Najnovšie články z kategórie Casovka

Jozef Metelka o MS v Brne, jeho jazde a dojmoch z pretekov

Jozef skončil v časovke na vynikajúcom 6. mieste s časom 1:01:53.26. Pri tejto príležitosti sme mu položili zopár otázok o pretekoch a jeho príprave...
Peter Velits sa stal tretíkrát majstrom SR v časovke

Jazdec tímu BMC Racing Peter Velits sa stal tretíkrát v rade majstrom Slovenska v cyklistickej časovke. Titul z Púchova 2012 i Novej Dubnice 2013 v kategórii elite obhájil vo štvrtkových pretekoch na 40 km na náročnej zvlnenej trati v moravskom Slavkove pri Brne.
Športservis Petržalská časovka PR článok

Športservis Petržalská časovka

Druhý ročník Petržalskej časovky opäť prináša možnosť zapretekať si na cyklistickom trenažéri. V predajni Športservis v Petržalke na vás čakajú rôzne kategórie a trate, zasúťažia si jednotlivci aj tímy. Všetci zúčastnení pretekári budú zaradení do tomboly o zaujímavé ceny z našich predajní.
Tony Martin dovŕšil víťazný hetrik

Majstrom sveta v individuálnej časovke na šampionáte v cestnej cyklistike v talianskej Florencii sa stal Nemec Tony Martin. Najväčší favorit zvládol 56,8 km dlhú trať za 1:05:36,65 h s a zvíťazil absolútne suverénne.
Juniorský titul pre Decraeneho, Slováci zaostali

Belgičan Igor Decraene sa stal prvýkrát v kariére majstrom sveta, na šampionáte v talianskej Florencii vyhral časovku juniorov. Na 22,06 km dlhej trati zdolal o 8,66 sekundy Dána Mathiasa Krigbauma, tretí s odstupom 20,97 s skončil Zeke Mostov z USA. Sedemnásťročný Decraene dosiahol najväčší úspech svojej kariéry, doteraz ním bolo striebro z tohtoročného európskeho šampionátu v časovke na Morave.
Peter Velits sa nepredstaví v časovke

Slovenský cyklista Peter Velits sa napokon nepredstaví v stredajšej časovke jednotlivcov na majstrovstvách sveta vo Florencii. Definitívne sa o tom rozhodlo v pondelok priamo v dejisku šampionátu. Dvadsaťosemročný Púchovčan nepricestoval do Talianska v ideálnom zdravotnom stave. V nedeľu však pomohol tímu Omega Pharma Quick Step obhájiť titul majstra sveta v časovke družstiev.
Juniorský titul v časovke pre Eraudovú, Medveďová 35.

Francúzka Séverine Eraudová sa stala vo Florencii majsterkou sveta v cyklistickej časovke junioriek. Na 16,19 km trati si zlato vybojovala s náskokom 2,69 sekundy pred Austrálčankou Alexandrou Nichollsovou. Bronz získala ďalšia cyklistka z Austrálie Alexandra Manlyová. Eraudová bola favoritkou časovky, tento rok vyhrala túto disciplínu aj na majstrovstvách Európy na Morave. Trať absolvovala rýchlostným priemerom 42,773 km/h.
Velits s OPQS získal titul majstra sveta v časovke tímov

Cyklisti družstva Omega Pharma-Quick Step obhájili vo Florencii titul majstrov sveta v tímovej časovke. Z tretej zlatej medaily z majstrovstiev sveta sa tešil Slovák Peter Velits. V roku 2007 triumfoval na šampionáte mužov do 23 rokov, vlani vo Valkenburgu i tento rok vo Florencii vyhral s Omegou Pharma-Quick Step tímovú časovku.
V časovke ženských družstiev obhájil titul Specialized

Americký tím Specialized - Lululemon sa stal víťazom úvodnej disciplíny na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v talianskej Florencii - časovky ženských družstiev.
Sagan v časovke družstiev za Cannondale

Bratislava (kor) - Úvodnou časovkou družstiev sa v nedeľu 22. 9. začnú vo Florencii 86. majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Šampionát na toskánskych cestách potrvá do 29. septembra, keď bude vrchol podujatia súťaž Elite o titul majstra.
Slovenský cyklista Peter Sagan nastúpi ešte v drese Cannondale Pro Cycling práve teraz v nedeľu na štart tímovej časovky, potom si už na seba oblečie modrý dres s národnou trikolórou a o týždeň neskôr absolvuje individuálne preteky jednotlivcov s hromadným štartom o svetový primát.