Najnovšie články z kategórie Horská cyklistika

Storočný Francúz svetovým rekordérom v hodinovke

Francúzsky cyklistický nadšenec Robert Marchand utvoril nový svetový rekord v hodinovke špecifickej vekovej kategórie - storočných. Za 60 minút sa mu podarilo odjazdiť 24,25 km. Pre porovnanie: svetové maximum Ondřeja Sosenku z roku 2005 má 49,7 km, Čech ho však dosiahol vo veku 29 rokov.
RFEC rozhodla o treste Mosqueru, Velits druhý na Vuelte

Španielska cyklistická federácia (RFEC) už údajne rozhodla o treste pre Ezequiela Mosqueru. Ak dištanc oficiálne potvrdí, bude sa meniť aj poradie pretekov Vuelta a Espaňa 2010 a slovenský cyklista Peter Velits sa posunie o jednu priečku vyššie na druhú pozíciu. Musquera bol vlani na podujatí Grand Tour druhý, ale počas pretekov mal pozitívny dopingový test na zakázanú látku diuretikum hydroxyetylškrob (HES).
Powerade marathon Istebna 2011

Poslednou zastávkou medzinárodnej Inter mountain série bol v sobotu 24.9. Powerade marathon v Istebne u našich severných susedov v Poľsku. Pre mňa už dá sa povedať „domáca“ lokalita, nikde inde som totižto vrátane MTB Trophy nebol častejšie. Nádherné počasie v septembri dáva zabudnúť na trochu nepodarené leto a tak obávaný beskydský terén bude tohto roku k bikerom o dosť milosrdnejší a o to viac si to vychutnáme.
MTBO: Slovenskí muži v štafete 15., ženy 7., český double

Slovenským reprezentačným výberom sa v stredajších štafetových pretekoch na európskom šampionáte v orientačnej cyklistike príliš nedarilo. Mužská zostava v zložení Pavol Paprička, Tomáš Haničák a Matúš Trnovec obsadila 15. pozíciu. Ženské trio Daniela Trnovcová, Stanislava Fajtová a Hana Bajtošová klasifikovali na konečnej 7. priečke. V oboch prípadoch uspeli české družstvá pred ruskými.
ISTEBNA - Finále Inter Mountain Series 2011

V sobotu 24. septembra 2011 sa koná finálový MTB maratón Inter Mountain Series 2011 (IMS) v poľskej obci Istebna. Tento bikemaratón je originálny svojou traťou, ktorá vedie cez územie Poľska, Slovenska a Čiech a svojim medzinárodným charakterom je dôstojným zakončením medzinárodného seriálu bikemaratónov IMS.
MTBO: Bajtošová šiesta v šprinte

Slovenská reprezentantka v orientačnej cyklistike Hana Bajtošová obsadila v pondelkovom šprinte na majstrovstvách Európy v okolí Petrohradu 6. miesto. Za šampiónkou Marikou Harovou z Fínska zaostala o 52 sekúnd. Medzi mužmi bol zo Slovákov najlepší Pavol Paprčka, ktorý obsadil 33. priečku.
MS DH: Triumf Harta v zjazde, Laktiš 74.

Majstrom sveta v zjazde v horskej cyklistike sa v nedeľu vo švajčiarskom stredisku Champéry stal iba 20-ročný jazdec z Veľkej Británie Danny Hart. Zo slovenských pretekárov obsadil v elitnej kategórii mužov 74. priečku Matej Laktiš, ktorý mal na Harta stratu takmer dvoch minút.
Zlaté Mince Valašská 50ka - fotoreport

Fotoreport zo ZLATÉ MINCE Valašská padesátka 2011, ktorá sa išla v sobotu 3.9 vo Vsetíne, čo by kameňom dohodil od slovenských hraníc.
Pendrelová a Kulhavý majstrami sveta v XC

Kanaďanka Catharine Pendrelová potvrdila úlohu jednej z favoritiek a vo francúzskom Champéry sa stala majsterkou sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country. Je to najväčší úspech jej kariéry. Pendrelová o 28 sekúnd zdolala Maju Wloszczowskú z Poľska, tretia finišovala Talianka Eva Lechnerová.
Peško dvanásty v 4X, Prokop majstrom

Slovenský reprezentant Marek Peško obsadil vo fourcrosse na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike vo francúzskom Champéry konečné 12. miesto. Ďalší slovenský zástupca Filip Polc skončil 22. Majstrom sveta v zjazdárskej disciplíne sa stal Čech Michal Prokop.
MTBO: Na záver Bajtošovej 5. miesto v šprinte

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.
MTBO: V štafetách bronz pre Slovenky

Historickým úspechom slovenského ženského družstva sa skončili preteky štafiet na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára.