ride.lezyne.com

Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2809 - 2820 z 2973 článkov)

Peter Velits chce byť po Tour de France spokojný

29.06.2011 1 186 0

Cyklista Peter Velits si po ročnej prestávke opäť zopakuje účasť na Tour de France, ktorá sa začne v sobotu 2. júla v regióne Vendée na západnom pobreží Francúzska. Dvadsaťpäťročný majster sveta do 23 rokov 2007 sa ocitol v záverečnom výbere tímu HTC-Highroad na Tour. Do družstva zoskupenia registrovaného v USA sa napokon nedostal druhý z bratov Velitsovcov Martin.
Cancellara, Chavanel či Gilbert v majstrovských dresoch

28.06.2011 957 0

Trojnásobný víťaz pretekov Tour de France Alberto Contador nedokázal zvíťaziť na nedeľňajších majstrovstvách Španielska v cestnej cyklistike, keď ho v záverečnom súboji zdolal José Joaquín Rojas. Dvadsaťosemročný rodák z Madridu síce držal na 196,7 km dlhej trati krok so svojím o dva roky mladším súperom, Rojas však v samom závere pretekov v dusnom a horúcom počasí mal lepší špurt. Tretí bol Koldo Fernández.
Peter Velits na tretiu TdF v kariére

27.06.2011 1 000 0

Slovenský cyklista Peter Velits sa tretíkrát v kariére predstaví na slávnej Tour de France. Na štarte 2. júla však bude chýbať jeho brat Martin, ktorý sa nedostal do záverečnej nominácie tímu HTC-Highroad. Jeden z najlepších svetových tímov budú na Tour zastupovať šprintérski špecialisti Mark Cavendish a Matt Goss, na najlepšiu desiatku by chcel útočiť Tony Martin, spolu s Petrom Velitsom môže prekvapiť Tejay Van Garderen.
Majstrovský titul pre Petra Sagana

27.06.2011 3 629 0

Cyklista Peter Sagan bude v ďalšom priebehu sezóny jazdiť v elitnom profesionálnom pelotóne v drese majstra Slovenska, ktorý si vybojoval v nedeľu na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Olomouci. Sagan sa stal absolútnym víťazom pretekov, keď triumfoval s náskokom 53 sekúnd pred Petrom Benčíkom, ktorý sa stal českým šampiónom.
V rámci Cyklomaratontour sa budú konať Majstrovstvá Česko-Slovenska

PR 24.06.2011 2 613 1 0

Čo politika pred takmer osemnástimi rokmi rozdelila, cyklistika tohto roku spojí – v krásnom prostredí Malých Karpát sa v nedeľu 26. júna uskutočnia v rámci závodu Unilever Okolobratislavy neoficiálne Majstrovstvá Česko-Slovenska v polmaratóne horských bicyklov!
Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

24.06.2011 1 762 0

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.
Sagan vyhral etapu i aktivitu na Okolo Švajčiarska

19.06.2011 1 079 0

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotňajšej 8. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťjedenročný talent bol najrýchlejší spomedzi 30 jazdcov, ktorí sa odpojili od hlavného pelotónu približne 25 km pred cieľom.
Kruijswick víťazom 6. etapy Okolo Švajčiarska

17.06.2011 929 0

Holandský cyklista Steven Kruijswijk sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá merala 157,7 km a viedla z Tobel-Tägerschen do Malbunu v Lichtenštajnsku. Mladý Holanďan vďaka nástupu v cieľovom stúpaní dosiahol najväčší triumf svojej doterajšej kariéry.
Sagan v 5. etape tretí a je lídrom aktivity

16.06.2011 1 067 0

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v stredajšej 5. etape z Huttwilu do Tobel-Tägerschenu obsadil 3. miesto. V šprintérskej koncovke celého pelotónu predstihli cyklistu tímu Liquigas-Cannondale iba víťazný Slovinec Borut Božič a Španiel Óscar Freire. Lídrom pretekov je aj naďalej Talian Damiano Cunego s náskokom 54 sekúnd pred Juanom Mauriciom Solerom z Kolumbie.
Sagan vo forme, v Huttwile finišoval druhý

14.06.2011 795 0

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch WorldTour Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v utorňajšej 4. etape skončil v šprintérskej koncovke na 2. mieste. Jazdca tímu Liquigas-Cannondale predstihol v hromadnom špurte len úradujúci majster sveta Thor Hushovd.
Hamilton mal agresívny kontakt s Armstrongom

14.06.2011 987 0

Nevraživosť medzi dvoma bývalými kolegami z cyklistického tímu US Postal Tylerom Hamiltonom a Lanceom Armstrongom sa stupňuje. Sedemnásobný víťaz Tour de France Armstrong sa počas víkendu stretol v coloradskej reštaurácii s Hamiltonom, ktorý ho nedávno verejne obvinil z dopingu.
Sagan víťazom 3. etapy Okolo Švajčiarska

14.06.2011 1 087 0

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral 3. etapu pretekov Okolo Švajčiarska. Na 107,6 km trati z Brig-Glisu do Grindelwaldu sa presadil v záverečnom súboji s Talianom Damianom Cunegom. Cyklista tímu Liquigas-Cannondale dosiahol ďalší významný úspech svojej kariéry. Cunego sa vďaka druhému miestu v kráľovskej etape stal novým lídrom Okolo Švajčiarska.