Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Peter Sagan po časovke tímov vypadol z Top10 Okolo Kataru

Americký tím Garmin vyhral pondelňajšiu druhú etapu cyklistických pretekov Okolo Kataru. Jazdci Garminu boli najrýchlejší na 11,3-kilomterovej trati. Lídrom pretekov zostal víťaz nedeľňajšej prvej etapy Belgičan Tom Boonen v službách tímu Omega Pharma-Quick Step, druhý je Američan Tyler Farrar s rovnakým celkovým časom.
Pre Contadora dva roky, príde o prvenstvo z TdF 2010

Španielsky cyklista Alberto Contador za dopingový nález z Tour de France 2010 dostal trest zastavenia činnosti na dva roky a príde aj o prvenstvo z pretekov. Taký je výrok Športového arbitrážneho súdu (CAS) v Lausanne v dopingovom prípade teraz už iba dvojnásobného víťaza Tour de France, ktorý zverejnili v pondelok. Do súťažného pelotónu sa však Contador môže vrátiť už 6. augusta 2012.
Peter Sagan skončil v úvodných pretekoch roka tretí

Slovenský cyklista Peter Sagan začal súťažný rok 2012 3. miestom v úvodnej etape pretekov Okolo Kataru. Dvadsaťročného Žilinčana v službách tímu Liquigas-Cannondale prešpurtovali v koncovke 1. etapy od Barzan Towers do areálu golfového klubu v Dauhe (142,5 km) iba známy Belgičan Tom Boonen a Brit Adam Blythe. Preteky Okolo Kataru potrvajú do piatka 10. februára.
Na Okolo Kataru cestuje zo Slovákov iba Peter Sagan

Pre slovenského cyklistu Petra Sagana sa v nedeľu 5. februára začne súťažná sezóna 2012. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale sa predstaví na pretekoch Okolo Kataru, kde ho v šiestich etapách čaká celkovo 724,3 km. Sagan bude patriť na Okolo Kataru medzi najväčšie hviezdy a ašpirantov na etapové prvenstvá. Celkovo sa v Katare predstaví na pretekoch kategórie 2.1 kalendára UCI 16 tímov a v nich 129 cyklistov.
Albert získal druhý dúhový dres, dominancia Belgičanov

Belgičan Niels Albert sa stal v domácom prostredí v Koksijde druhýkrát majstrom sveta v cyklokrose v kategórii mužov - elite, na trón sa vrátil po dvojročnom kraľovaní Zdeňka Štybara. V Koksijde ovládli preteky na náročnej trati s ťažkým pieskovým podkladom domáci Belgičania, ktorí obsadili prvých sedem miest. Striebro si vybojoval Rob Peeters, bronz Kevin Pauwels. Zvyšok sveta sa s podmienkami len veľmi ťažko dokázal vyrovnať, obhajca prvenstva Štybar skončil až trinásty.
MS Cyklokros: Van der Haar obhájil titul medzi mužmi do 23 rokov

Holanďan Lars van der Haar obhájil titul majstra sveta v kategórii mužov do 23 rokov v cyklokrose. V dramatických pretekoch nádejí na šampionáte v belgickom Koksijde predstihol o 1 sekundu domáceho reprezentanta Wietseho Bosmansa. Bronz si vybojoval ďalší Holanďan Michiel van der Heijden. Dvadsaťdvaročný van der Haar v tejto sezóne medzi mužmi do 23 rokov dominoval, vyhral aj európsky šampionát.
MS 2012 napokon bez Gavendu i Barényiho

Na majstrovstvách sveta v cyklokrose v belgickom Koksijde (28. - 29. januára) sa napokon predstaví len pätica Slovákov. Pôvodne mal slovenský výber štartovať na pobreží Atlantiku so siedmimi cyklokrosármi, ale v Belgicku sa napokon nepredstavia Milan Barényi ani Róbert Gavenda. Informuje o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport.
Peter Sagan by mohol na OH štartovať aj v cross country

Cyklista Peter Sagan by sa na Hrách XXX. olympiády v anglickom Londýne (27. júla - 12. augusta 2012) mohol predstaviť aj v cross country v horskej cyklistike. Snahu o jeho štart pod piatimi kruhmi vyvinula komisia horskej cyklistiky pre cross country Slovenského zväzu cyklistiky. Doplnené o hlas Sagana
V pieskových dunách v Koksijde aj so sedmičkou Slovákov

Posledný januárový víkend je už tradične vyhradený pre majstrovstvá sveta v cyklokrose. Tohtoročný šampionát aj so sedmičkou Slovákov sa uskutoční v belgickom Koksijde. O podujatie je záujem. Organizátori na súboje vyše 230 terenárov z 24 krajín predali takmer 32-tisíc vstupeniek. Preteky budú pre všetkých špecifické, na okruhu v Koksijde dominuje piesok. Celkovo v Belgicku rozdajú štyri medailové komplety.
Pre Duklu Trenčín budú vrcholmi Okolo Slovenska a M-SR

Dukla Trenčín Trek je jediným na Slovensku registrovaným kontinentálnym cyklistickým tímom. V roku 2012 bude v jej drese jazdiť 12 cyklistov, sedem patrí do kategórie do 23 rokov a päť do kategórie elite. "Sme najstabilnejší cyklistický tím na Slovensku. Vychovali sme množstvo dobrých pretekárov, v našom klube jazdili aj bratia Velitsovci, Saganovci či vicemajster sveta Milan Dvorščík," povedal tímový manažér Dukly Trenčín Trek Ján Valach.
Na Tour Down Under triumfoval Austrálčan Gerrans

Celkovým triumfom domáceho pretekára Simona Gerransa sa v nedeľu v Austrálii skončili cyklistické preteky Tour Down Under. V záverečnej šiestej etape merajúcej 90 km zvíťazil v okolí Adelaide Nemec Andre Greipel, v celkovej klasifikácii uhájil prvenstvo zo soboty 31-ročný Gerrans. "Je to fantastické, boli to skvelé preteky a toto je čerešnička na torte," rozplýval sa víťazný Austrálčan jazdiaci v tíme GreenEdge, pre ktorý to boli prvé preteky série World Tour.
Saganovci končia sústredenie v Toskánsku

Bratia Peter a Juraj Saganovci skončia v nedeľu s kolegami z tímu Liquigas-Cannondale sústredenie v Toskánsku. Pre talianske zoskupenie je to posledná spoločná príprava. Od pondelka sa pretekári budú pripravovať už samostatne alebo v menších skupinách. Na jazdcov čakajú aj prvé štarty v sezóne. Peter Sagan sa premiérovo v roku 2012 predstaví na februárových pretekoch Okolo Kataru a na Okolo Ománu.