Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Varga ukázal dobrú formu aj v Bratislave

Olympionik Richard Varga predviedol veľmi dobrú formu aj slovenským fanúšikom a vyhral šprintérske preteky s objemami 0,2 km plávanie, 10 km cyklistika a 2 km beh na podujatí Triatlon pre všetkých v Bratislave. V nedeľňajších pretekoch si vicemajster Európy do 23 rokov bez výraznejších problémov postrážil víťazstvo pred Čechom Přemyslom Švarcom. V olympijskom triatlone s objemami 1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh sa presadil Šimon Žáčik z Nitry.

V eliminačných pretekoch zvíťazili Naef a Engenová

Víťazmi eliminačných pretekov v cross country horských cyklistov sa na majstrovstvách sveta v rakúskom Saalfeldene stali Švajčiar Raplh Naef a Švédka Alexandra Engenová. NAef triumfoval pred Mihom Halzerom zo Slovinska a Danielom Federspielom z Rakúska. Michal Lami vypadol v prvom kole hlavnej súťaže a obsadil 30. meisto. Medzi ženami zvíťazila Engenová pred Švajčiarkou Jolandou Neffovou a Poľkou Aleksandrou Dawidowiczovou

Na Donovaloch zvíťazil Štencel pred Polcom

Výsledky nedeľňajšieho 6. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov na Donovaloch:

Contador sa vrátil po pauze opäť víťazne

Španiel Alberto Contador potvrdil predpretekové prognózy a stal sa víťazom cyklistickej Vuelty a Espaňa. Na najvyšší stupienok na tradičnom trojtýždňovom podujatí vystúpil po roku 2008 druhýkrát v kariére. Definitívne sa mohol radovať po príchode do cieľa nedeľňajšej záverečnej 21. etapy z Cercedilly do Madridu (115 km), ktorú v špurte celého pelotónu vyhral John Degenkolb pred Talianmi Eliom Vivianin a Danielem Bennatim.

Bronz pre Janovjaka s Mitošinkom v cestných pretekoch

Slovenský zrakovo postihnutý cyklista Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili v sobotňajších cestných pretekoch s hromadným štartom na 104 km na XIV. paralympijských hrách v Londýne v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch skvelé tretie miesto a vybojovali si prvú medailu v kariére. Pre slovenskú výpravu v britskej metropole je to šiesty vzácny kov (2 - 1 - 3).

Mužské cross country ovládli Švajčiari

Triumfom švajčiarskych reprezentantov sa skončili preteky mužov kategórie elite v cross country na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene. Dúhový dres svetového šampióna si vybojoval Nino Schurter, ktorý vyhral suverénne pred Lukasom Flückigerom o 2:17 min. Tretí skončil Mathias Flückiger.
Zanardi získal druhú zlatú medailu

Bývalý pilot formuly 1 Alessandro Zanardi získal na paralympijských hrách v Londýne dve zlaté medaily. Po triumfe v cyklistickej časovke sa 45-ročný Talian presadil aj v pretekoch s hromadným štartom na 64 km v kategórii H4.
P. Saganovi napokon pokus v Québecu nevyšiel

Austrálčan Simon Gerrans sa stal víťazom cyklistických pretekov WorldTour v kanadskom Québecu, na ktorých do posledných metrov o prvenstvo bojoval aj Slovák Peter Sagan.
V pretekoch nádejí tituly pre Cinka a Neffovú

Výsledky piatkových pretekov v cross country na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene:

Oroszová v cestných pretekoch desiata, Tureček nedokončil

Slovenská telesne postihnutá cyklistka na handbikeoch Anna Oroszová obsadila v cestných pretekoch žien H1-3 na 48 km s hromadným štartom na XIV. paralympijských hrách v Londýne 10. miesto. Šesť osemkilometrových okruhov v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch zvládla za 2:03:55 min, za víťaznou Mariannou Davisovou z USA zaostala o 22:21 min.

Skate, Street & Bike Jam

ROZBAĽ TO, BRATISLAVA!

Jam na koniec leta nesmie chýbať, a preto ti prinášame akciu, ktorá nesie klasické prvky každého dobrého jamu. Nezáleží na veku ani na pohlaví, tak zober dosku, bike, nahoď swaq a loptu, prosím ťa, nechaj doma, už aj tak bude dosť teplo.
V štafetách triumf Talianov, Slováci 17.

Slovenskí reprezentanti v cross country obsadili vo štvrtkových pretekoch štafiet na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene 17. miesto. Kvarteto Michal Lami, František Lami, Janka Števková a Ondrej Glajza zaostalo za víťaznými Talianmi o 9:35 min.