Články v kategórii 'Preteky' (613 - 624 z 654 článkov)

27.11.2011 636 0

Alexander Vinokurov sa síce nedávno rozhodol pokračovať v kariére profesionálneho cyklistu, ale nebráni sa ani politickej dráhe. V piatok zverejnila kazašská vládna strana Nur Otan svoju kandidátku do parlamentných volieb a medzi nováčikmi figuruje aj Vinokurov či dcéra prezidenta krajiny Nursultana Nazarbajeva.
Vinokurov pokračuje v kariére

22.09.2011 834 0

Kazašský cyklista Alexander Vinokurov napokon neukončí kariéru a bude súťažiť aj v roku 2012. Po páde na júlovej Tour de France naznačil najlepší kazašský jazdec histórie, že to boli posledné preteky jeho kariéry. Po vyliečení sa chcel rozlúčiť na októbrových pretekoch Okolo Lombardie, ale napokon svoj názor zmenil.
Dohňany: V sobotu tituly pre Kerschbaumera a Bressetovú

06.08.2011 1 846 2 0

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala v kategórii žien do 23 rokov Julie Bressetová. Francúzska reprezentantka predstihla v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch Britku Annie Lastovú o 52 s, bronzovej Nórke Elisabeth Sveumovej "nadelila" 3:53 min. V štartovom poli sa predstavili aj dve Slovenky: Michaela Maláriková obsadila 22. miesto, Monika Kadlecová skončila na 26. pozícii.
MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

27.06.2011 871 0

Majstrami sveta v cross country maratóne horských cyklistov sa v talianskom stredisku Montebelluna stali Švajčiar Christoph Sauser a Dánka Annika Langvadová. Medzi mužmi si striebro vybojoval Jaroslav Kulhavý z Česka, bronz získal Talian Mirko Celestino. V ženskej kategórii putuje strieborná medaila do Nemecka zásluhou Sabine Spitzovej a bronz získala Esther Süssová zo Švajčiarska. Slováci na tomto podujatí neštartovali.
MSR XCM Pravenec

16.05.2011 2 902 17 0

V sobotu 14. mája sa uskutočnili v Pravenci otvorené majstrovstvá SR v MTB maratóne. Organizačné skúsenosti chalanov z cyklistického klubu v Pravenci, po týždni opäť ideálne bajkerské počasie a kompletná slovenská maratónska špička v podobe Milana Barényiho, Michla Lamiho, Rada Bíroša a účasť českého borca Karla Hartla boli zárukou kvalitného podujatia. Organizátori si pre štartujúcich pripravili trať dlhú 87 kilometrov so zaujímavou XC pasážou, ktorá preverila technické schopnosti všetkých bajkerov.
Gilbert obhájil na Amstel Gold Race, P. Sagan 98.

17.04.2011 927 0

Belgický cyklista Philippe Gilbert obhájil svoj vlaňajší triumf na klasických pretekoch Amstel Gold Race. Najväčší favorit podujatia sa presadil v pretekoch na 258 km pred Španielom Joaquinom Rodriguezom a Austrálčanom Simonom Gerransom. Gilbert sa presadil vďaka skvelej tímovej taktike. Neustále jazdil na čele pelotónu a jeho kolegovia z družstva Omega Pharma-Lotto postupne likvidovali jeden útok za druhým. Necelých 15 km pred cieľom sa pokúsil o nástup Luxemburčan Andy Schleck, ale aj jeho pokus Gilbert a spol. pred cieľom zlikvidovali. Jediný slovenský reprezentant v štartovom poli Peter Sagan obsadil 98. priečku s odstupom 6:31 min za Gilbertom.
Úspešná obhajoba Štybara, Slováci neuspeli

30.01.2011 873 0

Čech Zdeněk Štybar obhájil v nemeckom St. Wendeli titul majstra sveta v cyklokrose. V pretekoch kategórie elite odsunul na ďalšie medailové priečky Belgičanov Svena Nijsa a Kevina Pauwelsa. Trio Slovákov skončilo v piatej desiatke s výraznou stratou na víťaza. Na náročnej trati najlepšie skončil Milan Barényi, ktorého klasifikovali na 41. mieste. O šesť priečok nižšie sa umiestnil Róbert Gavenda, Václavovi Metličkovi patrila 49. pozícia. Slovenskí reprezentanti tak nenaplnili svoj cieľ, aby aspoň jeden z nich skončil v prvej polovici výsledkovej listiny.
Kalendár akcií 2011 už má 50 oficiálnych pretekov

15.01.2011 1 022 0

V našom kalendári akcií na rok 2011 už nájdete 50 pretekov s potvrdenými dátumami. Pri každom preteku nájdete základné informácie a mapku - postupne budeme dopĺňať detailné propozície, odkazy na diskusiu a po akcii reportáž, fotogalérie a výsledky. Vďaka patrí Jezusovi za nahodenie akcií. Kalendár nájdete tu: http://www.mtbiker.sk/kalendar
MSR v XCM Pravenec

28.09.2010 2 282 0

Fotogalériu z Majstrovstiev Slovenska v Maratóne v Pravenci z 25.9.2010 vám prináša Root.
Majstrami SR v cross country Števková a M. Lami

20.07.2010 2 102 2 0

Výsledky nedeľňajších pretekov Slovenského pohára a majstrovstiev SR v cross country horských cyklistov v Smoleniciach a fotogaléria od Turbiho
Fotogaléria z MSR v Maratóne

11.10.2009 955 7 0

Ako bolo sľúbené v reporte od Rada Bíroša, tu je vyše 170 fotiek z Majstrovstiev Slovenska v Maratóne na Skalke pri Kremnici.
Majstrovstvá MTB Maratón Skalka

02.10.2009 1 235 1 0

Posledný septembrový víkend sa konali pri Kremnici na Skalke Majstrovstvá Slovenska v MTB maratóne. Krásne počasie a pekné prostredie lyžiarskeho strediska sľubovali zaujímavé súboje o majstrovské dresy vo všetkých vekových kategóriách.