Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Vuelta 2012 bude vyhovovať predovšetkým vrchárom

Vuelta 2012 bude vyhovovať predovšetkým vrchárom

Tohtoročné cyklistické preteky Vuelta a Espaňa sa začnú 18. augusta v Pamplone časovkou družstiev. Víťaz tretieho podujatia Grand Tour bude známy 9. septembra na už tradičnom mieste v Madride. Organizátori opäť vybrali náročnú trasu so šiestimi cieľovými stúpaniami. Jednou z najnáročnejších etáp bude šestnásta so záverom na vrchole Cuitu Negru v severnej Astúrii s pasážami s dvadsaťpercentným sklonom.
Saganovci už odišli do Talianska PR článok

Saganovci už odišli do Talianska

V stredu popoludní bolo v rodine Saganovcov o niečo rušnejšie. Nečudo, veď súrodenecká dvojica Peter a Juraj sa po krátkej dovolenke v rodnej Žiline znova pobalila a zamierila späť na Apeninský poloostrov, kde obom začína zimná príprava pred novou náročnou sezónou.
Sagan druhýkrát v kariére Cyklistom roka

Sagan druhýkrát v kariére Cyklistom roka

Cyklistom roka 2011 sa na Slovensku stal Peter Sagan. Dvadsaťjedenročný Žilinčan vystriedal na tróne kráľa slovenskej cyklistiky Petra Velitsa a vo výročnej ankete Slovenského zväzu cyklistiky, ktorá sa premiérovo volala Zlatý pedál, triumfoval druhýkrát v kariére. Predtým získal ocenenie v roku 2008, keď sa stal rovnako ako rok predtým aj talentom sezóny.
Hochschornerovci po druhý raz najlepší na Slovensku, Sagan tretí

Hochschornerovci po druhý raz najlepší na Slovensku, Sagan tretí

Najúspešnejšími slovenskými športovcami v ankete Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov (KŠR SSN) OVB Športovec roka 2011, ktorej výsledky v stredu večer slávnostne vyhlásili v Slovenskom národnom divadle v Bratislave, sa stali vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovci so ziskom 884 bodov. Na druhom mieste skončil hokejista Zdeno Chára (792 bodov), tretiu priečku obsadil cyklista Peter Sagan (703).
Sagan na Sardínii, sústredenie bude mať kratšie

Sagan na Sardínii, sústredenie bude mať kratšie

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci od začiatku týždňa trénujú na Sardínii na novú sezónu. Kým Juraj by mal zotrvať s tímom Liquigas-Cannondale na talianskom ostrove až do 22. decembra, Peter ukončí sústredenie o dva dni skôr, aby stihol vyhlásenie ankety o najlepšieho slovenského športovca. V Bratislave sa tak objaví už v stredu 21. decembra.
Saganovci na úvodné sústredenie pred sezónou

Saganovci na úvodné sústredenie pred sezónou

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci začali s prípravou na novú sezónu. Prvé sústredenie absolvujú tento týždeň vo vysokohorskom San Pellegrine, nebudú na ňom chýbať ani ich kolegovia z tímu Liquigas-Cannondale.
Saganovci plávali na Curacau s delfínmi

Saganovci plávali na Curacau s delfínmi

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci trávia od pondelka minulého týždňa dovolenku na juhoamerickom ostrove Curacao, ktorý leží neďaleko Venezuely a patrí do súostrovia Holandských Antíl. V rámci oddychu sa cyklisti tímu Liquigas zúčastnili na sobotňajších exhibičných pretekoch, ktoré vyhral Nemec Marcel Kittel pred Luxemburčanom Andym Schleckom. Peter Sagan finišoval po 73 km na 10. mieste, Juraj na sedemnástom.
Peter Sagan na exhibícii na Curacau desiaty

Peter Sagan na exhibícii na Curacau desiaty

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v sobotňajších exhibičných pretekoch na ostrove Curacao pri Venezuele konečné 10. miesto, jeho brat Juraj finišoval sedemnásty. Saganovci na pretekoch štartovali v rámci dovolenkového pobytu, na ktorom sú od pondelka.
Saganovci uzavrú sezónu oddychom a exhibíciou na Curacau

Saganovci uzavrú sezónu oddychom a exhibíciou na Curacau

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci odcestujú v pondelok v skorých ranných hodinách na ostrov Curacao, ktorý leží blízko pobrežia Venezuely a je súčasťou Holandských Antíl. Okrem oddychu čaká na Saganovcov na ostrove, ktorý je veľmi suchý, aj štart na 10. ročníku exhibičných pretekov na 73 km Amstel Curacao Race. Okrem Saganovcov by sa 5. novembra mohli na podujatí predstaviť aj Andy a Fränk Schleckovci či Mark Cavendish.
Slovensko na OH 2012 s jednou miestenkou, potvrdila UCI

Slovensko na OH 2012 s jednou miestenkou, potvrdila UCI

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v pondelok oficiálne potvrdila jednu miestenku pre Slovensko pre cyklistické preteky mužov elite na olympijských hrách 2012 v Londýne. Reprezentant spod Tatier sa môže predstaviť iba v pretekoch s hromadným štartom, nie však v časovke.
Sagan vyhral Zlatý bicykel nádejí časopisu Vélo Magazine

Sagan vyhral Zlatý bicykel nádejí časopisu Vélo Magazine

Slovenský cyklista Peter Sagan sa zaradil medzi laureátov ocenení pre najlepších pretekárov sezóny 2011, keď sa mu ušiel Vélo d'Or Espoir - Zlatý bicykel nádejí pre jazdca do 26 rokov - udeľovaný každoročne prestížnym francúzskym časopisom Vélo Magazine.
Peter Sagan na exhibícii v Madride druhý

Peter Sagan na exhibícii v Madride druhý

V nedeľu na pravé poludnie sa z metropoly Španielska vrátil slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý ukončil výbornú sezónu 2011 skvelým druhým miestom na exhibičnom podujatí v Madride pod názvom Critérium de Alcobenda. Pretekár tímu Liquigas-Cannondale vyhral vyraďovaciu prvú časť, ale v kritériu napokon prehral s domácim Juanom Josém Cobom, inak tohtoročným víťazom Vuelty, ale i Talianom Alessandrom Petacchim.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up