Páni z Life4Ride teamu zbroja na novú sezónu.
Na OH 2004 mali užiť doping traja z piatich Dánov

Až traja z piatich členov dánskej reprezentácie v cestnej cyklistike na olympijských hrách 2004 v Aténach mali dopovať. Kajúcnik Michael Rasmussen to údajne povedal antidopingovým orgánom pri svojej spovedi. Dánsko v Grécku pred deviatimi rokmi reprezentovali okrem neho aj Frank Hoj, Bo Hamburger, Nicki Sörensen a Lars Michaelsen.
Peter Sagan vyhral 6. etapu na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol druhý etapový triumf na podujatí World Tour Tirreno - Adriatico, keď vyhral pondelkovú 6. etapu so štartom i cieľom v Porto Sant'Elpidio. Po 209 km sa presadil v záverečnom špurte vedúcej trojčlennej skupiny pred Vincenzom Nibalim z Talianska a Joaquimom Rodríguezom zo Španielska.
Jalaberta zrazilo auto, bol v bezvedomí

Bývalý francúzsky cyklista Laurent Jalabert je vo vážnom stave po zranení, ktoré utrpel pri kolízii s automobilom. Štyridsaťštyriročný "Jaja" sa stal neďaleko svojho domu ďalšou obeťou zrážky s motorovým vozidlom, ktoré išlo v protismere.
Juhočeská biková scéna

Hodinový dokument zachytávajúci juhočeskú bikovú scénu v priebehu roka 2012.
Froome sa stal novým lídrom Tirreno - Adriatico

Brit Christopher Froome sa stal novým lídrom cyklistických pretekov WorldTour Tirreno - Adriatico. V nedeľňajšej 5. etape prišiel cyklista tímu Sky do cieľa v skupine favoritov na 6. mieste a vyzliekol z dresu vedúceho pretekára Poliaka Michala Kwiatkowského. Víťazom 5. etapy sa stal Španiel Joaquim Rodríguez, ktorý sa v závere odpútal a prišiel do cieľa s osemsekundovým náskokom pred skupinou prenasledovateľov, ktorých priviedol Holanďan Bauke Mollema.
Peter Velits na Paríž - Nice na celkovom 10. mieste

Richie Porte sa stal prvým Austrálčanom, ktorý vyhral cyklistické preteky Paríž - Nice. Definitívne potvrdil prvenstvo v nedeľňajšej záverečnej časovke do vrchu na 9,6 km na Col d´Éze. Cyklista tímu Sky triumfoval v 7. etape s náskokom 23 sekúnd pred Američanom Andrewom Talanským, tretí skončil Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana Rojas s odstupom 27 sekúnd.
Privaru zvolili na najbližších 5 rokov za prezidenta SZC

Prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) bude naďalej Peter Privara. Do funkcie ho jednohlasne zvolili delegáti nedeľňajšej konferencie SZC v bratislavskom Dome športu. Privara nemal žiadneho protikandidáta. Na konferencii pozmenili aj znenie stanov a upravil dĺžku mandátu prezidenta. Doteraz bol dvojročný, po novom sa predĺži na päť rokov. Privara je šéfom Slovenského zväzu cyklistiky od roku 2011.
Do temna...

Do temna...

Magický North Shore ukáže svoju krásu aj v daždi a zime...
Froome víťazom 4. etapy na Tirreno - Adriatico

Brit Christopher Froome zvíťazil v sobotňajšej 4. etape na cyklistických pretekoch Tirreno - Adriatico z Narni do Prati di Tivo. Jazdec tímu Sky zvládol trať dlhú 173 km za 4:41:31 h a finišoval o šesť sekúnd pred druhým Maurom Santambrogiom zo zoskupenia Vini Fantini-Selle Italia. Na treťom mieste skončil Vincenzo Nibali (Astana) s 11-sekundovým mankom na víťaza. Slovák Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 98. miesto (+17:16 min), jeho krajan Martin Velits z Omega Pharma-Quick Step prišiel do cieľa na 158. pozícii (+19:51).
Peter Velits si na Paríž - Nice polepšil na 7. priečku

Francúz Sylvain Chavanel sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktorá viedla z Manosque do Nice a merala 220 km. Tímový kolega Petra Velitsa v Omega Pharma-Quick Step sa presadil v cieľovej rovinke, v ktorej odsunul na ďalšie priečky Belgičana Philippa Gilberta a Španiela Josého Joaquína Rojasa.
Porte novým lídrom Paríž - Nice, P. Velits 10.

Austrálčan Richie Porte zvíťazil v piatkovej 5. etape cyklistických pretekov Paríž - Nice a vďaka skvelému nástupu v cieľovom stúpaní sa stal aj novým držiteľom žltého dresu lídra. Jazdec tímu Sky sa presadil v koncovke 176 km dlhej etapy z Chateauneuf du Pape na zasnežený vrchol La Montagne de Lure.