Najnovšie články z kategórie Vysledky

Vuelta - Triumf Martina, v červenom Mollema

Víťazom nedeľňajšej 9. etapy na prestížnych cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Villacastínu do Sierra de Béjar La Covatilla a merala 183 km, sa stal Ír Daniel Martin v službách tímu Garmin-Cervelo (4:52:14 h). Druhú priečku obsadil v rovnakom čase ako víťaz Holanďan Bauke Mollema z Rabobanku, ktorý sa stal novým lídrom 66. ročníka.
Na Plejsoch víťazne Mikulenka a Pialová

Výsledky nedeľňajších pretekov 5. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov na Plejsoch.
Leipheimer stále lídrom USA Pro Cycling Challenge

Talian Elia Viviani vyhral druhú etapu za sebou na cyklistických pretekoch USA Pro Cycling Challenge, keď sa presadil v sobotňajšej koncovke v Breckenridge. Po 170,2 km zo Steamboat Springs triumfoval pred Jaimom Castanedom z Kolumbie a tímovým kolegom z Liquigasu i krajanom Danielom Ossom. Etape dominoval dlhý únik štvorice jazdcov, v ktorej boli aj Andy Schleck a Ivan Basso. Atak zlikvidoval pelotón asi 500 m pred cieľom.
Rodríguez novým lídrom Vuelty, Sagan v nedeľu v zelenom

V sobotňajšej 8. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá merala 177,3 km a viedla z Talavera de la Reina do San Lorenzo de El Escorial, zvíťazil domáci jazdec tímu Kaťuša Joaquím Rodríguez, ktorý dosiahol čas 4:49:01 h. Druhú priečku obsadil Michele Scarponi z Lampre, ktorý za víťazom zaostal o 9 s a tretí skončil Holanďan Bauke Mollema (Rabobank Cycling Team) s desaťsekundovým mankom na Rodrígueza.
MTBO: Na záver Bajtošovej 5. miesto v šprinte

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.
Leipheimer si udržal vedenie na USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer si udržal dres lídra cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge aj po piatkovej 4. etape z Avonu do Steamboat Springs (138,4 km). V piatok sa rozhodovalo v špurte celého pelotónu, v ktorom nechýbali ani Slováci Peter Velits a Juraj Sagan. Víťazom sa stal Talian Elia Viviani z tímu Liquigas-Cannondale. Leipheimer vedie celkovo s náskokom 11 sekúnd pred Christianom VandeVeldem, tretí je Tejay Van Garderen. Velitsovi patrí 54. priečka, Saganovi 79. pozícia.
Peter Sagan druhý v 7. etape Vuelty a v zelenom

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v piatkovej 7. etape na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Almadénu do Talavery de la Reina a merala 182,9 km, na druhom mieste. Dvadsaťjedenročného Žilinčana pôsobiaceho v tíme Liquigas-Cannondale v záverečnom špurte predstihol len Nemec Marcel Kittel. Tretiu pozíciu obsadil Španiel Óscar Freire.
MTBO: V štafetách bronz pre Slovenky

Historickým úspechom slovenského ženského družstva sa skončili preteky štafiet na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára.
Velits 26. v horskej časovke na USA Pro Cycling Challenge

Levi Leipheimer sa vďaka víťazstvu v štvrtkovej 3. etape - časovke jednotlivcov na 16,1 km vo Vaile - vrátil na čelo celkového poradia premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade. Američanovi namerali v cieli horskej časovky iba o necelú sekundu lepší čas ako jeho krajanovi Christianovi VandeVeldemu, tretí bol Kolumbijčan Rafael Infantino Abreu.
MTBO: Na strednej trati Bajtošová na 11. pozícii

V pretekoch na strednej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá po 9. priečke na dlhej trati obsadila 11. pozíciu.
Peter Sagan víťazom 6. etapy Vuelty

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Úbedy do Córdoby a merala 193,4 km. Dvadsaťjedenročný Žilinčan dosiahol svoje prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. V záverečnom špurte bojovalo o prvenstvo päť jazdcov, z toho štyria zo Saganovho tímu Liquigas-Cannondale. Sagan sa presadil pred Pablom Lastrasom Garcíom z Movistaru, tretí skončil jeho tímový kolega Vincenzo Nibali.
Peter Velits 60. v 2. etape na USA Pro Cycling Challenge

Američan George Hincapie zvíťazil v stredajšej druhej etape premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade z Gunnisonu do Aspenu. Po viacerých pádoch v daždivom počasí má coloradské podujatie už tretieho lídra v priebehu troch dní. Na čelo priebežného poradia sa dostal iný domáci jazdec Tejay Van Garderen, ktorý v stredu finišoval na druhom mieste.