Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Ricco pri autotransfúzii krvi riskoval život

Ricco pri autotransfúzii krvi riskoval život

Taliansky cyklista Riccardo Ricco mohol aj zomrieť, keď niekoľko dní vykonával transfúziu vlastnej krvi a napokon skončil vo vážnom stave hospitalizovaný v nemocnici. "Riskoval, že už neuvidí denné svetlo," uviedol utajený taliansky zdroj s dôvetkom, že lekári v Modene už informovali miestnych vyšetrovateľov o tomto špecifickom prípade.
Contadora testovali pozitívne štyri razy, tvrdí Marca

Contadora testovali pozitívne štyri razy, tvrdí Marca

Španielsky cyklista Alberto Contador bol údajne až štyrikrát pozitívne testovaný na klenbuterol počas minuloročnej Tour de France. S týmto tvrdením vyšlo utorkové vydanie španielskeho denníka Marca a odvoláva sa v ňom na správu Španielskej cyklistickej federácie, ktorá medzitým svojmu šampiónovi vymerala ročný dištanc. Klenbuterol našli v Contadorovej vzorke prvýkrát 21. júla 2010, keď bol na Tour druhý voľný deň. To isté sa však údajne zopakovala aj po ďalšie tri dni. Zakaždým malo ísť o menšie množstvo zakázanej látky v jeho krvi.
Peter Sagan pomohol Vivianimu a skončil štvrtý

Peter Sagan pomohol Vivianimu a skončil štvrtý

Slovenský cyklista Peter Sagan začal sezónu 2011 4. miestom na pretekoch G.P. Costa degli Etruschi v Taliansku. Cyklista zoskupenia Liquigas-Connondale dopomohol v záverečnom finiši k víťazstvu svojmu tímovému kolegovi Eliovi Vivianimu, ktorý na páske zdolal ďalších dvoch Talianov Roberta Ferrariho a Eliu Favalliho.
Velitsovci začnú sezónu v nedeľu na Malorke

Velitsovci začnú sezónu v nedeľu na Malorke

Slovenské cyklistické dvojičky Peter a Martin Velitsovci odpočítavajú posledné hodiny do konca prípravy na novú sezónu, ktorá sa pre nich začne už v nedeľu pretekmi na španielskom ostrove Malorka. Počas vyše mesiaca stihli Velitsovci spoločne so svojimi kolegami z amerického tímu HTC-Highroad absolvovať najprv dvojtýždňové sústredenie v Juhoafrickej republike a neskôr ďalšie tri týždne na Malorke.
Saganovci sa pripravovali na velodróme v Brescii

Saganovci sa pripravovali na velodróme v Brescii

Slovenský cyklista Peter Sagan strávil spolu so svojimi kolegami z tímu Liquigas-Cannondale jednodňovú prípravu na velodróme v Brescii, kde zdokonaľoval svoje časovkárske umenie. Na testoch nechýbala ani najväčšia hviezda tímu Ivan Basso či Petrov brat Juraj. Celkovo na dráhe v Brescii hľadalo trinásť jazdcov ideálne nastavenia na nových časovkárskych špeciáloch.
Contador bude brániť svoju nevinu do konca

Contador bude brániť svoju nevinu do konca

Cyklista Alberto Contador na piatkovej tlačovej besede v Palma de Mallorca vyhlásil, že si nie je vedomý akéhokoľvek užívania nedovolených podporných prostriedkov a za svoju česť a nevinu bude bojovať až do konca. Päťnásobný víťaz pretekov zo série Grand Tours práve na tlačovke jeho tímu Saxo Bank mal zaujať oficiálne stanovisko k jeho ročnému potrestaniu za pozitívny test na klenbuterol počas minuloročnej Tour de France, kde sa stal tretíkrát celkovým víťazom. Aj sa tak stalo.
Alberto Contador oficiálne s ročným dištancom od RFEC

Alberto Contador oficiálne s ročným dištancom od RFEC

Španielska cyklistická federácia (RFEC) rozhodla o uložení ročného dištancu víťazovi Tour de France Albertovi Contadorovi, ktorý mal pozitívny nález na klenbuterol. V stredu neskoro večer to potvrdil hovorca španielskeho jazdca. Contador má momentálne desať dní na odvolanie sa proti verdiktu, ktorého konečná a definitívna podoba bude známa až 9. februára. Ak bude ročný dištanc oficiálny, Španiel príde o svoje prvenstvo na Tour de France 2010. Vavrín celkového víťaza by tak pripadol Andymu Schleckovi.
Contador by mal vo štvrtok dostať ročný trest

Contador by mal vo štvrtok dostať ročný trest

Španielskemu cyklistovi Albertovi Contadorovi hrozí za pozitívny dopingový test na minuloročnej Tour de France ročný dištanc. Disciplinárna komisia Španielskej cyklistickej federácie (REFC) oznámi vo štvrtok svoje rozhodnutie v prípade trojnásobného víťaza Tour de France a cyklista má potom podľa denníka Marca desať dní na odvolanie.
Meyer víťazom Tour Down Under

Meyer víťazom Tour Down Under

Austrálčan Cameron Meyer sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Tour Down Under, ktoré sú už tradične prvým veľkým podujatím svetového kalendára UCI. V záverečnom kritériu v Adelaide si cyklista tímu Garmin-Cervelo udržal svoje vedenie a pred krajanom v službách HTC-Highroad Matthewom Gossom mal v konečnom účtovaní dvojsekundový náskok.
Okolo Slovenska už v júnovom termíne

Okolo Slovenska už v júnovom termíne

Po deviatich rokoch sa opäť mení termín pretekov Okolo Slovenska, najvýznamnejšieho cyklistického podujatia pod Tatrami. Do ročníka 2001 sa preteky konali v júlovom termíne, od roku 2002 na prelome augusta a septembra. Tentoraz sa uskutočnia od 4. do 11. júna.
Tím Sastreho a Meňšova nedostal pozvánku na Tour de France

Tím Sastreho a Meňšova nedostal pozvánku na Tour de France

Španiel Carlos Sastre a Rus Denis Meňšov nebudú môcť štartovať na tohtoročných cyklistických pretekoch Tour de France, keďže organizátori neudelili ich tímu Geox-TMC voľnú kartu. V súlade s pravidlami Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) má na Tour právo štartu osemnásť tímov kategórie Pro. Ďalšie štyri miesta sú vyhradené pre držiteľov voľných kariet, ktorých organizátori vyberú z tímov druhej najvyššej úrovne.
Cavendisha nechali jazdiť v plnej premávke

Cavendisha nechali jazdiť v plnej premávke

Britský cyklista Mark Cavendish má plné právo hnevať sa na austrálskych organizátorov pretekov Tour Down Under. Tí sa museli brániť už v stredu po sérii troch hromadných pádov na záverečných štyroch kilometroch 2. etapy z Tailem Bendu do Mannumu, do cieľa ktorej prišiel excelentný špurtér so zraneniami hlavy a iných častí tela. Vo štvrtok sa napriek pochybnostiam o jeho zdravotnom stave postavil na štart, ale na konci členitej 3. etapy z Unley do Stirlingu možno ľutoval, že tak spravil.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up