvoval vysokohorskú prípravu na olympijskú súťaž.
Peter Sagan víťazne aj v pretekoch v Utahu

Sagan zaznamenal ďalšie víťazstvo v rámci prípravy na olympijské preteky horských bicyklov v Riu de Janeiro. Na podujatí Midweek MTB Race v Park City v americkom Utahu zvíťazil s náskokom 6:34 min pred Geoffom Montaguem.
Sagan sa pripravuje v Utahu, v Riu nebude v olympijskej dedine

Peter Sagan sa v týchto dňoch pripravuje v horách amerického Utahu na svoj olympijský štart v pretekoch cross-country. Úradujúci majster sveta v cestnej cyklistike dal v olympijskom Riu prednosť pretekom horských bicyklov, ktoré budú mať svoj vrchol na programe až v posledný súťažný deň OH v nedeľu 21. augusta.
Peter Sagan sa teší na Boru: Všetky ingrediencie sú nateraz správne namiešané pre úspešnú budúcnosť

V prvý augustový deň sa zoficiálnili vyše mesiaca trvajúce dohady o prestupe elitného slovenského cyklistu Petra Sagana do tímu Bora-Hansgrohe. Po potvrdení tejto informácie vedením ambiciózneho nemeckého družstva urobil to isté aj úradujúci majster sveta prostredníctvom facebooku.
Potvrdené: Peter Sagan prestupuje na 3 roky do tímu Bora-Hansgrohe

Sagan spojil svoju budúcnosť na najbližšie tri roky s nemeckým tímom Bora-Hansgrohe. Spoločne s úradujúcim majstrom sveta a päťnásobným víťazom bodovacej súťaže na Tour de France do nemeckého tímu oficiálne prestupuje aj jeho starší brat Juraj Sagan, ďalší dvaja Slováci Erik Baška a Michael Kolář a tiež Saganov oddaný poľský domestik Maciej Bodnar. Všetci si doteraz obliekali dresy v Dánsku registrovaného tímu Tinkoff ruského milionára Olega Tiňkova.
Froome žltý a Sagan zelený aj v Paríži, pričom Sagan takmer vyhral aj poslednú 21. etapu

Britský cyklista Christopher Froome s veľkou suverenitou ovládol 103. ročník Tour de France. Lídrovi tímu Sky by sa v záverečnej nedeľňajšej etape neprihodilo žiadne fatálne zlyhanie a krátko po pol ôsmej večer na slávnom bulvári na Elyzejských poliach mohol bez stresu zamávať tisíckam divákov na znak svojho tretieho triumfu v kariére na najslávnejšom cyklistickom podujatí na svete.