Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Sezona 2013' (121 - 132 z 237 článkov)

Da Costa víťazom 19. etapy

19.07.2013 1 300 0

Rui Alberto Faria da Costa sa stal tretíkrát v kariére víťazom etapy na cyklistických pretekoch Tour de France, keď triumfoval v piatkovom 19. pokračovaní 100. ročníka z Bourg-d'Oisans do Le Grand-Bornand. Dvadsaťšesťročný Portugalčan deväťnásť kilometrov pred cieľom 204,5 km dlhej etapy - keď cestu zmáčali dažďové kvapky - vystriedal na čele Francúza Pierra Rollanda. V cieli mu namerali čas 5:59:01 h. Da Costa zvíťazil aj v utorňajšej 16. etape, predtým sa tešil ešte v roku 2011.
Wheelie na Alpe d'Huez

19.07.2013 2 909 3 0

Peter Sagan znova a znova...tento krát vyburcovaný davom divákov opäť ukázal že si Tour náležite užíva.
Riblon potešil na Alpe d´Huez domácich fanúšikov

19.07.2013 1 242 0

Francúz Christophe Riblon vyhral štvrtkovú kráľovskú etapu 100. ročníka cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Gapu na vrchol Alpe d´Huez a merala 172,5 km. Tridsaťdvaročný jazdec tímu Ag2r napravil chuť domácim fanúšikom a vybojoval pre Francúzsko prvé tohtoročné víťazstvo. Riblon si v etape s dvoma prejazdmi legendárneho Alpe d´Huez vybojoval druhé víťazstvo na "starej dáme" v kariére, v roku 2010 vyhral na Ax 3 Domaines. Na 2. mieste v 18. etape skončil s odstupom 59 sekúnd Američan Tejay van Garderen, tretí finišoval Talian Moreno Moser.
Lauf Trail Racer

18.07.2013 5 649 19 0

Ako väčšina revolučných nápadov, aj myšlienka na vytvorenie odpruženej vidlice bez pohyblivých častí vznikla pri pohári piva. Počas Vianoc roku 2010 sa v Reykjavíku stretol biker Avid s inžinierom Benediktom, ktorý v tom čase pracoval pre spoločnosť zaoberajúcou sa výrobou kompozitových protetik. Svoju myšlienku na super ľahkú revolučnú vidlicu posunuli k ďalšiemu známemu – priemyselnému inžinierovi Gudbergovi Bjornssonovi.
ŠKODA predstavuje svoj prvý elektrobicykel

PR 17.07.2013 7 598 1 -1

ŠKODA AUTO prichádza na trh so svojím prvým elektrobicyklom - ŠKODA Green E Line. Na jedno nabitie ponúka dojazd až 105 kilometrov. Záujemcovia si môžu novinku zakúpiť už dnes v obchodnej sieti mladoboleslavskej značky alebo v e-shope ŠKODA AUTO.
Froome potvrdil žltý dres aj v časovke

17.07.2013 1 178 0

Brit Christopher Froome potvrdil žltý dres aj v stredajšej časovke v rámci 17. etapy cyklistickej Tour de France. Na náročnej kopcovitej 32 km trati z Embrunu do Chorges sa tešil zo štvrtého etapového triumfu v kariére a tretieho na 100. ročníku Tour.
Voľnosť, adrenalín, návrat k prírode a k priateľstvu -  MTB ENDURO KRÁĽ 2013

Voľnosť, adrenalín, návrat k prírode a k priateľstvu - MTB ENDURO KRÁĽ 2013

PR 17.07.2013 3 454 5 0

Drsné hory, náročné výjazdy, rýchlostné skúšky, preteky s časom vs. vytrvalosť, technika, stratégia a rozvaha pretekárov - to všetko je MTB ENDURO!
H - triathlon Senica 2013

PR 17.07.2013 2 390 3 0

Pozývame všetkých športových nadšencov na 4 ročník medzinárodného preteku v terénnom triatlone H-TRIATHLON SENICA 2013. Pretek sa uskutoční v sobotu 20. Júla 2013 v priestoroch rekreačnej oblasti Kunov - Senica.
Na bicykli okolo Slovenska

17.07.2013 3 590 2 0

Nápad, ktorý som nosil v hlave niekoľko rokov. Neustále som to odkladal a vždy sa našiel dôvod, prečo cestu nezrealizovať. Tento rok sa však moje odhodlanie vystupňovalo na maximum a práve preto už v tejto chvíli šliapem do pedálov. Spolu so mnou sa na cestu vydal aj poľský kolega Lukasz, ktorý sa o akcii dozvedel na internete.
Continental Novodubnický maratón 2013

PR 17.07.2013 6 431 0

19.ročník vytrvalostného preteku horských bicyklov a jednokoliek chrbtami a údoliami Strážovských vrchov v okolí Novej Dubnice (oblasť Nová Dubnica, Trenčianske Teplice, Omšenie, Baske, Dolná a Horná Poruba, Ilava). Continental Novodubnický maratón je najstarší MTB maratón na Slovensku a zároveň historicky najťažší MTB maratón na Slovensku (trať KING mala v roku 2000 dĺžku 167km a prevýšenie 5233m). Na trati BASIC vyhlasujeme otvorené majstrovstvá Slovenskej republiky v jednokolkách
Da Costa vyhral etapu, Velits bol v úniku

16.07.2013 955 0

Portugalčan Rui Alberto Faria da Costa sa stal druhýkrát v kariére víťazom etapy na Tour de France, keď triumfoval v utorkovom 16. pokračovaní 100. ročníka z Vaisol la Romaine do Gapu. Vďaka nástupu pred záverečnou horskou prémiou 15 km pred cieľom triumfoval jazdec tímu Movistar s náskokom 42 sekúnd pred Francúzom Christophom Riblonom. Tretí finišoval ďalší domáci pretekár Arnold Jeannesson. Slovenský cyklista Peter Velits bol počas dňa aktívny, nechýbal v únikoch a napokon skončil na 11. mieste s mankom 1:04 min na víťaza.