Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Sagan oslávi druhý triumf tradičným prípitkom s tímom

Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdzuje aj na prestížnej Vuelte svoj veľký talent. Vo štvrtok sa tretíkrát postavil na pódium, keď vyhral 12. etapu. Pre jazdca tímu Liquigas-Cannondale to bolo druhé etapové prvenstvo na 66. ročníku. Sagan cestoval na Vueltu s cieľom dosiahnuť aspoň jedno prvenstvo, tento plán však už teraz prekročil.
Vuelta - Peter Sagan víťazom 12. etapy

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy pretekov Vuelta a Espaňa na trati z Ponteareas do Pontevedry (167,3 km). Sagan suverénnym spôsobom ovládol záverečné metre, keď nechal za sebou Nemca Johna Degenkolba ako aj skúsených talianskych špurtérov Daniele Bennatiho a Alessandra Petacchiho.
V 11. etape na Vuelte triumf Moncoutiého, Sagan 130.

Víťazom stredajšej 11. etapy na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Verínu do Estaciónu de Esquí Alto de la Manzaneda a merala 167 km, sa stal Francúz v službách tímu Cofidis David Moncoutié časom 4:38:00 h. Druhú priečku obsadil s mankom 1:18 min Španiel Beňat Intxausti Elorriaga z tímu Movistar a tretí skončil jeho krajan Luis León Sánchez pôsobiaci v tíme Rabobank.
Časovka na Vuelte pre T. Martina, novým lídrom Froome

Brit Christopher Froome z tímu Sky sa po pondelkovej časovke v Salamance nečakane stal novým lídrom cyklistickej Vuelty. Pred ňou patrilo 26-ročnému kenskému rodákovi až 14. miesto s vyše minútovým odstupom na lídra. Z červeného dresu vyzliekol Holanďana Baukeho Mollemu, ktorý sa prepadol až na 7. miesto.
Všetky testy na Tour de France s negatívnym výsledkom

Všetky dopingové testy vyhodnotené po skončení tohtoročnej Tour de France boli negatívne. Znamená to, že jediným, koho pristihli so zakázanou látkou v tele, bol Rus Alexandr Kolobnev. V jeho vzorke moču ešte zo 6. júla našli stopy po diuretiku hydrochlortiazide (HCT) a vedenie tímu Kaťuša ho ihneď stiahlo z pretekov.
Leipheimer premiérovým víťazom USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom premiérovej edície cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge, v záverečnej nedeľňajšej etape triumfoval Talian Daniel Oss. "Vďaka mojim bohatým skúsenostiam som bol schopný chladnej kalkulácie, vytýčil som si niekoľko čiastkových cieľov, ktoré som postupne plnil.
Vuelta - Triumf Martina, v červenom Mollema

Víťazom nedeľňajšej 9. etapy na prestížnych cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Villacastínu do Sierra de Béjar La Covatilla a merala 183 km, sa stal Ír Daniel Martin v službách tímu Garmin-Cervelo (4:52:14 h). Druhú priečku obsadil v rovnakom čase ako víťaz Holanďan Bauke Mollema z Rabobanku, ktorý sa stal novým lídrom 66. ročníka.
Leipheimer stále lídrom USA Pro Cycling Challenge

Talian Elia Viviani vyhral druhú etapu za sebou na cyklistických pretekoch USA Pro Cycling Challenge, keď sa presadil v sobotňajšej koncovke v Breckenridge. Po 170,2 km zo Steamboat Springs triumfoval pred Jaimom Castanedom z Kolumbie a tímovým kolegom z Liquigasu i krajanom Danielom Ossom. Etape dominoval dlhý únik štvorice jazdcov, v ktorej boli aj Andy Schleck a Ivan Basso. Atak zlikvidoval pelotón asi 500 m pred cieľom.
Rodríguez novým lídrom Vuelty, Sagan v nedeľu v zelenom

V sobotňajšej 8. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá merala 177,3 km a viedla z Talavera de la Reina do San Lorenzo de El Escorial, zvíťazil domáci jazdec tímu Kaťuša Joaquím Rodríguez, ktorý dosiahol čas 4:49:01 h. Druhú priečku obsadil Michele Scarponi z Lampre, ktorý za víťazom zaostal o 9 s a tretí skončil Holanďan Bauke Mollema (Rabobank Cycling Team) s desaťsekundovým mankom na Rodrígueza.
Leipheimer si udržal vedenie na USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer si udržal dres lídra cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge aj po piatkovej 4. etape z Avonu do Steamboat Springs (138,4 km). V piatok sa rozhodovalo v špurte celého pelotónu, v ktorom nechýbali ani Slováci Peter Velits a Juraj Sagan. Víťazom sa stal Talian Elia Viviani z tímu Liquigas-Cannondale. Leipheimer vedie celkovo s náskokom 11 sekúnd pred Christianom VandeVeldem, tretí je Tejay Van Garderen. Velitsovi patrí 54. priečka, Saganovi 79. pozícia.
Peter Sagan druhý v 7. etape Vuelty a v zelenom

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v piatkovej 7. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Almadénu do Talavery de la Reina a merala 182,9 km, na druhom mieste. Dvadsaťjedenročného Žilinčana pôsobiaceho v tíme Liquigas-Cannondale v záverečnom špurte predstihol len Nemec Marcel Kittel. Tretiu pozíciu obsadil Španiel Óscar Freire.
Velits 26. v horskej časovke na USA Pro Cycling Challenge

Levi Leipheimer sa vďaka víťazstvu v štvrtkovej 3. etape - časovke jednotlivcov na 16,1 km vo Vaile - vrátil na čelo celkového poradia premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade. Američanovi namerali v cieli horskej časovky iba o necelú sekundu lepší čas ako jeho krajanovi Christianovi VandeVeldemu, tretí bol Kolumbijčan Rafael Infantino Abreu.