Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2869 - 2880 z 2978 článkov)

Sagan po 3. mieste v Belgicku končí

30.03.2011 799 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 2. etape pretekov KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 2011 v Belgicku, ktorá viedla z Oudenaarde do Koksijde a merala 219 km, na 3. mieste. V celkovom poradí patrí jazdcovi tímu Liquigas-Cannondale 5. priečka. Sagan v hromadnom špurte stredajšej etapy prehral iba s Rusom Denisom Galimzjanovom a Nemcom Johnom Degenkolbom. Lídrom pretekov sa stal Holanďan Lieuwe Westra.
Peter Sagan šiesty v 1. etape na pretekoch v Holandsku

30.03.2011 720 0

Víťazom 1. etapy cyklistických pretekov KBC-Driedaagse De Panne v Holandsku sa stal Nemec André Greipel z tímu Omega Pharma-Lotto. V špurte štvorčlennej skupiny skončil druhý Holanďan Lieuwe Westra a tretí Kazach Dmitrij Muraviov. Šiestu priečku v cieli a druhú v špurte hlavného poľa obsadil Slovák vo farbách tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan. Sagan prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz. Celkovo patrí Saganovi 9. pozícia s 11-sekundovým odstupom za lídrom Greipelom.
Contador víťazom Okolo Katalánska

27.03.2011 1 454 0

Španielsky cyklista Alberto Contador z tímu Saxo Bank sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska. Druhý triumf na tomto podujatí si v nedeľňajšej záverečnej 7. etape z Parets del Valles do Barcelony (124,5 km) v čase 2:33:55 h vyjazdil francúzsky pretekár Samuel Dumoulin (Cofidis), ale na trojnásobného víťaza Tour de France to pri konečnom účtovaní nestačilo. Pre 28-ročného rodáka z Madridu Contadora je to druhé celkové víťazstvo v tejto sezóne, predtým sa radoval z triumfu na Okolo Murcie.
Contador po triumfe v 3. etape na čele Okolo Katalánska

23.03.2011 797 0

Trojnásobný víťaz Tour de France Alberto Contador za 4:45:31 h triumfoval s náskokom 23 sekúnd v stredajšej 3. etape cyklistických pretekov Okolo Katalánska na trati z La Vall d´en Bas a Vallnordu v Andorre (189,4 km). Španielsky jazdec tímu Saxo Bank prevzal celkové vedenie. Druhý v stredu bol Talian Michele Scarponi (Lampre) a tretí skončil Američan Levi Leipheimer (Radioshack). Contador v týchto dňoch čaká na rozhodnutie Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) o tom, či sa táto organizácia odvolá proti zrušeniu obvinení Španiela z dopingu.
Sagana 17. miesto na Miláno - San Remo neuspokojilo

20.03.2011 1 583 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 17. miesto na úvodnej jarnej klasike Miláno - San Remo. Na trati dlhej 298 km zaostal o 27 sekúnd za víťazným Matthewom Gossom z Austrálie. Cyklista tímu HTC - Highroad dosiahol jedno z najväčších víťazstiev svojej kariéry, keď sa presadil vo finiši vedúcej osemčlennej skupiny.
Evans víťazom Tirreno - Adriatico, P. Velits 17.

15.03.2011 1 074 0

Austrálčan Cadel Evans sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico. Majster sveta 2009 vstupoval do záverečnej etapy, ktorou bola časovka na 9,3 km v okolí San Benedetto del Tronto, v pozícii lídra a svoje postavenie v celkovom poradí si udržal. Víťazom časovky sa stal majster sveta v tejto disciplína Fabian Cancellara zo Švajčiarska. Cyklista tímu Leopard Trek triumfoval s náskokom 9 sekúnd pred Larsom Boomom z Holandska, tretí bol v jazde proti chronometru Talian Adriano Malori.
Evans víťazstvom potvrdil vedenie na Tirreno - Adriatico

15.03.2011 808 0

Austrálčan Cadel Evans sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico z Ussity do Maceraty (178 km) a potvrdil tým svoje postavenie lídra podujatia. Majster sveta z roku 2009 zdolal v závere pondelňajšej časti tohto podujatia Talianov Giovanniho Viscontiho a Michela Scarponiho a vybojoval pre svoj tím BMC prvý tohtoročný vavrín. Evans sa presadil v záverečnom stúpaní v cieľovom meste. V celkovom poradí pred záverečnou utorňajšou časovkou vedie Austrálčan s náskokom 9 sekúnd pred Scarponim, tretí je zatiaľ Ivan Basso.
Martin víťazom Paríž - Nice, Sagan odstúpil

13.03.2011 1 671 0

Nemec Tony Martin sa stal víťazom 69. ročníka cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktoré vyvrcholili v nedeľu záverečnou etapou. Poslednú ôsmu časť podujatia v okolí Nice (124 km) vyhral francúzsky šampión Thomas Voeckler. Dvadsaťpäťročný Martin kontroloval vývoj pretekov od svojho víťazstva v piatkovej časovke. V konečnom účtovaní si udržal náskok 36 sekúnd pred krajanom Andreasom Klödenom. Tretiu priečku obsadil Brit Bradley Wiggins.
Peter Velits Cyklistom roka 2010

13.03.2011 1 336 0

Cyklistom roka 2010 na Slovensku sa stal Peter Velits. Dvadsaťšesťročný rodák z Bratislavy s púchovským domicilom obhájil v ankete Slovenského zväzu cyklistiky prvenstvo z predchádzajúceho roka, najlepším bol aj v roku 2007. Peter Velits súťaží za profesionálny tím HTC - Highroad. Vlani ho zranenie vyradilo z účasti na Tour de France, ale na Vuelta a Espaňa skončil celkove tretí, pričom ak sa potvrdí doping druhého Španiela Ezequiela Mosqueru, posunie sa dokonca na druhé miesto. Na Vuelte vyhral dve etapy, tímovú i individuálnu časovku.
Klöden víťazom 5. etapy, Sagan až na 144. mieste

10.03.2011 929 0

Nemec Andreas Klöden z tímu RadioShack sa stal víťazom štvrtkovej 5. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktorá po 193 km vrcholila v Coise do Vernoux-en-Vivarais. Klöden v stupňovanom špurte vedúcej skupinky v miernom stúpaní zdolal olympijského víťaza, Španiela Samuela Sáncheza, a tiež Taliana Mattea Carraru.
Sagan šiesty v 4. etape Paríž - Nice

09.03.2011 1 117 0

Slovenský cyklista Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) obsadil 6. miesto v stredajšej 4. etape pretekov Paríž - Nice, ktorá po 199 km vrcholila v uliciach Belleville. Víťazom etapy sa stal Francúz Thomas Voeckler z tímu Europcar, ktorý dominoval v špurte štvorčlennej skupinky. Tá odtiahla v úniku väčšinu stredajšej etapy z Creches sur Saône do Belleville. Hlavné pole prišlo do cieľa s odstupom 13 sekúnd a Sagan v špurte obsadil druhé miesto za Austrálčanom Heinrichom Hausslerom a celkovo v etape šieste.
V 2. etape Paríž - Nice Sagan na 5. mieste, celkovo 13.

07.03.2011 1 071 0

Slovenský reprezentant Peter Sagan z tímu Liquigas - Cannondale obsadil 5. miesto v pondelkovej 2. etape tradičných cyklistických pretekov Paríž - Nice. V záverečnom špurte 199 km dlhej etapy z Montfort l´Amaury do Amilly útočil Sagan na pozície v prvej trojke, ale napokon v tlačenici hlavného poľa tesne neuspel. Napriek tomu si po 4. mieste z nedeľňajšej 1. etapy pripísal ďalší solídny šprintérsky úspech. V celkovom poradí patrí 21-ročnému Slovákovi 13. priečka s odstupom 14 sekúnd za lídrom Thomasom de Gendtom z Belgicka.