Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Merckxovo srdce stráži kardiostimulátor

Merckxovo srdce stráži kardiostimulátor

Srdce velikána svetovej cyklistiky Eddyho Merckxa od štvrtka pracuje za pomoci kardiostimulátora. Šesťdesiatsedemročný Belgičan denníku Het Nieuwsblad prezradil, že prístroj mu zaviedli na klinike v Genku z preventívnych dôvodov.
Brutálne stúpanie na Savageman Triathlon 2012 play_arrow

Brutálne stúpanie na Savageman Triathlon 2012

31% stúpanie, rozbitá cesta a časovkárske bicykle – zábava pre divákov je na svete.
Daniel Martin víťazom 4. etapy na Okolo Katalánska

Daniel Martin víťazom 4. etapy na Okolo Katalánska

Ír Daniel Martin sa stal víťazom štvrtkovej 4. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, ktorý na triumf pretavil samostatný únik. Víťaz zvládol trať z Llanars-Vall de Camprodon do Port Ainé-Rialp (217,7 km) za 6:02:40 h. Na druhom mieste skončil Španiel Joaquim Rodríguez a tretí bol Nairo Alexander Quintana Rojas z Kolumbie.
Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.
Quintana Rojas víťazom 3. etapy na Okolo Katalánska

Quintana Rojas víťazom 3. etapy na Okolo Katalánska

Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana Rojas sa stal víťazom stredajšej 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Movistar zvládol trať z Vidreres do Vallter 2000-Setcases (180,1 km) v čase 5:01:19 h, v záverečnom stúpaní ušiel vedúcej skupine. Na druhom mieste skončil Španiel Alejandro Valverde a tretí bol jeho krajan Joaquim Rodríguez. Obaja zaostali za víťazom o šesť sekúnd.
Meersman zvíťazil aj v 2. etape Okolo Katalánska

Meersman zvíťazil aj v 2. etape Okolo Katalánska

Belgičan Gianni Meersman sa stal víťazom utorkovej 2. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, keď sa presadil v záverečnom špurte. Pre 27-ročného člena tímu Omega Pharma-Quick Step to bolo už druhé čiastkové prvenstvo na tomto podujatí, v pondelok vyhral aj úvodnú etapu.
Sörensen priznal po rokoch užívanie dopingu

Sörensen priznal po rokoch užívanie dopingu

Jeden z najúspešnejších dánskych cyklistov histórie Rolf Sörensen po roku odmietania priznal v pondelok užívanie dopingu. V 90. rokoch 20. storočia mu k zvyšovaniu výkonnosti pomáhalo EPO a kortizóny. "EPO som pravidelne užíval v 90. rokoch. V niekoľkých prípadoch som zobral aj látku kortizón. Neexistuje na to žiadna výhovrka. Bral som doping, aby som sa vyrovnal súperom," uviedol dnes 47-ročný Sörensen v stanovisku.
Meersman víťazom 1. etapy Okolo Katalánska

Meersman víťazom 1. etapy Okolo Katalánska

Belgický cyklista Gianni Meersman z tímu Omega Pharma-Quick Step sa stal v čase 3:55:56 h víťazom pondelňajšej 1. etapy pretekov Okolo Katalánska zo seriálu WorldTour, ktorá sa konala v Calelle a merala 159,3 km. Dvadsaťsedemročný Meersman sa presadil v špurte 13-člennej skupiny, ktorá sa oddelila od pelotónu v záverečnom stúpaní.
Kováč druhý v súťaži vrchárov v Chorvátsku

Kováč druhý v súťaži vrchárov v Chorvátsku

Slovenský cyklista Maroš Kováč z Dukly Trenčín Trek obsadil druhé miesto v súťaži vrchárov na trojetapových pretekoch Istarsko prolječe - Istrian Spring Trophy v Chorvátsku, ktoré sa skončili v nedeľu v Umagu. Kováč na horských prémiách získal rovnaký počet bodov ako najlepší vrchár pretekov Matija Kvasina z Chorvátska. V celkovom poradí sa slovenskí cyklisti nedokázali presadiť.
Peter Sagan je už piaty vo svetovom rebríčku UCI

Peter Sagan je už piaty vo svetovom rebríčku UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan sa posunul po pretekoch Miláno - San Remo na 5. miesto svetového rebríčka UCI. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale obsadil v nedeľu na slávnej klasike 2. priečku a získal 80 bodov do renkingu, ktoré pridal k doterajším 12 bodom z Tirreno - Adriatico. Sagan bol v predchádzajúcom vydaní rebríčka na 25. pozícii.
Sagan druhý na skrátenom Miláno - San Remo

Sagan druhý na skrátenom Miláno - San Remo

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v prvej tohtoročnej klasike Miláno - San Remo 2. miesto. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale bol blízko k prvému víťazstvu na niektorom z veľkých jednodňových pretekov, ale na cieľovej páske ho prešpurtoval Nemec Gerald Ciolek. Na 3. mieste skončil Švajčiar Fabian Cancellara.
Milano - San Remo 2013 play_arrow

Milano - San Remo 2013

Posledné kilometre pretekov Milan - San Remo 2013. Úžasný záver!
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up