Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Saganovci plávali na Curacau s delfínmi

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci trávia od pondelka minulého týždňa dovolenku na juhoamerickom ostrove Curacao, ktorý leží neďaleko Venezuely a patrí do súostrovia Holandských Antíl. V rámci oddychu sa cyklisti tímu Liquigas zúčastnili na sobotňajších exhibičných pretekoch, ktoré vyhral Nemec Marcel Kittel pred Luxemburčanom Andym Schleckom. Peter Sagan finišoval po 73 km na 10. mieste, Juraj na sedemnástom.
Peter Sagan na exhibícii na Curacau desiaty

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v sobotňajších exhibičných pretekoch na ostrove Curacao pri Venezuele konečné 10. miesto, jeho brat Juraj finišoval sedemnásty. Saganovci na pretekoch štartovali v rámci dovolenkového pobytu, na ktorom sú od pondelka.
Saganovci uzavrú sezónu oddychom a exhibíciou na Curacau

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci odcestujú v pondelok v skorých ranných hodinách na ostrov Curacao, ktorý leží blízko pobrežia Venezuely a je súčasťou Holandských Antíl. Okrem oddychu čaká na Saganovcov na ostrove, ktorý je veľmi suchý, aj štart na 10. ročníku exhibičných pretekov na 73 km Amstel Curacao Race. Okrem Saganovcov by sa 5. novembra mohli na podujatí predstaviť aj Andy a Fränk Schleckovci či Mark Cavendish.
Slovensko na OH 2012 s jednou miestenkou, potvrdila UCI

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v pondelok oficiálne potvrdila jednu miestenku pre Slovensko pre cyklistické preteky mužov elite na olympijských hrách 2012 v Londýne. Reprezentant spod Tatier sa môže predstaviť iba v pretekoch s hromadným štartom, nie však v časovke.
Sagan vyhral Zlatý bicykel nádejí časopisu Vélo Magazine

Slovenský cyklista Peter Sagan sa zaradil medzi laureátov ocenení pre najlepších pretekárov sezóny 2011, keď sa mu ušiel Vélo d'Or Espoir - Zlatý bicykel nádejí pre jazdca do 26 rokov - udeľovaný každoročne prestížnym francúzskym časopisom Vélo Magazine.
Peter Sagan na exhibícii v Madride druhý

V nedeľu na pravé poludnie sa z metropoly Španielska vrátil slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý ukončil výbornú sezónu 2011 skvelým druhým miestom na exhibičnom podujatí v Madride pod názvom Critérium de Alcobenda. Pretekár tímu Liquigas-Cannondale vyhral vyraďovaciu prvú časť, ale v kritériu napokon prehral s domácim Juanom Josém Cobom, inak tohtoročným víťazom Vuelty, ale i Talianom Alessandrom Petacchim.
Sagan na prezentáciu Tour de France do Paríža

V utorok 18. októbra sa v Paríži uskutoční slávnostná prezentácia 99. ročníka najprestížnejšieho cyklistického podujatia Tour de France (30. 6. - 22. 7. 2012), kde predstavia jednotlivé etapy, trasu či sponzorov Každý profesionálny tím bude zastupovať v Paríži s vedením len jeden cyklista a taliansky Liquigas-Cannondale príde so slovenským jazdcom Petrom Saganom.
Slováci s jednou miestenkou na OH, musí ju potvrdiť UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan je v záverečnom koncoročnom vydaní rebríčka UCI na 22. priečke. Slovensku patrí v renkingu krajín po poslednom podujatí sezóny Okolo Lombardie 17. miesto a cyklisti spod Tatier sa na základe výsledkov vo WorldTour nekvalifikovali priamo na olympijské hry 2012 do Londýna, kde si účasť zabezpečilo prvých pätnásť štátov.
Sagan v rebríčku UCI na 21. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní rebríčka UCI po vystúpení na pretekoch Okolo Pekingu na 21. priečke. V Číne si 21-ročný jazdec Liquigasu vybojoval 4 body do rebríčka, oproti poslednému vydaniu spred majstrovstiev sveta si pohoršil o jednu priečku. Slováci sa chceli na Okolo Pekingu priblížiť k ďalších miestenkám na olympijské hry.
Na Okolo Pekingu triumf Martina, Saganovci ukončili sezónu

Celkovým víťazom etapového cyklistického podujatia Okolo Pekingu sa stal favorizovaný Nemec Tony Martin pred britskou dvojicou - David Millar a Chris Froome. Zo Slovákov sa najvyššie umiestnil Peter Velits, ktorý bol 60. a za Martinom zaostal o 4:25 min. Petra Sagana klasifikovali na 110. priečke (+14:28) a Juraj Sagan je 136. (+15:58).
Okolo Pekingu - Sagan druhý v 4. etape

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 4. etape pretekov Okolo Pekingu, ktorá merala 189,4 km a jej finiš bol v areáli vodných športov kde sa na OH 2008 tešili z triumfov slalomári Michal Martikán, Elena Kaliská a bratia Hochschornerovci, výbornú druhú priečku. Víťazom etapy sa stal Saganov tímový kolega zo stajne Liquigas-Cannondale Elia Viviani časom 4:09:08 h, tretí bol Argentínčan Juan Jose Haedo.
Na Okolo Pekingu Slováci v piatok zaostali

Írsky cyklista Nicholas Roche (Ag2r) sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Pekingu, ktorá viedla z Men Tchou Kou do Jong Ningu a merala 162 km. Roche sa presadil pred krajanom Philipom Deignanom (RadioShack) a Britom Chrisom Froomom (Sky). Lídrom pretekov ostal aj naďalej Nemec v službách HTC - Highroad Tony Martin. Trio Roche, Deignan a Froome sa dostalo pred pelotón v záverečnom stúpaní asi 15 km pred cieľom a svoj mierny náskok si udržalo až do cieľa.