Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Peter Sagan zakončil Okolo Kataru 4. miestom a celkovo obsadil 6. priečku

Peter Sagan už tretíkrát na pretekoch Okolo Kataru finišoval v etape na 4. mieste. Tesne za pódiom skončil aj v piatkovej záverečnej 6. etape podujatia, ktoré vyvrcholilo v Dauhe. Peter ale vyhral hodnotenie mladých jazdcov o biely dres.
Peter Sagan finišoval v Katare opäť druhý a na víťazstvo mu chýbalo iba pár centimetrov

Sagan prehral rovnako ako v stredu v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša, ktorý sa už tretíkrát presadil v koncovke etapy tento rok v Katare.
Hádanka: Namiesto šliapania kráčanie a aj tak je to bikovanie. Čo a hlavne ako je to možné?

Keď máte veľa voľného času a zaujímavý nápad, môžete si po večeroch vytvoriť kráčací "bike" ako Holanďan Bruin Bergmeester, ktorý si ich doma v obývačke spravil rovno päť. A čo bol dôvod, kvôli ktorému zostrojil "Lopifit", ako ich sám nazýva? Odpoveď je celkom jednoduchá. Bruin má sedavé zamestnanie, doma rád cvičí na bežiacom páse a keď bolo vonku pekne, nechcel sa ísť bikovať, pretože pri tom musel sedieť. To ho priviedlo k myšlienke, ako spojiť bike a bežiaci pás.
Peter Sagan finišoval na výbornom druhom mieste v 4. etape Okolo Kataru

Sagan prehral v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša, ktorý sa už druhýkrát presadil v koncovke etapy tento rok v Katare. Pre 25-ročného Sagana to je najlepšie umiestnenie po prestupe do tímu Tinkoff-Saxo z Cannondalu, v predchádzajúcich dňoch bol v etapách na Okolo Kataru dvakrát štvrtý.
Okolo Kataru: Sagan sa drží v TOP 10 a nezastavil ho ani pád, piesočná búrka, obviazaná ruka, noha a ani dnešná časovka

Peter Sagan sa aj po utorňajšej časovke na 10 km drží v najlepšej desiatke pretekov Okolo Kataru. V jazde proti chronometru v Lusaile dosiahol úradujúci majster SR čas 14:49 min, ktorý stačil na 30. miesto. Za víťazným Nikim Terpstrom zaostal o 46 sekúnd. Z bratov Velitsovcov vyšla krátka časovka lepšie Martinovi, ktorý skončil na 42. mieste. Peter sa zaradil na 85. priečku.
Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý

Peter Sagan bojoval v závere o etapový úspech v konkurencii ďalších štrnástich jazdcov. Etapu z Al Wakry do Al Khor Corniche, ktorá merala 194,5 km, vyhral v šprintérskej koncovke Nór Alexander Kristoff pred Talianom Andreom Guardinim a Gregom van Avermaetom z Belgicka. Sagan nezvolil v koncovke výhodnejšiu stranu, súperi ho zavreli a musel sa predierať pomedzi nich. Celkovo patrí 25-ročnému Žilinčanovi 7. priečka s odstupom 10 sekúnd na Kristoffa.

Vítanie sezóny 2015 v podobe vydareného zostrihu z disciplín pod záštitou UCI

Na biku sa preteká v množstve rôznych disciplín, pričom každá z nich má niečo do seba. Pozrite sa na zostrih, kde je zachytená aspoň časť z toho najlepšieho, čo sa v roku 2014 udialo na akciách UCI.
Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval vo svojej pretekárskej premiére v drese tímu Tinkoff-Saxo v úvodnej etape Okolo Kataru na 4. mieste. Pred úradujúceho majstra Slovenska sa dostali Španiel José Joaquin Rojas, Belgičan Tom Boonen i Francúz Arnaud Démare. Sagan mal počas etapy kolíziu s Tomom Boonenom, po ktorej sa obaja ocitli na zemi. Rýchlo sa však zdvihli a pokračovali v pretekoch.
Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88.

Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja, ktoré vyvrcholili sobotňajšou záverečnou etapou s dĺžkou 128 km a cieľom pod najvyššou budovou na svet Burj Khalifa. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step bol pred sobotou na 2. mieste so štvorsekundovou stratou na Johna Degenkolba, vďaka triumfu v 4. etape získal aj desaťsekundový bonus a posunul sa pred nemeckého jazdca. Cavendish v závere etapy vyťažil z výbornej práce tímových kolegov.
Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja

Preteky Okolo Dubaja sa sa uskutočnia od 4. do 7. februára a Peter Sagan bude od 8. februára štartovať na Okolo Kataru. Pozrite sa na to, čo ich čaká v Dubaji.
Roman Kreuziger bojuje za svoje dobré meno a prešiel úspešne detektorom lži

Český cyklista Roman Kreuziger prešiel v snahe očistiť svoje meno detektorom lži. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo, ktorého Medzinárodná cyklistická únia (UCI) viní z dopingu, odmieta všetky obvinenia. Na detektore sa nechal otestovať dobrovoľne.
Fetiše socializmu: Bicyklom k lepším zajtrajškom

Ako sa zrodila legendárna značka Favorit a Sobi 20? Vedeli ste, že favoritov sa vyrábalo až 200 000 ročne? Pozrite sa na dobu, kedy cestní cyklisti počas tréningu stretli niekedy iba dve či tri autá. A ešte jedna z mnohých perličiek z videa: Tkáč sa stal v roku 1974 majstrom sveta na biku, ktorý mal vyrobený z vodovodných rúrok...