Články v kategórii 'Casovka' (25 - 36 z 87 článkov)

Peter Velits do tretice majstrom sveta v časovke tímov

21.09.2014 3 327 3 14

Peter Velits je štvrtýkrát v kariére majstrom sveta. Po individuálnom titule do 23 rokov z roku 2007 a dvoch v časovkách družstiev s Omegou Pharma-Quick Step získal v nedeľu štvrtý, keď sa opäť presadil v jazde na čas tímov, tentoraz však so zoskupením BMC. Dvadsaťdeväťročný Púchovčan skompletizoval v španielskej Ponferrade hetrik v tejto disciplíne a je v nej dokonca najúspešnejší v histórii.
Jens Voigt prekonal svetový rekord v hodinovke

19.09.2014 3 728 2 5

Nemec Jens Voigt utvoril na velodróme vo švajčiarskom Grenchene nový svetový rekord v cyklistickej hodinovke. Jeden z najpopulárnejších jazdcov v pelotóne, ktorý nedávno ukončil aktívnu profesionálnu kariéru, zvládol vo vymedzenom čase prejsť 51,115 km.
Saganovo Cannondale na Vuelte druhé v tímovej časovke

24.08.2014 1 907 0

Peter Sagan s kolegami z družstva Cannondale obsadil 2. miesto v tímovej časovke na 12,6 km v Jereze de la Frontera na pretekoch Vuelta a Espaňa. Dvadsaťštyriročný Žilinčan už vie, aké je to vyhrať na Vuelte, pri svojom doteraz jedinom štarte v roku 2011 sa tešil z troch triumfov. Jazdci Cannondale so Saganom zvládli trať za 14:19 min a o šesť sekúnd prehrali so zoskupením Movistar.
Reportáž: Vlkolínsky Drapák 2014

14.08.2014 4 713 6

Druhú augustovú nedeľu sa horská cyklistika vrátila opäť na Liptov. V podobe 1. ročníka Vlkolínskeho Drapáka. Jednalo sa o technicky náročnú horskú časovku, okorenenú o pekné finančné prémie po splnení jedného „háčika“, ale o tom až neskôr.
Report: MTB Horská časovka Kubínska hoľa 2014

10.08.2014 4 094 9

Dlho som nikde nebol, tak som sa pozrel do kalendára MTB pretekov, že či je v najbližšom období niečo nablízku. Náhodou mala byť o dva dni nová MTB Horská časovka Kubínska hoľa v Dolnom Kubíne. Tak som neváhal a skoro ráno v sobotu 9.8.2014 som sa vybral na tento šprint. Nebudem predsa sedieť doma a na dajaký maratón už aj tak nemám síl.
Peter Velits podal veľmi dobrý výkon v časovke a skončil na 16. priečke

26.07.2014 2 268 1

Nemec Tony Martin potvrdil pozíciu najväčšieho favorita sobotňajšej predposlednej 20. etapy cyklistických pretekov Tour de France a vyhral časovku na 54 km z Bergeracu do Périguexu. Talian Vincenzo Nibali je po sobote už takmer istým víťazom 101. ročníka TdF. V sobotu síce zaostal za Martinom a obsadil 4. miesto, ale žltý dres mu nevzal žiadny zo súperov a v nedeľu ho čaká oslavná jazda z Evry do Paríža.
Jozef Metelka o MS v Brne, jeho jazde a dojmoch z pretekov

07.07.2014 1 948 1

Jozef skončil v časovke na vynikajúcom 6. mieste s časom 1:01:53.26. Pri tejto príležitosti sme mu položili zopár otázok o pretekoch a jeho príprave...
Peter Velits sa stal tretíkrát majstrom SR v časovke

27.06.2014 3 011 3 4

Jazdec tímu BMC Racing Peter Velits sa stal tretíkrát v rade majstrom Slovenska v cyklistickej časovke. Titul z Púchova 2012 i Novej Dubnice 2013 v kategórii elite obhájil vo štvrtkových pretekoch na 40 km na náročnej zvlnenej trati v moravskom Slavkove pri Brne.
Športservis Petržalská časovka

PR 28.10.2013 2 207 0

Druhý ročník Petržalskej časovky opäť prináša možnosť zapretekať si na cyklistickom trenažéri. V predajni Športservis v Petržalke na vás čakajú rôzne kategórie a trate, zasúťažia si jednotlivci aj tímy. Všetci zúčastnení pretekári budú zaradení do tomboly o zaujímavé ceny z našich predajní.
Tony Martin dovŕšil víťazný hetrik

25.09.2013 1 276 0

Majstrom sveta v individuálnej časovke na šampionáte v cestnej cyklistike v talianskej Florencii sa stal Nemec Tony Martin. Najväčší favorit zvládol 56,8 km dlhú trať za 1:05:36,65 h s a zvíťazil absolútne suverénne.
Juniorský titul pre Decraeneho, Slováci zaostali

24.09.2013 1 254 0

Belgičan Igor Decraene sa stal prvýkrát v kariére majstrom sveta, na šampionáte v talianskej Florencii vyhral časovku juniorov. Na 22,06 km dlhej trati zdolal o 8,66 sekundy Dána Mathiasa Krigbauma, tretí s odstupom 20,97 s skončil Zeke Mostov z USA. Sedemnásťročný Decraene dosiahol najväčší úspech svojej kariéry, doteraz ním bolo striebro z tohtoročného európskeho šampionátu v časovke na Morave.
Peter Velits sa nepredstaví v časovke

24.09.2013 1 452 1

Slovenský cyklista Peter Velits sa napokon nepredstaví v stredajšej časovke jednotlivcov na majstrovstvách sveta vo Florencii. Definitívne sa o tom rozhodlo v pondelok priamo v dejisku šampionátu. Dvadsaťosemročný Púchovčan nepricestoval do Talianska v ideálnom zdravotnom stave. V nedeľu však pomohol tímu Omega Pharma Quick Step obhájiť titul majstra sveta v časovke družstiev.