Články v kategórii 'Peter Sagan' (625 - 636 z 732 článkov)

Sagan vyhral Zlatý bicykel nádejí časopisu Vélo Magazine

27.10.2011 816 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa zaradil medzi laureátov ocenení pre najlepších pretekárov sezóny 2011, keď sa mu ušiel Vélo d'Or Espoir - Zlatý bicykel nádejí pre jazdca do 26 rokov - udeľovaný každoročne prestížnym francúzskym časopisom Vélo Magazine.
Peter Sagan na exhibícii v Madride druhý

23.10.2011 560 0

V nedeľu na pravé poludnie sa z metropoly Španielska vrátil slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý ukončil výbornú sezónu 2011 skvelým druhým miestom na exhibičnom podujatí v Madride pod názvom Critérium de Alcobenda. Pretekár tímu Liquigas-Cannondale vyhral vyraďovaciu prvú časť, ale v kritériu napokon prehral s domácim Juanom Josém Cobom, inak tohtoročným víťazom Vuelty, ale i Talianom Alessandrom Petacchim.
Sagan na prezentáciu Tour de France do Paríža

18.10.2011 1 110 0

V utorok 18. októbra sa v Paríži uskutoční slávnostná prezentácia 99. ročníka najprestížnejšieho cyklistického podujatia Tour de France (30. 6. - 22. 7. 2012), kde predstavia jednotlivé etapy, trasu či sponzorov Každý profesionálny tím bude zastupovať v Paríži s vedením len jeden cyklista a taliansky Liquigas-Cannondale príde so slovenským jazdcom Petrom Saganom.
Slováci s jednou miestenkou na OH, musí ju potvrdiť UCI

16.10.2011 1 292 0

Slovenský cyklista Peter Sagan je v záverečnom koncoročnom vydaní rebríčka UCI na 22. priečke. Slovensku patrí v renkingu krajín po poslednom podujatí sezóny Okolo Lombardie 17. miesto a cyklisti spod Tatier sa na základe výsledkov vo WorldTour nekvalifikovali priamo na olympijské hry 2012 do Londýna, kde si účasť zabezpečilo prvých pätnásť štátov.
Sagan v rebríčku UCI na 21. mieste

10.10.2011 1 146 0

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní rebríčka UCI po vystúpení na pretekoch Okolo Pekingu na 21. priečke. V Číne si 21-ročný jazdec Liquigasu vybojoval 4 body do rebríčka, oproti poslednému vydaniu spred majstrovstiev sveta si pohoršil o jednu priečku. Slováci sa chceli na Okolo Pekingu priblížiť k ďalších miestenkám na olympijské hry.
Na Okolo Pekingu triumf Martina, Saganovci ukončili sezónu

09.10.2011 2 155 0

Celkovým víťazom etapového cyklistického podujatia Okolo Pekingu sa stal favorizovaný Nemec Tony Martin pred britskou dvojicou - David Millar a Chris Froome. Zo Slovákov sa najvyššie umiestnil Peter Velits, ktorý bol 60. a za Martinom zaostal o 4:25 min. Petra Sagana klasifikovali na 110. priečke (+14:28) a Juraj Sagan je 136. (+15:58).
Okolo Pekingu - Sagan druhý v 4. etape

08.10.2011 2 390 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 4. etape pretekov Okolo Pekingu, ktorá merala 189,4 km a jej finiš bol v areáli vodných športov kde sa na OH 2008 tešili z triumfov slalomári Michal Martikán, Elena Kaliská a bratia Hochschornerovci, výbornú druhú priečku. Víťazom etapy sa stal Saganov tímový kolega zo stajne Liquigas-Cannondale Elia Viviani časom 4:09:08 h, tretí bol Argentínčan Juan Jose Haedo.
Na Okolo Pekingu Slováci v piatok zaostali

07.10.2011 925 0

Írsky cyklista Nicholas Roche (Ag2r) sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Pekingu, ktorá viedla z Men Tchou Kou do Jong Ningu a merala 162 km. Roche sa presadil pred krajanom Philipom Deignanom (RadioShack) a Britom Chrisom Froomom (Sky). Lídrom pretekov ostal aj naďalej Nemec v službách HTC - Highroad Tony Martin. Trio Roche, Deignan a Froome sa dostalo pred pelotón v záverečnom stúpaní asi 15 km pred cieľom a svoj mierny náskok si udržalo až do cieľa.
Peter Sagan v 2. etape Okolo Pekingu na 19. mieste

06.10.2011 1 290 0

Austrálčan Heinrich Haussler zvíťazil v 2. etape cyklistických pretekov Okolo Pekingu, ktorá viedla od Olympijského štadióna Vtáčie hniezdo do štvrti Men Tou Kou a merala 137 km. V hromadnom špurte celého pelotónu zdolal Haussler Rusa Denisa Galimzianova a Holanďana Thea Bosa. Lídrom pretekov aj naďalej ostal Nemec Tony Martin.
MS Kodaň v slovenských farbách

06.10.2011 2 203 0

Jeden z našich čitateľov, Dr. Šaling, nám zaslal do redakcie vyše 20 fotiek z majstrovstiev sveta v cyklistiky z Kodane. Aj keď už je skoro 2 týždne po funuse, nemohli sme s vami tieto fotky nezdieľať.
Martin víťazom časovky na Okolo Pekingu

05.10.2011 821 0

Nemec Tony Martin potvrdil pozíciu favorita a vyhral úvodnú časovku na 11,3 km na cyklistických pretekoch Okolo Pekingu. Trať od Olympijského štadióna Vtáčie hniezdo k olympijskému plaveckému areálu Vodná kocka zvládol za 13:33 min, teda o 17 sekúnd rýchlejšie ako Brit David Millar. Tretí skončil ďalší britský cyklista Alex Dowsett. Z tria Slovákov si na trati časovky najlepšie počínal Peter Velits.
Saganovci a P. Velits v Pekingu aj o miestenky na OH 2012

03.10.2011 1 052 0

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci a Peter Velits sa od stredy do nedele pokúsia v čínskom Pekingu o vybojovanie ďalších miesteniek pre Slovensko na olympijské hry do Londýna 2012. Slovenskí cyklisti majú zatiaľ istotu jedného účastníka olympijských pretekov, stále však majú šancu vybojovať ďalšie tri miesta.