Najnovšie články z kategórie Reportaz

Sport Prague 2006 obrazom

Celkovo 74 fotiek z jednej z najznámejších bike výstav v Českej republike. Ikeď sa po minulé roky zdalo, že Sport Prague zanikne, ožíva a bolo možné vidieť zaujímavé novinky z domácej i zahraničnej bikovej kuchyne.
Gavenda cyklistom roka

Prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) ostáva aj na ďalšie dvojročné obdobie Anton Tkáč. Na konferencii vyhlásili aj výsledky ankety o najlepšieho slovenského cyklistu roka 2005. Podľa očakávania sa na trón posadil cyklokrosár Róbert Gavenda zo ŠP Šport Podbrezová, ktorý sa stal v novembri 2005 juniorským majstrom Európy, vyhral Svetový pohár 2005/06 a získal striebro na svetovom šampionáte.
KoMiXové mesto Žilina

Týmto článkom by som chcel zhodnotiť možnosti bikovania v Žiline , ktoré sú podla môjho názoru nedostatočné k veľkosti Žiliny.
Cyklodržka Snow 2006 - foto

Nejaké fotečky z akcie, o ktorej sme písali už neraz. Počasie sa vydarilo stopercentne, o zábavu bolo postarané a to bolo pre túto akciu podstatné... Ďalšie foto nájdete na Ride.sk (+60 ks)
Rozhovory RIDE 2005 - Filip Polc

Snáď najznámejší biker u nás, dovolím si povedať multitalent na bikové disciplíny (pamätám si ho z XC pretekov v Bojniciach), úspešný DH a 4X biker, propagátor snowscootov... Jednoducho FiPo
MS: striebro pre Gavendu, Barényi 14.

Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda vybojoval na majstrovstvách sveta v holandskom Zeddame v pretekoch juniorov striebornú medailu. Osemnásťročný Trenčan sa stal prvým Slovákom, ktorý na šampionáte v ére samostatnosti získal cenný kov. Gavenda sa od úvodu pretekov držal v popredí, v záverečnom špurte ho zdolal divákmi hnaný domáci Holanďan Boy van Poppel. doplnené 30.1 o 17:15
Gavenda celkovým víťazom SP juniorov

Slovák Róbert Gavenda sa stal celkovým víťazom Svetového pohára juniorov 2005/06 v cyklokrose. V záverečných pretekoch päťdielneho seriálu v holandskom Hoogerheide obsadil úradujúci majster Európy 6. miesto, čo na celkové prvenstvo stačilo. Preteky juniorov v holandských terénoch vyhral Francúz Yannick Martinez. Gavenda si za šiestu priečku pripísal do hodnotenia SP 30 bodov a seriál vyhral s náskokom 49 bodov pred Belgičanom Tomom Meeusenom.
RedBull Film Your Ride!

Filmuješ a tvojim objektom je snowboard, freeski, skateboard alebo bike? Tráviš hodiny pred TV alebo kompom pozeraním najnovších videí a predstavuješ si scenár vlastného filmu? Máš celú zimu, jar a leto nato, aby si natočil a zostrihal krátke, max.6.min. video a poslal ho do súťaže RedBull Film Your Ride!
Barényi obhájil titul majstra SR, na MS osem jazdcov

Majstrom Slovenska v cyklokrose v kategórii elite sa v Prievidzi stal Milan Barényi z klubu ŽP Šport Podbrezová, ktorý zvíťazil úplne suverénne so 42-sekundovým náskokom pred Václavom Metličkom a ešte jazdecky stále aktívnym reprezentančným trénerom Róbertom Glajzom, ktorý sa pokúšal o zisk jedenásteho majstrovského titulu. Barényi na 2200-metrovom okruhu na prievidzskom sídlisku Sever v okolí základnej školy na ulici Energetikov triumfoval systémom štart - cieľ.
DH: Sútažný poriadok 2006 - doplnené

Súťažný poriadok pre sezónu 2006 pre disciplínu zjazd, pre anglicky disponovaných Downhill :) sa objavil na oficiálnej stránke slovenského zjazdu downhill.sk. A nájdete ho taktiež v tomto článku...
MTB Kalendár 2006 - doplnený

Vyčerpávajúci kalendár MTB podujatí na Slovensku, v Čechách a tých najvýznamnejších v Európe v roku 2006 poskytlo SZC. Onedlho ho nájdete v interaktívnej forme v MTB kalendároch. Dovtedy, kliknite...
Rozhovory RIDE2005 - Michal Červenka

Ride.sk ponúkol MTBiker.sk zverejnenie rozhovorov s účastníkmi a víťazmi DH súťaží na Slovensku a ja som si tak trochu protekčne vybral svojho menovca a čerstvého víťaza WBC v Čechách - Majkla Červenku