Články v kategórii 'Peter Sagan' (649 - 660 z 731 článkov)

Vuelta - Peter Sagan víťazom 12. etapy

01.09.2011 1 437 0

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy pretekov Vuelta a Espaňa na trati z Ponteareas do Pontevedry (167,3 km). Sagan suverénnym spôsobom ovládol záverečné metre, keď nechal za sebou Nemca Johna Degenkolba ako aj skúsených talianskych špurtérov Daniele Bennatiho a Alessandra Petacchiho.
V 11. etape na Vuelte triumf Moncoutiého, Sagan 130.

31.08.2011 871 0

Víťazom stredajšej 11. etapy na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Verínu do Estaciónu de Esquí Alto de la Manzaneda a merala 167 km, sa stal Francúz v službách tímu Cofidis David Moncoutié časom 4:38:00 h. Druhú priečku obsadil s mankom 1:18 min Španiel Beňat Intxausti Elorriaga z tímu Movistar a tretí skončil jeho krajan Luis León Sánchez pôsobiaci v tíme Rabobank.
Časovka na Vuelte pre T. Martina, novým lídrom Froome

29.08.2011 899 0

Brit Christopher Froome z tímu Sky sa po pondelkovej časovke v Salamance nečakane stal novým lídrom cyklistickej Vuelty. Pred ňou patrilo 26-ročnému kenskému rodákovi až 14. miesto s vyše minútovým odstupom na lídra. Z červeného dresu vyzliekol Holanďana Baukeho Mollemu, ktorý sa prepadol až na 7. miesto.
Vuelta - Triumf Martina, v červenom Mollema

28.08.2011 854 0

Víťazom nedeľňajšej 9. etapy na prestížnych cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Villacastínu do Sierra de Béjar La Covatilla a merala 183 km, sa stal Ír Daniel Martin v službách tímu Garmin-Cervelo (4:52:14 h). Druhú priečku obsadil v rovnakom čase ako víťaz Holanďan Bauke Mollema z Rabobanku, ktorý sa stal novým lídrom 66. ročníka.
Rodríguez novým lídrom Vuelty, Sagan v nedeľu v zelenom

27.08.2011 928 0

V sobotňajšej 8. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá merala 177,3 km a viedla z Talavera de la Reina do San Lorenzo de El Escorial, zvíťazil domáci jazdec tímu Kaťuša Joaquím Rodríguez, ktorý dosiahol čas 4:49:01 h. Druhú priečku obsadil Michele Scarponi z Lampre, ktorý za víťazom zaostal o 9 s a tretí skončil Holanďan Bauke Mollema (Rabobank Cycling Team) s desaťsekundovým mankom na Rodrígueza.
Peter Sagan druhý v 7. etape Vuelty a v zelenom

26.08.2011 1 309 0

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v piatkovej 7. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Almadénu do Talavery de la Reina a merala 182,9 km, na druhom mieste. Dvadsaťjedenročného Žilinčana pôsobiaceho v tíme Liquigas-Cannondale v záverečnom špurte predstihol len Nemec Marcel Kittel. Tretiu pozíciu obsadil Španiel Óscar Freire.
Peter Sagan splnil na Vuelte svoj prvý cieľ

25.08.2011 1 086 0

Slovenský cyklista Peter Sagan si pripísal na svoje konto ďalší veľký výsledok vo svojej profesionálnej kariére. Hneď pri prvom štarte na pretekoch Grand Tour sa jazdec tímu Liquigas-Cannondale tešil z čiastkového prvenstva, keď sa presadil v koncovke štvrtkovej šiestej etapy Vuelta a Espaňa z Úbedy do Córdoby (193,4 km).
Peter Sagan víťazom 6. etapy Vuelty

25.08.2011 2 390 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Úbedy do Córdoby a merala 193,4 km. Dvadsaťjedenročný Žilinčan dosiahol svoje prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. V záverečnom špurte bojovalo o prvenstvo päť jazdcov, z toho štyria zo Saganovho tímu Liquigas-Cannondale. Sagan sa presadil pred Pablom Lastrasom Garcíom z Movistaru, tretí skončil jeho tímový kolega Vincenzo Nibali.
V stredu na Vuelte triumf Joaquíma Rodrígueza

24.08.2011 728 0

Víťazom stredajšej 5. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa sa stal Joaquím Rodríguez. Španiel jazdiaci vo farbách tímu Kaťuša zvládol trať zo Sierra Nevada do Valdepeňas de Jaén v dĺžke 187 km za 4:42:54 h a postaral sa o druhý etapový triumf svojej stajne za sebou. Druhé miesto obsadil s odstupom štyroch sekúnd Wout Poels a o ďalšiu sekundu zaostal utorňajší víťaz Daniel Moreno.
Moreno prvý v Sierra Nevade, do červeného Chavanel

23.08.2011 661 0

Španiel Daniel Moreno sa stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa. Dvadsaťdeväťročný jazdec tímu Kaťuša dosiahol prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. V prvej horskej etape 66. ročníka z Bazy do Sierra Nevady (170,2 km) triumfoval s náskokom 3 sekúnd pred Dánom Chrisom Sörensenom, tretí prišiel do cieľa Ír Daniel.
Lastras novým lídrom Vuelty, Slováci stratili

23.08.2011 646 0

Španiel Pablo Lastras sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa a zároveň je aj novým držiteľom červeného dresu lídra, ktorý získal od Daniela Bennatiho. Lastras vyhral tretie pokračovanie Vuelty 2011 z Petreru do Totany (163 km) s náskokom 15 sekúnd pred Francúzom Sylvainom Chavanelom a svojím krajanom Markelom Irizarom.
Sagan po druhej etape tretí na Vuelte

22.08.2011 888 1 0

Austrálčan Christopher Sutton sa stal víťazom nedeľňajšej 2. etapy cyklisticky pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z La Nucíe do Playas de Orihuely a merala 174 km. Novým lídrom 66. ročníka je Talian Daniele Benatti, ktorý z červeného dresu vedúceho pretekára vyzliekol svojho tímového kolegu z Leopard-Treku Jakoba Fuglsanga.