Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Technika

FOX 2006: First Info

FOX 2006: First Info

FOX v svojich propagačných materiáloch predstavil zmeny, ktoré sa uplatnia na vidliciach a tlmičoch modelového roku 2005... Dnes prvé informácie
Novinky SRAM 2006

Novinky SRAM 2006

SRAM predstavil na svojom Ride Campe niekoľko noviniek už pre modelový rok 2006. Najhorúcejšou novinkou je nové páčkové radenie rady X.0 a inovovaný prehadzovač, kazety a reťaze.
Rocky Mountain 2005

Rocky Mountain 2005

Biky Rocky Mountain sa konečne dostávajú na slovenský trh. Rámy bikov tejto už kultovej garážovej firmy sú ručne vyrábané kúsky na predmestí kanadského Vancouru. Ich osobitý dizajn a skladba komponentov im dáva punc nezameniteľnosti. Keď si niekto kúpi bike Rocky Mountain, môže si byť istý, že na našich slovenských maratónoch a výletoch bude jeho bike stredobodom pozornosti.
Nové fully od Giantu !!! doplnený o ceny.

Nové fully od Giantu !!! doplnený o ceny.

Spoločnosť Giant predstavila nový systém pruženia zadnej stavby. Na tomto systéme vytvorili tri nové modelové rady bikov s rôznymi zdvihmi. Podľa vyjadrenia samotnej spoločnosti ide o definitívny systém pruženia bez akýchkoľvek kompromisov pre akýkoľvek typ terénu.
Čo s bikom v zime.

Čo s bikom v zime.

Hovorí sa, že neexistuje zlé počasie ale zlé oblečenie áno. Správne oblečenie nás dokáže chrániť pred vlhkom aj mrazom, takže nie je dôvod, aby sme v zime prestali jazdiť len preto, že sa skončilo leto. Bicykel však musí dostať tiež zimný kabát a je potrebné mu venovať zvýšenú starostlivosť tak aby sme potom na jar nevysolili kopec peňazí za výmenu poškodených komponentov.
Ako sa vyrába karbonový rám?

Ako sa vyrába karbonový rám?

Technologický postup pri budovaní karbonového rámu je vzdialený tomu pri budovaní
kovového rámu. Karbón, resp. karbónové vlákna, je materiál diametrálne odlišný
od duralu, chromolybdénu či horčíku. Karbonové vlákna sa režú, vtláčajú do foriem
a doslova, pečú. Kompletný technologický postup je popísaný v katalógu Fondriestu
a ja vám ponúkam tento sled krokov preložený...
Biky Kelly's 2005 - 2. časť !

Biky Kelly's 2005 - 2. časť !

Takže sa pozrite na MTB modely do 20 tisíc, ktoré budú zaujímať hlavne tých čo majú hlbšie do vrecka alebo je pre nich bike len dopravným prostriedkom. Zmien je tu málo. V druhej polovici článku nájdete rozšírenú kolekciu cestných bicyklov. Predovšetkým top modely s označením URC sa im podarili.
Biky Kelly's 2005 - 1. časť !

Biky Kelly's 2005 - 1. časť !

Konečne novinky aj od domáceho výrobcu Kelly's. Novinkou sú celoodpružené modely Toxic a Wandal s novým rámom a konštrukciou zadnej stavby. Zmeny na bikoch s pevným rámom sú hlavne v ich osadení novou sadou LX a u top modelov použitie zapletaných kolies s bezdušovými plášťami, ktoré majú za úlohu zvýšiť jazdný komfort. Rozšírila sa aj ponuka cestných bikov o celkom vydarené modely, ktoré v poslednom období zažívajú menší boom.
Gary Fisher 2005 - 2. časť !

Gary Fisher 2005 - 2. časť !

Druhá časť článku o bikoch od Garyho Fishera pozostáva z modelov Sugar, modelov s 29" kolesami, bicyklami postavenými na novom ráme s karbónovou zadnou stavbou AC/DC a klasickými hardtailovými modelmi s geometriou Genesis. Nájdete tu aj jednu perličku s pevným prevodom (SingleSpeed), ktorá sa k nám ale nedováža.
Gary Fisher 2005 - 1. čast !

Gary Fisher 2005 - 1. čast !

Gary Fisher, druhý z koncernu Trek vyrábajúci horské biky predstavil svoje modely pre rok 2005. Gary ako jeden z priekopníkov a zakladateľov horskej cyklistiky doplnil svoju kolekciu o freeridové modely a pevné modely s karbónovou zadnou stavbou. Tiež nechýbajú biky s 29" kolesami a klasické hardtaily. V prvej časti si môžete pozrieť koláčiky (Cake) a nové freeridové modely, tentokrát už aj s cenami.
Ako jazdiť na jeseň.

Ako jazdiť na jeseň.

Ak je na jeseň pekné počasie, cyklistická sezóna sa trošku predĺži. V lese však začne padať lístie, ktoré zakryje prekážky a dažďom stvorené blatové jamy. Podklad sa tak stáva nebezpečným pre jazdenenie v tomto ročnom období. Pokúsim sa Vám dať pár rád, ktoré Vás udržia v sedle biku a pomôžu Vám popasovať sa s nástrahami lesného terénu.
Novinka od SRAM RockShox!

Novinka od SRAM RockShox!

Spoločnosť SRAM RockShox prekvapila s uvedením ďalšej novinky. Nečakal som, že v tak krátkej dobe dôjde k jej uvedeniu, aj keď nie je prevratná. Pravdepodobne ňou reagovali na konkurenciu, ktorá niečo podobné vo svojom portfóliu má. Neprezradím Vám o čo ide. Presvedčte sa sami.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up