Najnovšie články z kategórie Vitaz

Sagan pomohol tímovému kolegovi Vivianimu k víťazstvu na Coppa Bernocchi

Peter Sagan skončil v utorňajších pretekoch Coppa Bernocchi na 190,3 km v okolí Legnana na 7. mieste. Dvadsaťštyriročný Žilinčan v závere pomáhal tímovému kolegovi z Cannondalu Eliovi Vivianimu a rozbehol mu záverečný víťazný špurt.
Contador nemal na Vuelte štartovať a napokon vyhral

Koncom júla vyslal cyklista Alberto Contador do sveta poplašnú správu, že sa nestačil zotaviť zo zranenia holennej kosti z Tour de France a na prestížnych pretekoch Okolo Španielska bude chýbať. "Noha sa hojí iba pomaly. Zbohom Vuelta,“ napísal vtedy na sociálnych sieťach populárny El Pistolero. Dvadsiateho tretieho ausgusta v Jereze napriek nesúhlasnému stanovisku niektorých lekárov predsa len vysadol do sedla bicykla v ústrety tretím pretekom Grand Tour v sezóne.
Sagan víťazom 3. etapy na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale sa stal víťazom pondelňajšej 3. etapy pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla zo Sarnenu do Heidenu a merala 203 km. Dvadsaťštyriročný Žilinčan sa presadil v šprintérskej koncovke pred Švajčiarom Michaelom Albasinim a Kolumbijčanom Sergiom Henaom. Víťaz získal do rebríčka UCI 6 bodov.
Peter Sagan s prehľadom vyhral 7. etapu pretekov Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan sa dočkal prvého tohtoročného víťazstva na pretekoch Okolo Kalifornie, keď vyhral sobotňajšiu 7. etapu so šprintérskou koncovkou v Pasadene. Dvadsaťštyriročný Žilinčan vyťažil z dobrej práce celého tímu Cannondale a v záverečnom finiši odsunul na ďalšie pódiové priečky Nóra Thora Hushovda a Holanďana Dannyho van Poppela.
Peter Sagan vyhral preteky v Taliansku

V generálke pred majstrovstvami sveta v Kodani, ktoré sú na programe presne o týždeň v nedeľu 25. septembra v dánskej metropole, vyhral časom 4h09'43” slovenský cyklista Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) preteky GP Industria & Commercio Di Prato (178,6 km), keď v záverečnom špurte zanechal za sebou domáceho pretekára Luca Paoliniho (Katusha) a tretí prišiel Francúz Maxime Bouet (Ag2r).
Sagan po náročnej Vuelte už na Slovensku

Slovenský cyklista Peter Sagan počas uplynulých troch týždňov dokázal, že sa postupne etabluje medzi svetovou špičkou. Na náročných etapových pretekoch Vuelta a Espaňa síce skončil v celkovej klasifikácii až v druhej stovke, blysol sa však tromi etapovými víťazstvami. Vrcholom pre 21-ročného Žilinčana bol určite dojazd na prvej priečke v nedeľňajšej záverečnej etape s cieľom v Madride.
Vuelta - Na záver víťazstvo Sagana, celkový triumf Coba

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol ďalší veľký úspech, keď sa stal víťazom záverečnej 21. etapy na pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá bola dojazdom z Circuito del Jarama do Madridu a merala 95,6 km. Pre mladého 21-ročného rodáka zo Žiliny to bolo tretie víťazstvo na tohtoročnom dobrodružstve na španielskych cestách.
Peter Sagan splnil na Vuelte svoj prvý cieľ

Slovenský cyklista Peter Sagan si pripísal na svoje konto ďalší veľký výsledok vo svojej profesionálnej kariére. Hneď pri prvom štarte na pretekoch Grand Tour sa jazdec tímu Liquigas-Cannondale tešil z čiastkového prvenstva, keď sa presadil v koncovke štvrtkovej šiestej etapy Vuelta a Espaňa z Úbedy do Córdoby (193,4 km).
Peter Sagan víťazom 6. etapy Vuelty

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Úbedy do Córdoby a merala 193,4 km. Dvadsaťjedenročný Žilinčan dosiahol svoje prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. V záverečnom špurte bojovalo o prvenstvo päť jazdcov, z toho štyria zo Saganovho tímu Liquigas-Cannondale. Sagan sa presadil pred Pablom Lastrasom Garcíom z Movistaru, tretí skončil jeho tímový kolega Vincenzo Nibali.
Čech Jaroslav Kulhavý celkovým víťazom SP

Český reprezentant Jaroslav Kulhavý sa stal celkovým víťazom seriálu Svetového pohára v cross country horských cyklistov. Úradujúci majster Európy zo šampionátu v slovenských Dohňanoch v nedeľu zvíťazil na pretekoch SP v Novom Meste na Morave pred Švajčiarom Ninom Schurterom a pred záverečným podujatím seriálu má na svojom konte nedostižný náskok 290 bodov.
Sagan víťazné auto predá, alebo vyplatí kolegov z tímu

Slovenský cyklista Peter Sagan mal po víťazstve na pretekoch WorldTour Okolo Poľska náročný program. V sobotu večer absolvoval záverečnú slávnosť v Krakove, následne sa presunul do Talianska, kde si zobral niektoré osobné veci, a v pondelok ráno už bol v Bratislave. Na Slovensku pobudne pár dní a potom sa vráti na Apeninský polostrov, kde ho čaká záverečná príprava na premiérové vystúpenie na podujatí Grand Tour Vuelta a Espaňa.
Saganovi sa prvé víťazstvo na WorldTour vryje do pamäti

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol najväčší úspech svojej kariéry, keď triumfoval na pretekoch Okolo Poľska z elitného kalendára WorldTour. Doteraz sa žiadnemu Slovákovi nepodarilo vyhrať podujatie najvyššieho rangu. Sagan o triumfe rozhodol v sobotňajšej záverečnej etape v Krakove a okolí.