Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Organizátorom TdF unikol program nasledujúceho ročníka

Organizátori prestížnych cyklistických pretekov Tour de France v pondelok omylom na chvíľku zverejnili itinerár budúcoročnej edície TdF. Program bol prístupný na viacerých stránkach, po krátkom čase však zo všetkých táto informácia zmizla. Organizátori odmietli celú záležitosť komentovať.
Sagan v rebríčku UCI na 21. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní rebríčka UCI po vystúpení na pretekoch Okolo Pekingu na 21. priečke. V Číne si 21-ročný jazdec Liquigasu vybojoval 4 body do rebríčka, oproti poslednému vydaniu spred majstrovstiev sveta si pohoršil o jednu priečku. Slováci sa chceli na Okolo Pekingu priblížiť k ďalších miestenkám na olympijské hry.
Na Okolo Pekingu triumf Martina, Saganovci ukončili sezónu

Celkovým víťazom etapového cyklistického podujatia Okolo Pekingu sa stal favorizovaný Nemec Tony Martin pred britskou dvojicou - David Millar a Chris Froome. Zo Slovákov sa najvyššie umiestnil Peter Velits, ktorý bol 60. a za Martinom zaostal o 4:25 min. Petra Sagana klasifikovali na 110. priečke (+14:28) a Juraj Sagan je 136. (+15:58).
Okolo Pekingu - Sagan druhý v 4. etape

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 4. etape pretekov Okolo Pekingu, ktorá merala 189,4 km a jej finiš bol v areáli vodných športov kde sa na OH 2008 tešili z triumfov slalomári Michal Martikán, Elena Kaliská a bratia Hochschornerovci, výbornú druhú priečku. Víťazom etapy sa stal Saganov tímový kolega zo stajne Liquigas-Cannondale Elia Viviani časom 4:09:08 h, tretí bol Argentínčan Juan Jose Haedo.
Peter Sagan v 2. etape Okolo Pekingu na 19. mieste

Austrálčan Heinrich Haussler zvíťazil v 2. etape cyklistických pretekov Okolo Pekingu, ktorá viedla od Olympijského štadióna Vtáčie hniezdo do štvrti Men Tou Kou a merala 137 km. V hromadnom špurte celého pelotónu zdolal Haussler Rusa Denisa Galimzianova a Holanďana Thea Bosa. Lídrom pretekov aj naďalej ostal Nemec Tony Martin.
Majster sveta Cavendish zatiaľ stále bez zmluvy

Otázka nového tímu pre majstra sveta v cyklistike Marka Cavendisha je stále otvorená. Družstvo HTC-Highroad, za ktorý Brit doteraz jazdil, po sezóne končí a rodák z ostrova Man si zatiaľ nové nenašiel. Cavendisha spájali s tímami Sky a Omega Pharma-Quick Step, zatiaľ sa však ani s jedným nedohodol.
Saganovci a P. Velits v Pekingu aj o miestenky na OH 2012

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci a Peter Velits sa od stredy do nedele pokúsia v čínskom Pekingu o vybojovanie ďalších miesteniek pre Slovensko na olympijské hry do Londýna 2012. Slovenskí cyklisti majú zatiaľ istotu jedného účastníka olympijských pretekov, stále však majú šancu vybojovať ďalšie tri miesta.
Prezident SZC spokojný s výsledkom Sagana

Nedeľňajšie preteky mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklistike v dánskej Kodani ukázali, že trio najlepších Slovákov súčasnosti Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits je etablované v špičke. Každý z nich má vo svetovom pelotóne iné úlohy, v nedeľu však spojili sily a takmer dosiahli pódiové umiestnenie.
Titul pre Cavendisha, Sagan dvanásty

Brit Mark Cavendish sa stal v dánskej Kodani majstrom sveta v cestnej cyklistike. Dvadsaťšesťročný rodák z ostrova Man sa presadil v pretekoch mužov-elite s hromadným štartom na 266 km po dramatickej koncovke, v ktorej odsunul na striebornú priečku Austrálčana Matthewa Gossa. Bronz si vybojoval Nemec André Greipel. Doplnené o dojmy Petra Sagana a Velitsovcov
MS: Okruh v Kodani Slovákov neprekvapil

Trio slovenských cyklistov Peter Sagan, Peter a Martin Velitsovci si v piatok krátko pred poludním vyskúšalo okruh na predmestí Kodane v Rudersdale, na ktorom sa bude bojovať v nedeľu o tituly majstrov sveta. Slováci pricestovali do dánskej metropoly vo štvrtok večer. Štrnásťkilometrový okruh, ktorý v nedeľu absolvujú sedemnásťkrát, si Sagan s Velitsovcami prešli dvakrát.
Slovenská Oska 2011

Dá sa obísť Slovensko po okrajoch za 9 dní na cestnom bicykli? A aké sú to vlastne tie "hraničné" cesty? Existujú vôbec? "To neobídete" - vraveli mnohí.
Vinokurov pokračuje v kariére

Kazašský cyklista Alexander Vinokurov napokon neukončí kariéru a bude súťažiť aj v roku 2012. Po páde na júlovej Tour de France naznačil najlepší kazašský jazdec histórie, že to boli posledné preteky jeho kariéry. Po vyliečení sa chcel rozlúčiť na októbrových pretekoch Okolo Lombardie, ale napokon svoj názor zmenil.