Najnovšie články z kategórie Juraj Sagan

Okolo Abú Zabí: Viviani v šprintérskej koncovke po 110 km len o malý kúsok prednej časti bicykla zdolal Petra Sagana

Navlas rovnaké poradie na prvých dvoch miestach bolo aj v piatkovej druhej etape týchto pretekov. Záver štvoretapových cyklistických pretekov Okolo Abú Zabí sa v nedeľu na okruhu Yas Marina v Abú Zabí stal korisťou Taliana Eliu Vivianiho z tímu Sky (2:22:43 h). Tretí skončil ďalší taliansky reprezentant Andrea Guardini (Astana).
Tvrdý muž Sagan bude pripravený na majstrovstvá sveta v Richmonde

Zatiaľ čo v Španielsku pozvoľna vrcholí cyklistická Vuelta, slovenský reprezentant Peter Sagan sa už niekoľko dní nerušene pripravuje na majstrovstvá sveta v americkom Colorade. Sagan stihol na Vuelte vyhrať etapu, v ďalších dvoch bol druhý (vrátane tímovej časovky), raz tretí a niekoľko dní mal na sebe dres lídra bodovacej súťaže.
Nominácia na Majstrovstvá sveta 2015 v cestnej cyklistike

Do širšej nominácie na Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať medzi 19. – 27. septembrom 2015 v americkom Richmonde, odporučila komisia cestnej cyklistiky SZC sedem elitných jazdcov. Nechýbajú medzi nimi Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolář (všetci traja Tinkoff Saxo), Peter Velits (BMC), Martin Velits (Etixx-Quick-Step), Patrik Tybor (Kemo Dukla Trenčín) a Marek Čanecký (Amplatz-BMC). Výpravu elite povedie reprezentačný tréner Ján Valach, na ktorého pleciach stojí konečný výber troch pretekárov tejto kategórie, ktorí pocestujú zabojovať o titul majstra sveta.
Fotoreport: Ako som bol pozrieť - Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike 2015

Rád by som sa s vami podelil o obrazový zážitok z týchto majstrovstiev a par slovami vám opísal pocity z pohľadu fanúšika resp. diváka. Začiatok nebol pre mňa vôbec taký, aký som očakával, čakal som totiž, že hneď ako tam prídem, budem mať zimomriavky po celom tele. Tie síce neboli hneď, ale časom prišli aj tie, obzvlášť v posledných kolách a najväčší adrenalín bol samotný dojazd.
Peter Sagan sa stal suveréne majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom

Peter Sagan z tímu Tinkoff Saxo sa piatykrát v sérii stal cyklistickým majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom v kategórii elite-mužov. Na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov v Žiline v nedeľu zvíťazil suverénne, keď v koncovke 199 km dlhých pretekov predviedol sólojazdu za prvenstvom.
Odštartoval 59. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Dlhoročný partner podujatia, značka ŠKODA, posilnila svoju pozíciu a od tohto roku zastrešuje prestížne slovenské cyklistické preteky ako hlavný partner.
Na Okolo Slovenska sa od 10. do 14. júna predstaví maximálne 138 cyklistov z 23 tímov - Termníny a lokality jednotlivých etáp

Na 59. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska príde sedemnásť kontinentálnych, tri reprezentačné a tri klubové celky. Domáce farby budú obhajovať reprezentácia SR aj s Jurajom Saganom či Michaelom Kolářom, Dukla Trenčín a CK Banská Bystrica. Na Okolo Slovenska sa predstavia niektoré zaujímavé zoskupenia.
Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88.

Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja, ktoré vyvrcholili sobotňajšou záverečnou etapou s dĺžkou 128 km a cieľom pod najvyššou budovou na svet Burj Khalifa. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step bol pred sobotou na 2. mieste so štvorsekundovou stratou na Johna Degenkolba, vďaka triumfu v 4. etape získal aj desaťsekundový bonus a posunul sa pred nemeckého jazdca. Cavendish v závere etapy vyťažil z výbornej práce tímových kolegov.
Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja

Preteky Okolo Dubaja sa sa uskutočnia od 4. do 7. februára a Peter Sagan bude od 8. februára štartovať na Okolo Kataru. Pozrite sa na to, čo ich čaká v Dubaji.
Petra Sagana podporí v Dubaji aj brat Juraj

Slovenského cyklistu Petra Sagana bude na ceste za prvým tohtoročným úspechom podporovať na pretekoch Okolo Dubaja v drese tímu Cannondale aj jeho brat Juraj.
Saganovci už poznajú káder na rok 2014

Slovenský cyklista Peter Sagan bude aj v sezóne 2014 lídrom družstva Cannondale. Taliansky tím s americkým kapitálom už má jasnú zostavu na nový súťažný ročník, v kádri je 27 cyklistov vrátane Petra a Juraja Saganovcov. Z tohtoročnej súpisky zostala dvadsiatka jazdcov, nechýbajú ani ďalší lídri Ivan Basso, Moreno Moser a Elia Viviani. V roku 2013 vyhral tím Cannondale 35 etáp či pretekov a získal vďaka Petrovi Saganovi aj zelený dres na Tour de France.
Istotu MS majú Saganovci a Velitsovci, ostávajú 2 miesta

Slovenskí cyklisti pôsobiaci v tímoch WorldTour Peter a Juraj Saganovci a Peter a Martin Velitsovci majú istotu pre preteky s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v talianskej Florencii (22. - 29. septembra).