Najnovšie články z kategórie Casovka

Pozvánka: QUICK SPORT Jarný šprint 2019 - už po jubilejný 10. krát

Občianske združenie beer inside team organizuje tento rok v poradí 10. ročník Jarného šprintu. Ak si chcete vyskúšať MTB časovku do vrchu pre amatérskych cyklistov, tak ste na správnej adrese.
Reportáž: Šprintpolom, alebo záver sezóny ako z katalógu

Sú tradície, ktoré zvyknem dodržiavať. Jednou z nich je aj môj každoročný záver pretekárskej sezóny v Stráňavách na Šprintpolome. A tento rok to bol veru záver ako z knihy o dokonalej jeseni.
Rozhovor: Juraj Práger a Ján Gallik, alias slovenský tandem pre Tokio

Dokážete si predstaviť dávať si naplno na bicykli a pritom nevidieť? Alebo chytať nástupy, či šprintovať do cieľa? Pozrite sa do trochu iného sveta cyklistiky, kde dôvera a tímová práca dostáva úplne iný rozmer.
Reportáž: QUICK SPORT Jarný šprint – neplánované veci sú tie najlepšie

Rozhodnutie, že sa po množstve pasívnych účastí na mnohých pretekoch tentokrát zapojím aktívne, padlo vlastne veľmi spontánne a dosť na poslednú chvíľu.
Pozvánka: Šprintpolom – ako ukončiť sezónu? No predsa časovkou...

Ak si chcete na záver sezóny dať ešte poriadne do tela, určite odporúčam časovku na legendárny „žilinský“ kopec...
Reportáž: 30. ročník edície Javorinskej časovky a výborný nápad so štafetou

Na štart sa postavilo 120 pretekárov a ako už tradične, bola na výber horská a cestná časovka, ktoré majú podľa propozícii dĺžku 8,5 km a prevýšenie 650 m.
Reportáž: Veľká cena Kráľovej pri Senci - spokojný s výsledkom

Obec Kráľová pri Senci a Cyklistický klub KRÁĽOVČAN usporiadali 18. kolo cyklistických pretekov MRC v časovke jednotlivcov. Preteky sa konali v nedeľu 3. septembra a nastúpilo cca 60 cyklistov.
Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC obhájil titul majstra Slovenska v časovke

Na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov v Žiari nad Hronom a jeho okolí Čanecký v piatok popoludní dominoval na 40 km so štartom v Kosoríne a cieľom v Dolnej Ždarni s pohodlným náskokom 52 sekúnd pred Patrikom Tyborom z Dukly Banská Bystrica.
Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Majstrovstvá SR v časovke družstiev - fotografie a výsledky

V obci Teplička nad Váhom sa minulú nedeľu konali Majstrovstvá SR v časovke družstiev. O titul majstra pritom súťažili cyklisti od žiackych až po kategóriu mužov. Preteky v kategórií kadetiek, junioriek a žien sa však pre nízky počet prihlásených neuskutočnili.
Tímy World Tour budú bojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta

Asociácia profesionálnych cyklistických tímov (AIGCP) v stredu pred začiatkom individuálnych časoviek na olympijských hrách v Riu de Janeiro oznámila, že jej členovia sa rozhodli protestovať proti Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá odštartovala konflikt rozšírením kalendára World Tour od budúcej sezóny o desať nových podujatí.
Slovenský titul v časovke pre Čaneckého a Valachovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa vo štvrtok v Hodoníne stal Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC. Päťdesiatkilometrovú trať zvládol za 1:12:08 h a o 1:25 min predstihol druhého Maroša Kováča z Dukly Banská Bystrica. Tretí skončil najstarší muž v štartovom poli Roman Broniš (CK Příbram) s odstupom 2:23 min. Na štarte chýbali obaja bratia Saganovci aj bratia Velitsovci, absentoval aj kolega Saganovcov z tímu Tinkoff Erik Baška. Súťaž Slovákov do 23 rokov vyhral Ľuboš Malovec pred Jurajom Lajchom a Tomášom Haragom.