Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Tour de France: prológ vyhral Cancellara, P. Velits 12.

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom úvodného prológu na 6,4 km v Liége na 99. ročníku cyklistických pretekov Tour de France. Tridsaťjedenročný štvornásobný majster sveta v časovke potvrdil v technických pasážach v uliciach Liége svoje kvality a tešil sa z ôsmeho víťazstva v kariére na slávnych pretekoch.
Tour de France 2012 v číslach

Cyklistická Tour de France 2012 v číslach (zdroj: organizátori): 4500 aktívnych účastníkov z radov cyklistov, trénerov, masérov, funkcionárov, organizátorov, zástupcov médií, sprievodu, obslužného personálu...
Fränk Schleck si bez brata Andyho na TdF neverí

Cyklista Fränk Schleck z tímu RadioShack, ktorý skončil minuloročných prestížnych pretekoch Tour de France na treťom mieste, nevidí svoje šance na tohtoročné pódiové umiestnenie ako reálne. Jedným z dôvodom je aj zranenie jeho brata Andyho, ktorý minulé leto vybojoval na Tour celkovú druhú pozíciu. "Vždy som súťažil po Andyho boku. Bez neho to nebude také isté," oznámil Fränk Schleck dva dni pred začiatkom najprestížnejších etapových pretekov.
Sagan si pred Tour de France nerobí žiadne stresy

Cyklistu Petra Sagana čaká od soboty premiérová Tour de France v kariére. Dvadsaťdvaročný Žilinčan už má skúsenosti s jedným trojtýždňovým podujatím, vlani na Vuelta a Espaňa vyhral tri etapy. Na Tour de France bude patriť medzi ašpirantov na zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.
P. Velits by sa chcel na Tour výsledkovo posunúť vyššie

Cyklista Peter Velits sa pri štartoch na Tour de France pravidelne posúva vo výsledkovej listine vyššie a rovnako by chcel zaznamenať posun aj tento rok. Pri premiére v roku 2008 skončil na 58. priečke, o rok neskôr bol 32. a po zranení v roku 2010 prišiel vlani do cieľa v Paríži na 19. pozícii.
Sagan cíti zvýšený záujem fanúšikov

Slovenský cyklista Peter Sagan v rozhovore pre český denník Šport vyhlásil, že záujem fanúšikov oňho výrazne vzrástol po víťazstvách v Kalifornii a vo Švajčiarsku. Na majstrovstvách Slovenska mal Sagan pre veľký ošiaľ dokonca ťažkosti odštartovať a dostať sa v cieli k autu.
Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska

Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska v pretekoch s hromadným štartom a v sobotu 30. júna sa v Liége postaví na štart Tour de France v drese národného šampióna. V spoločných slovenských a českých pretekoch na 190 km na okruhu v okolí Lednických Rovní prišiel Sagan do cieľa na 4. mieste.
Pavlendová a Daško majstrami Slovenska na ceste

Alžbeta Pavlendová z Dukly Bratislava sa stala majsterkou Slovenska v cestnej cyklistike pre rok 2012. Na spoločnom slovenskom a českom šampióne obsadila na trati z Púchova do Lednických Rovní (99 km) v absolútnom poradí 4. priečku a ako najlepšia Slovenka získala titul. Striebro v slovenskom šampionáte si vybojovala Monika Kadlecová a bronz Lívia Hanesová. Fotografie v článku.
Greipel favorizuje Sagana na zisk zeleného dresu na TdF

Nemec André Greipel favorizuje Slováka Petra Sagana na zisk zeleného dresu pre najaktívnejšieho jazdca na cyklistickej Tour de France. Dvadsaťdvaročného Žilinčana čaká od soboty 30. júna premiéra na slávnych pretekoch. Pred začiatkom Tour je v dobrej forme, čo potvrdil aj na Okolo Švajčiarska.
Peter Velits získal v elite premiérový titul

Cyklista tímu Omega Pharma-QuickStep Peter Velits potvrdil v domácom prostredí v Púchove pozíciu jedného z favoritov a stal sa na spoločných majstrovstvách SR a ČR víťazom štvrtkovej časovky elitnej kategórie mužov. Velits si v elite vybojoval prvýkrát dres majstra Slovenska, na svojom konte má štyri zlaté medaily z M-SR v kategóriách juniorov a do 23 rokov. Máme 100 fotiek.
Smoliar Hoogerland sa vracia na Tour de France

Na tohtoročnej Tour de France sa v drese tímu Vacansoleil-DCM predstaví aj holandský cyklista Johnny Hoogerland, ktorý mal na vlaňajšom ročníku pretekov nepríjemnú kolíziu spôsobenú sprievodným automobilom. V deviatej etape vodič auta nezvládol riadenie a zostrelil na zem Španiela Juana Antonia Flechu, cez ktorého letel aj Hoogerland.