Najnovšie články z kategórie Tour De France

Horal Tour 2013

MTB „etapáky“ v zahraničí naberajú neustále na popularite. Slovensko žiaľ dlho zaostávalo až sa túto skutočnosť rozhodol pred piatimi rokmi zmeniť Ivan Zima so svojím projektom Horal Tour. Tradičné stúpanie na Kráľovu Hoľu sa vďaka tomu po rokoch vrátilo a doteraz vždy tvorilo dejisko prvej etapy. Po novom ale malo byť všetko trochu inak...
Fotogaléria Horal 2013

Fotogaléria z vysokohorského cyklomaratónu v oblasti Kráľovohoľských Nízkych Tatier, ktorý bol zároveň druhou etapou preteku Horal Tour. Na štart dlhej trate sa v sobotu ráno za jemného dažďa postavilo viac ako 80 pretekárov. Po 130km, prejazde Kráľovej hole a rýchlych zmenách počasia sa do cieľa dostal ako prvý Ján Hruška s časom 6:42:00.4. Kompletné výsledky nájdete tu
Súťaž o dve štartovné na Kellys Green bike Tour

5. ročník Kellys Green bike Tour 2013 sa nezadržateľne blíži a organizátori si v spolupráci s MTBiker.sk pripravili súťaž o dve štartovné. Stačí správne odpovedať na nižšie uvedenú otázku a pri troche šťastia zo správnych odpovedí vyberieme práve teba! Viac info o maratóne nájdete v propozíciach alebo na webe
Dobrí chlapci nosia zelenú

Po 21 etapách, 3403km a 3 týždňoch pretekania sa Tour de France presunula do Paríža kde nasledovala posledná etapa a zároveň obrovská svetová show. Nazrite spoločne s tímom Cannondale do zákulisia tejto záverečnej oslavy stého ročníka Tour
Froome celkovým víťazom, záver pre Kittela

Brit Christopher Froome napodobnil vlaňajší úspech krajana i tímového kolegu v Sky Bradleyho Wigginsa a stal sa víťazom cyklistických pretekov Tour de France. Jubilejný 100. ročník slávnych pretekov bol úspešný aj pre slovenskú cyklistiku - Peter Sagan sa stal držiteľom druhého najcennejšieho dresu, na Elyzejských poliach v Paríži ho v nedeľu definitívne obliekli do zeleného dresu víťaza bodovacej súťaže. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale obhájil vlaňajšie prvenstvo. "Mojím cieľom bolo obhájiť zelený dres, čo sa mi aj podarilo. Som rád, že táto Tour je už na konci, bola úplne iná ako vlaňajšia," uviedol
Road Gap na Tour de France 2013

A máme tu ďalšie video z tohtoročnej Tour, tento krát sa však zábavu nestará Peter Sagan ale Romain Marandet, Kevin Demolis, Alexis Bosson, Killian Bron a Emeric Caron. Táto parta po 6 mesiacoch plánovania a mesiaci budovania preskočila pelotón počas predposlednej sobotnej etapy stého ročníka Tour de France.
Froome má za sebou dlhú životnú cestu za úspechom

Už len niečo cez sto kilometrov z Versaille do Paríža (133,5 km) a Christopher Froome bude oslavovať najväčší úspech kariéry. V parížskom cieli ho po nedeľňajšej skôr exhibičnej etape budú korunovať za kráľa 100. ročníka Tour de France. Pri neúčasti vlaňajšieho víťaza a tímového kolegu Bradleyho Wigginsa dostal štartové číslo jeden a potvrdil, že ho nosí oprávnene. Dvadsaťosemročný jazdec tímu Sky sa do žltého dresu obliekol premiérovo po víťazstve v ôsmej etape a nepustil ho až do parížskeho záveru.
Quintana víťazom 20. etapy, Sagan obháji zelený dres

Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana sa stal víťazom sobotňajšej 20. etapy na 100. ročníku najslávnejších cyklistických pretekoch Tour de France, ktorá viedla z Annecy do Annecy-Semnoz a merala 125 km. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Movistar preťal pásku na vrchole kopca Semnoz pred Španielom Joaquinom Rodríguezom a Britom Christopherom Froomom.
Da Costa víťazom 19. etapy

Rui Alberto Faria da Costa sa stal tretíkrát v kariére víťazom etapy na cyklistických pretekoch Tour de France, keď triumfoval v piatkovom 19. pokračovaní 100. ročníka z Bourg-d'Oisans do Le Grand-Bornand. Dvadsaťšesťročný Portugalčan deväťnásť kilometrov pred cieľom 204,5 km dlhej etapy - keď cestu zmáčali dažďové kvapky - vystriedal na čele Francúza Pierra Rollanda. V cieli mu namerali čas 5:59:01 h. Da Costa zvíťazil aj v utorňajšej 16. etape, predtým sa tešil ešte v roku 2011.
Wheelie na Alpe d'Huez

Peter Sagan znova a znova...tento krát vyburcovaný davom divákov opäť ukázal že si Tour náležite užíva.
Riblon potešil na Alpe d´Huez domácich fanúšikov

Francúz Christophe Riblon vyhral štvrtkovú kráľovskú etapu 100. ročníka cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Gapu na vrchol Alpe d´Huez a merala 172,5 km. Tridsaťdvaročný jazdec tímu Ag2r napravil chuť domácim fanúšikom a vybojoval pre Francúzsko prvé tohtoročné víťazstvo. Riblon si v etape s dvoma prejazdmi legendárneho Alpe d´Huez vybojoval druhé víťazstvo na "starej dáme" v kariére, v roku 2010 vyhral na Ax 3 Domaines. Na 2. mieste v 18. etape skončil s odstupom 59 sekúnd Američan Tejay van Garderen, tretí finišoval Talian Moreno Moser.
Froome potvrdil žltý dres aj v časovke

Brit Christopher Froome potvrdil žltý dres aj v stredajšej časovke v rámci 17. etapy cyklistickej Tour de France. Na náročnej kopcovitej 32 km trati z Embrunu do Chorges sa tešil zo štvrtého etapového triumfu v kariére a tretieho na 100. ročníku Tour.