Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Peťo Sagan a jeho MTB intermezzo

Ďaľšie podarené video o našom slovenskom klenote - Peťovi Saganovi. Tento raz sa bližšie pozriete na jeho bláznivý návrat k bikovým koreňom. Veľa ľudí stále nechápe, čo tým vlastne sleduje a vynorili sa rôzne špekulácie. Všetko nám ale aspoň trochu priblíži pohľad do "zákulisia" a ako inak opäť je na čo pozerať...
Peter Sagan úspešný aj na Okolo Kalifornie 2016

Sagan vyhral v práve skončenom ročníku pretekov Okolo Kalifornie dve etapy a dvakrát skončil druhý. Zároveň suverénne ovládol bodovaciu súťaž, keď druhého v celkovom poradí Nóra Kristoffa zdolal o 35 bodov. Zelený dres jej lídra nosil na sebe takmer počas celých pretekov.
Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka dvakrát víťazne v Oostende

Metelka vo svojej kategórii MC4 najprv dominoval v časovke na 25,05 km a neskôr ovládol aj preteky s hromadným štartom na 83,5 km. V časovke Metelka zvíťazil s obrovským náskokom 1:17 min pred Francúzom Jérémym Crepelierom. Druhý slovenský reprezentant Patrik Kuril obsadil 7. miesto. V pretekoch jednotlivcov Slováci boli ešte suverénnejší, keď za Metelkom na druhom mieste skončil Kuril s odstupom 2:08 min.
Test: Uvex Ultrasonic Race - veľmi ľahká prilba za rozumnú cenu

Uvex je nemecký výrobca, ktorý sa špecializuje hlavne na prilby a okuliare pre cyklistov, zimné športy a dokonca aj pre jazdectvo na koni – áno aj tam treba nosiť prilbu na hlave :-). Z jeho širokej ponuky sa mi do rúk dostal model Ultrasonic Race, ktorý už nejakú dobu nosím na všetky svoje výjazdy, či už na ceste, alebo na MTB.
Peter Sagan druhý len o niekoľko centimetrov v 7. etape, predtým mal veľké sólo

Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) obsadil druhé miesto v 7. etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Santa Rose a merala 175 km. Sagan v šprintérskej koncovke len o niekoľko centimetrov podľahol Nórovi Alexandrovi Kristoffovi z tímu Kaťuša.
Neprehliadnite: Sekcia ukradnuté bicykle

Za posledné roky sa ceny nie len top modelov vyšplhali do závratných výšok, ale aj ukradnutý starší bicykel za 500 eur vie majiteľa riadne nahnevať. Už dávno neplatí, že vám bicykel ukradnú len spred obľúbeného pohostinstva počas výjazdu, zlodeji zachádzajú ďalej a nemajú problém odcudziť bicykle z domu, bytu, pivnice či dokonca z balkóna.
Čo je rýchlejšie? Jazda autom, v MHD alebo na bicykli? PR článok

Čo je rýchlejšie? Jazda autom, v MHD alebo na bicykli?

Pre niekoho je ťažké porovnávať neporovnateľné, no v konečnom dôsledku má každý dopravný prostriedok vo väčšom meste svoj význam a výhody. Ak pozeráme na úsporu času v plnej premávke, bicykel víťazí na plnej čiare. Elektrobicykle sú následne ešte lepší level, ako ušetriť sily aj čas.
Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii

Peter Sagan ovládol šprintérsky záver a stal sa víťazom 4. etapy pretekov Okolo Kalifornie S 217 km najdlhšia etapa aktuálneho ročníka tradičného podujatia na Západnom pobreží USA vrcholila na motoristickom okruhu Laguna Seca a líder tímu Tinkoff Sagan si v závere po vyše päť a štvrťhodine v sedle bicykla poradil so svojím tradičným rivalom Belgičanom Gregom van Avermaetom (BMC Racing) a Austrálčanom Nathanom Haasom (Dimension Data).
Peter Sagan štvrtý v 2. etape na Okolo Kalifornie a celkovo tretí

Sagan obsadil štvrté miesto v druhej etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart v South Pasadene a po 148 km vrcholila v Santa Clarite. Líder tímu Tinkoff, jazdiaci v žltom drese lídra priebežného celkového poradia, zaostal o 8 sekúnd za domácim víťazom etapy Benom Kingom (Cannondale) a prišiel o pozíciu vedúceho muža pretekov.
Víťazný finiš Petra Sagana v San Diegu na prvej etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie

Líder tímu Tinkoff, jazdiaci v dúhovom drese majstra sveta, predviedol skvelý finiš z tretej pozície, keď zdolal Holanďanov Woutera Wipperta (Cannondale) a Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo) a od roku 2010 si pripísal už štrnásty etapový triumf na svojich obľúbených pretekoch na západnom pobreží USA. V záverečných troch kilometroch Saganovi aktivitou na čele pelotónu pomáhali dostať sa na výhodnú pozíciu dopredu jeho tímoví kolegovia, medzi nimi aj Slováci.
Pozvánka: Testovacie dni CANYON, 21. - 22. 5 v MTBIKER centre na Považí

V sobotu a v nedeľu bude celkovo k dispozícii až 18 testovacích bikov CANYON rôznych typov a veľkostí. Prídite si zajazdiť a bližšie spoznať aktuálnu kolekciu 2016. Počas oboch dní tu budú aj zástupcovia značky CANYON, ktorí radi zodpovedajú vaše otázky, alebo prípadne poradia s výberom biku.