Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Technika

Servis kľúk HollowtechII

Servis kľúk HollowtechII

Predvedieme si jednoduchú demontáž a montáž najčastejšie používaných kľúk od strednej triedy a vyššie v kolekcii produktov od značky Shimano. Tento návod využijete pri montáži horských kľúk HTII triedy Deore, LX, SLX, Saint, XT a v prípade kľúk mimo zostáv s označením FC-M542, 543, prípadne aj DXR ale aj pri cestných kľukách HTII Sora až Ultegra.
Prehľad modelov Canyon 2013 PR článok

Prehľad modelov Canyon 2013

Ako ste sa mohli dozvedieť v predchádzajúcom článku, značka Canyon ponúka s príchodom modelov 2013 aj nové slovenské zastúpenie. Dnes sa bližšie pozrieme na jednotlivé modelové rady tohto nemeckého výrobcu.
Novinky Rudy Project pre novú sezónu PR článok

Novinky Rudy Project pre novú sezónu

Rudy Project aj v tejto sezóne predstavil nové modely a farby okuliarov a prilieb. Uvažovali ste, že si tento rok zadovážite poriadnu výbavu? V tom prípade si tento článok jednoznačne nenechajte ujsť. Pokusíme sa vás previesť novinkami Rudy Project, získate tak prehľad a veríme, že taktiež pomôžeme v rozhodovaní.
Na návšteve v továrni Kross play_arrow

Na návšteve v továrni Kross

Nech sa páči, poďte sa s nami pozrieť na výrobu a montáž bicyklov Kross do ich domácej továrne.
Canyon 2013 dostupný aj na Slovensku PR článok

Canyon 2013 dostupný aj na Slovensku

Tento nemecký výrobca je u nás známy už dlhšiu dobu no slovenskej lokalizácie stránky sme sa dočkali až s príchodom modelov 2013.
Priesvitný bike – utópia alebo blízka budúcnosť?

Priesvitný bike – utópia alebo blízka budúcnosť?

Nie, tento bicykel nie je vyrobený zo skla ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ide o ďalší projekt v rámci projektov štúdia designaffairs, ktoré sa zameriavajú na využitie netradičných materiálov v nových oblastiach.
Údržba, výmena a nitovanie reťaze

Údržba, výmena a nitovanie reťaze

Z Archívu. Je faktom, že najvačším pohlcovačom energie na bicykli je reťaz. V špinavej, suchej a hrdzavej reťazi sa stráca až 30% výkonu. Znie to síce neuveriteľne, ale je treba si uvedomiť, že reťaz sa skladá asi zo 100 vnútorných a vonkajších článkov, ktoré navzájom držia pohromade čapy. Vnútorné články, vonkajšie články, medzikrúžky a čapy sa pri pohybe vzájomne trú a jediným uľahčením trenia je mazadlo...
Slovenský web Feltu spustený PR článok

Slovenský web Feltu spustený

Spoločnosť SK-PROFI BIKE pre vás pripravila nový web feltbicykle.sk, ktorý sa zameriava na značku FELT a všetky jej produkty.
Life4Ride bikes skladačka play_arrow

Life4Ride bikes skladačka

Páni z Life4Ride teamu zbroja na novú sezónu.
Európski stavitelia play_arrow

Európski stavitelia

Rapha, u nás nie veľmi známa firma vyrábajúca exkluzívne oblečenie, nám čas od času prináša krásne videá. Tento krát tu máme ukážku z pripravovaného videa o európskych staviteľoch bicyklov. Originálny zvuk skvele dotvára atmosféru. Ostáva len tešiť sa na celú epizódu.
Prebuďte bicykel zo zimného spánku PR článok

Prebuďte bicykel zo zimného spánku

Čo všetko je potrebné urobiť na bicykli predtým, ako ho po zimných mesiacoch začnete opäť používať? Prečo nie je dobré podceniť pravidelný servis? Kedy sú čakacie doby v servise najkratšie? Čo odporúčame skontrolovať pred každou jazdou? Niekoľko praktických informácií o servise bicyklov vám prinášame v tomto článku.
Bilenky play_arrow

Bilenky

Ďalšie video zachytávajúce precíznu a detailnú výrobu oceľových rámov, ktoré majú stále svoje čaro.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up