Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

New York z pohľadu cyklistu

Aké to je jazdiť v centre New Yorku na miestach ako sú Times Square, Broadway alebo v okrajových štvrtiach? Pozrite si sériu záberov z fotoaparátu uchyteného na bicykli.
Alonso možno spojí sily so Saganom v Cannondale

Prienik jazdca formuly 1 Fernanda Alonsa do prostredia elitnej svetovej cyklistiky by sa mohol uskutočniť spojením s tímom Cannondale, v ktorom pôsobia aj slovenskí bratia Peter a Juraj Saganovci. Nové zoskupenie by mohlo niesť názov Team Alonso Cannondale. Naznačil to v nedeľu portál Cyclingnews s odvolaním sa na Biciciclismo.
Frustrovaný Sagan hodil bicykel o zem po páde na pretekoch Okolo Dubaja

Peter Sagan spadol v závere sobotňajšej poslednej 4. etapy na pretekoch Okolo Dubaja. Bolo to v zákrute približne 3 km pred cieľom 123 km dlhej etapy. Škoda...
Sagan spadol v záverečnej etape v Dubaji, vyhral Kittel

Slovenský cyklista Peter Sagan spadol v závere sobotňajšej poslednej 4. etapy na pretekoch Okolo Dubaja. Jazdec tímu Cannondale spadol v zákrute približne 3 km pred cieľom 123 km dlhej etapy, v ktorej zvíťazil Marcel Kittel. Nemecký cyklista zoskupenia Giant-Shimano dosiahol tretí etapový triumf na tomto podujatí, vyhral aj jeho druhú a tretiu časť. Z celkového víťazstva sa tešil Američan Taylor Phinney.
P. Sagan v piatok v Dubaji na treťom mieste + VIDEO

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v piatkovej tretej etape na pretekoch Okolo Dubaja tretiu pozíciu. Jazdca tímu Cannondale zdolali iba víťazný Nemec Marcel Kittel a druhý Talian Juan José Lobato. Martin Velits skončil v piatok na 14. pozícii, jeho brat Peter finišoval na 33. priečke a Juraja Sagana klasifikovali na 92. poste.
24h Slovakia Ring cycling race - spustená registrácia PR článok

24h Slovakia Ring cycling race - spustená registrácia

Orechová Potôň, 3. február 2014 – Cyklistický maratón na dokonalom asfalte jediného automobilového okruhu na Slovensku je späť. Ak ste minulý rok nevyužili šancu šliapať 24 hodín do pedálov a preháňať sa pretekárskym okruhom Slovakia Ring, prichádza ďalšia príležitosť. Koncom júna sa na štart postavia amatérski aj profesionálni jazdci a zažijú nezabudnuteľný deň aj noc na bicykli. Registrujte sa už dnes.
Peter Sagan v 2. etape v Dubaji na druhom mieste + VIDEO

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku vo štvrtkovej 2. etape na pretekoch Okolo Dubaja, ktorá merala 122 km a končila v známej časti Palm Jumeirah. Z víťazstva v záverečnom šprinte celého pelotónu sa tešil Nemec Marcel Kittel.
Petrovia Sagan a Velits skončili v časovke v Top10 + VIDEO

Slovenským cyklistom Petrovi Saganovi, Petrovi Velitsovi a Martinovi Velitsovi sa darilo v úvodnej etape na pretekoch Okolo Dubaja. V časovke na 9,9 km skončil jazdec tímu Cannondale Peter Sagan na 6. priečke, keď na víťazného Taylora Phineyho mal odstup 31 sekúnd.
Petra Sagana podporí v Dubaji aj brat Juraj

Slovenského cyklistu Petra Sagana bude na ceste za prvým tohtoročným úspechom podporovať na pretekoch Okolo Dubaja v drese tímu Cannondale aj jeho brat Juraj.
V profesionálnom pelotóne aj tri slovenské tímy

Slovensko bude mať v sezóne 2014 tri kontinentálne cyklistické tímy. Po Dukle Trenčín Trek, ktorá už s licenciou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) jazdí niekoľko rokov, získali štatút kontinentálneho družstva aj CK Banská Bystrica a Epic Janom Greenway so sídlom v Dohňanoch.
Sagan možno pôjde k Alonsovi, zatiaľ to nepotvrdili

Slovenského cyklistu Petra Sagana možno čaká zaujímavá budúcnosť spojená s novým Teamom Alonso. Od sezóny 2015 by sa mal podľa špekulácií médií čerstvo 24-ročný Sagan stať členom tohto tímu s gážou 3,3 mil. eur v rokoch 2015 a 2016. Informuje o tom špecializovaný server cyclingnews.com na základe informácií zo stránky Tuttobiciweb. Či ide o pravdivú informáciu alebo len neoverené dohady, ukáže čas.
Rozhovor: Kolář má za sebou úspešnú premiéru a teší sa do Kataru

Dvadsaťjedenročný slovenský cyklista Michael Kolář v službách tímu Tinkoff-Saxobank má za sebou premiéru na pretekoch Tour Down Under, ba dokonca v poslednej etape sa prvýkrát v profesionálnej kariére WorldTour dostal do elitnej desiatky, keď si to v závere rozdal s poprednými špurtérmi a skončil deviaty.