Články v kategórii 'Preteky' (601 - 612 z 648 článkov)

Kreuziger vyhral Amstel Gold Race, Slováci sa nepresadili

14.04.2013 1 626 1 0

Čech Roman Kreuziger sa stal víťazom cyklistických pretekov Amstel Gold Race v Holandsku, ktoré viedli z Maastrichtu do Valkenburgu a merali 251 km. Jazdec tímu Saxo-Tinkoff dosiahol jeden z najlepších výsledkov kariéry. Kreuziger si na 46. ročníku najväčšej holandskej klasiky vybojoval 80 bodov do rebríčka UCI. Vďaka taktickej jazde triumfoval po vyše 6:30 h tvrdého boja s 22-sekundovým náskokom pred Alejandrom Valverdem a Simonom Gerransom. Slovenskí cyklisti Peter Sagan a Peter a Martin Velitsovci v nedeľu medzi najlepšími chýbali. Najlepšie skončil Peter Velits, ktorý prišiel do cieľa s odstupom 57 sekúnd na 34. mieste. O dve pozície horšie finišoval Peter Sagan. Martin Velits medzi v cieli klasifikovanými cyklistami nefiguruje.
Pred Amstel Gold Race favorizujú najmä Petra Sagana

12.04.2013 2 117 1 0

Slovenského cyklistu Petra Sagana čaká jeden z ďalších vrcholov jarnej časti sezóny, v nedeľu sa postaví na štart pretekov Amstel Gold Race. Najväčšie cyklistické podujatie v Holandsku púta pozornosť, trať každoročne lemujú desaťtisíce divákov. Sagan prichádza na preteky v provincii Limburg v pozícii najväčšieho favorita. Na 47. ročníku najmladšej veľkej klasiky sa chce jazdec tímu Cannondale presadiť a môže sa po nej vrátiť na prvé miesto rebríčka UCI, o ktoré ho pred týždňom na Paríž - Roubaix pripravil Fabian Cancellara. V predbežnej štartovej listine figuruje aj meno Petra Velitsa z Omega Pharma-Quick Step.

V pretekoch nádejí tituly pre Cinka a Neffovú

07.09.2012 1 018 0

Výsledky piatkových pretekov v cross country na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene:

Mladí Slováci sa nepresadili

12.08.2012 2 215 0

Súhrn výsledkov majstrovstiev Európy mužov do 23 rokov a juniorov v cestnej cyklistike v holandskom Zeelande:

Mládežnícke medzinárodné cyklistické preteky Regiónom nitrianskeho kraja

PR 13.07.2012 1 988 0

V dňoch 30.6.-1. júla zorganizoval Cyklo Klub Nitra v okolí Nitry 6. ročník medzinárodných mládežníckých etapových cyklistických pretekov REGIÓNOM NITRIANSKEHO KRAJA.

Cavendish a Adlingtonová Športovcami roka vo V. Británii

07.12.2011 1 003 0

Cyklista Mark Cavendish získal v stredu ocenenie Športovec roka vo Veľkej Británii, ktoré každoročne udeľujú zástupcovia Asociácie britských športových novinárov (SJA). V kategórií žien sa na prvom mieste v ankete umiestnila Rebecca Adlingtonová, ktorá je svetovou šampiónkou v plávaní na 800 m voľným spôsobom.

Vinokurov na kandidátke do kazašských volieb

27.11.2011 640 0

Alexander Vinokurov sa síce nedávno rozhodol pokračovať v kariére profesionálneho cyklistu, ale nebráni sa ani politickej dráhe. V piatok zverejnila kazašská vládna strana Nur Otan svoju kandidátku do parlamentných volieb a medzi nováčikmi figuruje aj Vinokurov či dcéra prezidenta krajiny Nursultana Nazarbajeva.
Vinokurov pokračuje v kariére

22.09.2011 839 0

Kazašský cyklista Alexander Vinokurov napokon neukončí kariéru a bude súťažiť aj v roku 2012. Po páde na júlovej Tour de France naznačil najlepší kazašský jazdec histórie, že to boli posledné preteky jeho kariéry. Po vyliečení sa chcel rozlúčiť na októbrových pretekoch Okolo Lombardie, ale napokon svoj názor zmenil.
Dohňany: V sobotu tituly pre Kerschbaumera a Bressetovú

06.08.2011 1 856 2 0

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala v kategórii žien do 23 rokov Julie Bressetová. Francúzska reprezentantka predstihla v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch Britku Annie Lastovú o 52 s, bronzovej Nórke Elisabeth Sveumovej "nadelila" 3:53 min. V štartovom poli sa predstavili aj dve Slovenky: Michaela Maláriková obsadila 22. miesto, Monika Kadlecová skončila na 26. pozícii.
MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

27.06.2011 875 0

Majstrami sveta v cross country maratóne horských cyklistov sa v talianskom stredisku Montebelluna stali Švajčiar Christoph Sauser a Dánka Annika Langvadová. Medzi mužmi si striebro vybojoval Jaroslav Kulhavý z Česka, bronz získal Talian Mirko Celestino. V ženskej kategórii putuje strieborná medaila do Nemecka zásluhou Sabine Spitzovej a bronz získala Esther Süssová zo Švajčiarska. Slováci na tomto podujatí neštartovali.
MSR XCM Pravenec

16.05.2011 2 913 17 0

V sobotu 14. mája sa uskutočnili v Pravenci otvorené majstrovstvá SR v MTB maratóne. Organizačné skúsenosti chalanov z cyklistického klubu v Pravenci, po týždni opäť ideálne bajkerské počasie a kompletná slovenská maratónska špička v podobe Milana Barényiho, Michla Lamiho, Rada Bíroša a účasť českého borca Karla Hartla boli zárukou kvalitného podujatia. Organizátori si pre štartujúcich pripravili trať dlhú 87 kilometrov so zaujímavou XC pasážou, ktorá preverila technické schopnosti všetkých bajkerov.
Gilbert obhájil na Amstel Gold Race, P. Sagan 98.

17.04.2011 933 0

Belgický cyklista Philippe Gilbert obhájil svoj vlaňajší triumf na klasických pretekoch Amstel Gold Race. Najväčší favorit podujatia sa presadil v pretekoch na 258 km pred Španielom Joaquinom Rodriguezom a Austrálčanom Simonom Gerransom. Gilbert sa presadil vďaka skvelej tímovej taktike. Neustále jazdil na čele pelotónu a jeho kolegovia z družstva Omega Pharma-Lotto postupne likvidovali jeden útok za druhým. Necelých 15 km pred cieľom sa pokúsil o nástup Luxemburčan Andy Schleck, ale aj jeho pokus Gilbert a spol. pred cieľom zlikvidovali. Jediný slovenský reprezentant v štartovom poli Peter Sagan obsadil 98. priečku s odstupom 6:31 min za Gilbertom.