Najnovšie články z kategórie Tirreno Adriatico

Saganov Cannondale skončil piaty v časovke družstiev

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil s tímom Cannondale v úvodnej časovke družstiev na 18,5 km medzi Donoraticom a San Vincenzom na pretekoch Tirreno - Adriatico piatu priečku. Cannondale absolvoval trať rýchlostným priemerom 53 km/h za 20:39 min. V čase, keď prišiel do cieľa, bol na 1. mieste.
V časovke triumf Martina, celkovým víťazom Nibali

Talian Vincenzo Nibali z tímu Astana sa stal celkovým víťazom prestížneho cyklistického podujatia World Tour Tirreno - Adriatico a obhájil vlaňajší triumf. Dvadsaťosemročný rodák z Messiny obsadil v utorkovej záverečnej 7. etape, ktorou bola časovka na 9,2 km v San Benedetto del Tronto, síce až 12. miesto, stačilo mu to však na konečné prvenstvo.
Peter Sagan vyhral 6. etapu na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol druhý etapový triumf na podujatí World Tour Tirreno - Adriatico, keď vyhral pondelkovú 6. etapu so štartom i cieľom v Porto Sant'Elpidio. Po 209 km sa presadil v záverečnom špurte vedúcej trojčlennej skupiny pred Vincenzom Nibalim z Talianska a Joaquimom Rodríguezom zo Španielska.
Froome sa stal novým lídrom Tirreno - Adriatico

Brit Christopher Froome sa stal novým lídrom cyklistických pretekov WorldTour Tirreno - Adriatico. V nedeľňajšej 5. etape prišiel cyklista tímu Sky do cieľa v skupine favoritov na 6. mieste a vyzliekol z dresu vedúceho pretekára Poliaka Michala Kwiatkowského. Víťazom 5. etapy sa stal Španiel Joaquim Rodríguez, ktorý sa v závere odpútal a prišiel do cieľa s osemsekundovým náskokom pred skupinou prenasledovateľov, ktorých priviedol Holanďan Bauke Mollema.
Froome víťazom 4. etapy na Tirreno - Adriatico

Brit Christopher Froome zvíťazil v sobotňajšej 4. etape na cyklistických pretekoch Tirreno - Adriatico z Narni do Prati di Tivo. Jazdec tímu Sky zvládol trať dlhú 173 km za 4:41:31 h a finišoval o šesť sekúnd pred druhým Maurom Santambrogiom zo zoskupenia Vini Fantini-Selle Italia. Na treťom mieste skončil Vincenzo Nibali (Astana) s 11-sekundovým mankom na víťaza. Slovák Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 98. miesto (+17:16 min), jeho krajan Martin Velits z Omega Pharma-Quick Step prišiel do cieľa na 158. pozícii (+19:51).
Peter Sagan vyhral 3. etapu Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom piatkovej 3. etapy pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore do Narni Scalo a merala 190 km. Dvadsaťtriročný Žilinčan zvládol skvele v daždivom počasí finiš, vyviezol sa za súpermi a nastúpil 100 m pred cieľom. V šprinte odsunul Sagan na ďalšie priečky Marka Cavendisha z Veľkej Británie a Andrého Greipela z Nemecka. Lídrom Tirreno - Adriatico zostal naďalej Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step.
Peter Sagan finišoval na Tirreno - Adriatico na 9. mieste

Austrálčan Matthew Goss sa stal víťazom štvrtkovej 2. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla zo San Vincenza do Indicatore a merala 232 km. Jazdec tímu Orica GreenEdge sa presadil v šprinte celého pelotónu a dosiahol prvý tohtoročný vavrín.
Časovka na Tirreno-Adriatico pre Quick Step s M. Velitsom

Úvodnú etapu cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorou bola v stredu 16,9 km dlhá tímová časovka zo San Vincenza do Donoratica, najrýchlejšie zvládli jazdci zoskupenia Omega Pharma-Quick Step aj so Slovákom Martinom Velitsom. Cannondale Pro Cycling s Petrom Saganom obsadil 4. miesto s odstupom 19 sekúnd. V klasifikácii jednotlivcov je na čele Brit Mark Cavendish, Sagan na 22. priečke zaostáva o 19 s, M. Velits figurujúci na 146. pozícii má manko 2:05 min.
P. Velits 8., Sagan 11. v časovke,celkovo triumf Nibaliho

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 8. miesto v utorkovej záverečnej 7. etape na pretekoch Tirreno - Adriatico, ktorou bola časovka na 9,3 km v stredisku San Benedetto. Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Omega Pharma-Quickstep Velits mal odstup 20 sekúnd na víťazného 30-ročného Švajčiara Fabiana Cancellaru, ktorý v jazde proti chronometru dosiahol čas 10:36 min.
Sagan sa obetoval pre Nibaliho a prišiel o červený dres

Španiel Joaquím Rodríguez sa stal víťazom pondelkovej predposlednej 6. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá sa išla v okolí Offidy a merala 181 km. V špurte vedúcej skupiny predstihol Taliana Vincenza Nibaliho, ktorému v závere etapy výrazne pomohol Peter Sagan.
Nibali vyhral kráľovskú etapu Tirreno - Adriatico

Talian Vincenzo Nibali sa stal víťazom nedeľňajšej 5. etapy cyklistických pretekov série ProTour Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Martinsicura na Prati di Tivo a merala 196 km. Aj po kráľovskej etape si modré tričko lídra pretekov vďaka 3. miestu a len 15-sekundovým mankom na Nibaliho udržal Američan Christopher Horner z tímu RadioShack.
Peter Sagan víťazom 4. etapy na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom sobotňajšej štvrtej etapy na prestížnych pretekoch Pro Tour Tirreno - Adriatico. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale dosiahol v 252 km dlhej etape z Amélie do Chieti čas 7:24:50 h.