Najnovšie články z kategórie Peter Velits

Peter Sagan štvrtý raz majstrom Slovenska

Sagan sa stal štvrtýkrát po sebe majstrom Slovenska v kategórii elite-mužov. V nedeľňajších pretekoch na 192 km na okruhoch v Slavkove pri Brne obsadil Sagan druhú priečku za Čechom Zdeňkom Štybarom, ktorý bol v cieli o sekundu rýchlejší.
Peter Velits sa stal tretíkrát majstrom SR v časovke

Jazdec tímu BMC Racing Peter Velits sa stal tretíkrát v rade majstrom Slovenska v cyklistickej časovke. Titul z Púchova 2012 i Novej Dubnice 2013 v kategórii elite obhájil vo štvrtkových pretekoch na 40 km na náročnej zvlnenej trati v moravskom Slavkove pri Brne.
ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014 štartuje už tento týždeň PR článok

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014 štartuje už tento týždeň

ŠKODA AUTO Slovensko podporí z pozície generálneho partnera sériu najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2014 ponúkne päť pretekov v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách. Zúčastniť sa môžu všetci fanúšikovia horskej cyklistiky, tak registrovaní cyklisti, ako aj cyklistickí nadšenci alebo deti.
Peter Velits je spokojný s výsledkom na Paríž - Nice

Slovenský cyklista Peter Velits získal prvých desať tohtoročných bodov do svetového rebríčka UCI, keď na pretekoch Paríž - Nice obsadil konečné 9. miesto. Jazdec tímu BMC Racing obsadil v nedeľňajšej záverečnej 8. etape v okolí Nice 11. priečku.
Okolo Ománu celkovo Peter Velits 27. a Peter Sagan 49.

Britský cyklista Christopher Froome z tímu Sky Procycling triumfoval na cyklistických pretekoch Okolo Ománu a obhájil svoje minuloročné prvenstvo. Víťazom nedeľňajšej záverečnej 6. etapy, ktorá merala 146,5 km a viedla z As Sifah do Matrah Corniche, sa stal Nemec André Greipel.
14. miesto pre Petra Sagana na druhej etape Okolo Ománu

Slovenský šampión a úradujúci Športovec roka Peter Sagan obsadil v stredajšej 2. etape na cyklistických pretekoch Okolo Ománu 14. miesto. Dvadsaťštyriročný jazdec tímu Cannondale sa nepresadil v záverečnom špurte, v ktorom triumfoval nórsky jazdec Alexander Kristoff z Kaťuše.
Peter Sagan v 1. etape Okolo Ománu na 18. mieste

Úradujúci slovenský Športovec roka Peter Sagan z tímu Cannondale skončil v utorňajšej 1. etape cyklistických pretekov Okolo Ománu na 18. mieste. Krajan Peter Velits (BMC Racing Team) bol na 26. priečke. Obaja dokončili v hlavnom pelotóne.
Petrovia Sagan a Velits skončili v časovke v Top10 + VIDEO

Slovenským cyklistom Petrovi Saganovi, Petrovi Velitsovi a Martinovi Velitsovi sa darilo v úvodnej etape na pretekoch Okolo Dubaja. V časovke na 9,9 km skončil jazdec tímu Cannondale Peter Sagan na 6. priečke, keď na víťazného Taylora Phineyho mal odstup 31 sekúnd.
V profesionálnom pelotóne aj tri slovenské tímy

Slovensko bude mať v sezóne 2014 tri kontinentálne cyklistické tímy. Po Dukle Trenčín Trek, ktorá už s licenciou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) jazdí niekoľko rokov, získali štatút kontinentálneho družstva aj CK Banská Bystrica a Epic Janom Greenway so sídlom v Dohňanoch.
Prezentácia BMC prvý raz aj s Petrom Velitsom

Alessandro Ballan, Cadel Evans, Philippe Gilbert a Thor Hushovd, ale aj skvelý Američan Tejay van Garderen. Austrálčan Evans je navyše šampiónom Tour de France spred dvoch rokov. Okrem Velitsa v tíme figuruje ďalších päť nováčikov - Darwin Atapuma, Silvan Dillier, Ben Hermans, Peter Stetina a Rick Zabel. Informuje o tom tímový internetový portál.
Sagana radia medzi favoritov, cíti sa byť pripravený

(od vyslaného redaktora Petra Pašutha) - Vincenzo Nibali, Fabian Cancellara a Peter Sagan sú najčastejšie mená v tipoch na víťaza nedeľňajšieho vrcholu majstrovstiev sveta vo Florencii. Do okruhu favoritov sa radia aj Christopher Froome a Španieli na čele s Albertom Contadorom, Joaquinom Rodríguezom a Alejandrom Valverdem.
Peter Velits sa nepredstaví v časovke

Slovenský cyklista Peter Velits sa napokon nepredstaví v stredajšej časovke jednotlivcov na majstrovstvách sveta vo Florencii. Definitívne sa o tom rozhodlo v pondelok priamo v dejisku šampionátu. Dvadsaťosemročný Púchovčan nepricestoval do Talianska v ideálnom zdravotnom stave. V nedeľu však pomohol tímu Omega Pharma Quick Step obhájiť titul majstra sveta v časovke družstiev.