Články v kategórii 'Sezona 2012' (13 - 24 z 72 článkov)

OH: Slováci ustúpili z pozícií, štyri medaily nenaplnili ambície

11.08.2012 1 698 0

Slovenskí športovci výsledkami na Hrách XXX. olympiády v Londýne nenadviazali na úspechy z Pekingu. Slovensko získalo v britskej metropole štyri medaily, strelkyňa Zuzana Štefečeková bola strieborná, jej kolegyňa Danka Barteková a vodní slalomári Pavol a Peter Hochschornerovci a Michal Martikán bronzoví.
Števková nemá v Londýne prehnané ambície

10.08.2012 1 956 0

Horská cyklistka Janka Števková sa rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu dozvedela o svojej nominácii na olympijské hry až počas ich trvania. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) prerozdelila pred týždňom nevyužité miestenky pre horskú cyklistiku a jednu pridelila aj Slovensku.
Londýnsky špeciál: Slovenská výprava na OH

13.07.2012 2 072 0

Program slovenských športovcov na Hrách XXX. olympiády v Londýne, Prehľad slovenských športovcov, ktorí v rokoch 1896 až 2008 získali na letných olympijských hrách medailu, Hry XXX. olympiády v Londýne od A po Z.
Slovenská výprava na OH historicky najmenšia

09.07.2012 1 940 0

Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Reprezentovať ho bude 46 športovcov v 11 odvetviach z 26, ktoré sú v programe OH. Počas víkendu k nim nepribudli atléti, ktorí mali ešte šancu splniť limity. Ani jeden z tria Jozef Repčík, Martin Benák a Peter Horák však požadovaný výkon nedosiahol.

Peter Velits v nominácii Omega Pharma - QuickStep

20.06.2012 1 226 0

Slovenský cyklista Peter Velits figuruje v konečnej nominácii tímu Omega Pharma - QuickStep na prestížnu Tour de France.
Hesjedal vyhral ako prvý Kanaďan Giro d´Italia

28.05.2012 1 291 0

Ryder Hesjedal sa stal prvým kanadským víťazom cyklistických pretekov Grand Tour, keď v nedeľu triumfoval na Giro d´Italia. O svojom prvenstve rozhodol až v záverečnej 21. etape, ktorou bola časovka na 28,2 km v uliciach Milána. Jazdu proti chronometru ovládol Talian Marco Pinotti o 39 sekúnd pred Geraintom Thomasom, tretí skončil Jesse Sergent z Nového Zélandu. Hesjedalovi stačila na vybojovanie si ružového dresu 6. pozícia, keďže doterajší líder Joaquín Rodríguez obsadil až 26. priečku.

V 20. etape Gira víťazstvo De Gendta, lídrom Rodríguez

26.05.2012 1 146 0

Belgický cyklista Thomas De Gendt sa stal časom 6:54:41 h víťazom sobotňajšej predposlednej 20. etapy Giro d'Italia, keď mal pred druhým v poradí Damianom Cunegom z Lampre 56-sekundový náskok. Tretiu pozíciu obsadil Španiel Mikel Ituralde s odstupom na víťaza 2:50 min. V celkovej klasifikácii vedie stále Joaquim Rodríguez, ktorý v sobotu skončil štvrtý, pred Ryderom Hesjedalom má 31-sekundový náskok. Tretí je domáci Michele Scarponi z tímu Lampre (+1:51 min).

V 19. etape na Gire víťazstvo Čecha Kreuzigera

26.05.2012 1 040 0

Český cyklista Roman Kreuziger sa stal časom 6:18:02 h víťazom piatkovej 19. etapy Giro d'Italia, keď v záverečnom stúpaní na Alpe di Pameago mal pred druhým v poradí Kanaďanom Ryderom Hesjedalom 19-sekundový náskok. Tretiu pozíciu obsadil Joaquim Rodríguez s 32-sekundovým odstupom na víťaza.

18. etapa na Gire pre Guardiniho, M. Velits odstúpil

24.05.2012 1 286 0

Taliansky cyklista Andrea Guardini sa stal víťazom štvrtkovej 18. etapy Giro d'Italia, keď v záverečnom špurte zdolal majstra sveta Marka Cavendisha. Tretí bol ďalší domáci jazdec Roberto Ferrari. V celkovej klasifikácii vedie stále Joaquim Rodríguez Oliver pred Ryderom Hesjedalom a Ivanom Bassom.

Slovensko nezískalo miestenku na MTB OH 2012

24.05.2012 1 684 0

Slovenskí horskí cyklisti sa nepredstavia na olympijských hrách v Londýne. O rozdelení miesteniek informovala na svojom webe Medzinárodná cyklistická únia. Slováci nesplnili ani jednu z podmienok na štart v olympijských pretekoch, ktoré sa uskutočnia 11. a 12. augusta v Essexe. Šancu dostane 50 mužov a 30 žien.

Stredajšia 17. etapa na Gire pre doterajšieho lídra

24.05.2012 1 082 0

Španielsky cyklista Joaquim Rodríguez Oliver sa stal víťazom stredajšej 17. etapy Giro d'Italia a stále je lídrom prestížnych pretekov. Na druhom mieste skončil Talian Ivan Basso, na treťom mieste klasifikovali Kanaďana Rydera Hesjedala. V celkovej klasifikácii vedie Joaquim Rodríguez Oliver pred Hesjedalom a Bassom. Po utorkovej viac odpočinkovej etape sa pretekári dostrali do kopcov s cieľom v známom stredisku Cortina d'Ampezzo.

Nečakaným víťazom 16. etapy Gira Izaguirre

22.05.2012 1 078 0

Španielsky cyklista Jon Izaguirre Insausti z tímu Euskaltel-Euskadi dosiahol v utorok svoj najväčší úspech kariére, keď zvíťazil v 16. etape Giro d'Italia. Necelé štyri kilometre pred cieľom predbehol druhého Alessandra de Marchiho a tretieho Stefa Clementa. Slovák Martin Velits obsadil v utorok 159. priečku, celkovo mu patrí 118. pozícia.