Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

MS: Peter Sagan juniorským majstrom sveta

Peter Sagan sa stal v talianskom Val di Sole juniorským majstrom sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross country. Na 29,38 km dlhej trati si od úvodu počínal suverénne, kontroloval si čelo pretekov a od druhého kola prakticky až do záveru viedol.
Contador víťazom Gira, Jurčo na 129. mieste

Španiel Alberto Contador napodobnil svojho fenomenálneho krajana Miguela Induraina a po triumfe na Tour de France v ďalšom roku vyhral Giro d´Italia. Jazdec tímu Astana sa radoval po 11. mieste v záverečnej nedeľňajšej časovke na 28,5 km z Cesany Maderna do Milána, ktorú vyhral Talian Marco Pinotti časom 32:45 min.
MS: Sagan oslávil 18. narodeniny striebrom

Po dvoch rokoch vybojoval Slovák na majstrovstvách sveta v cyklokrose medailové umiestnenie, v pretekoch juniorov na šampionáte v talianskom Trevise sa zo striebra tešil Peter Sagan.
Najlepším jazdcom SR za rok 2007 Peter Velits

Najlepším cyklistom roka 2007 na Slovensku sa podľa očakávaní stal Peter Velits, druhé miesto obsadil Juraj Sagan a tretím vo výročnom poradí bol horský cyklista Filip Polc. Víťaz prebral ocenenie z rúk ministra obrany SR Františka Kašického.
MS: Najlepší zo Slovákov ôsmy junior Sagan

Na MS horských cyklistov v škótskom stredisku Fort William sa najlepším Slovákom stal Peter Sagan v krose juniorov, Filip Polc sa vo four crosse a zjazde zmestil do druhej dvadsiatky na svete
Tour de France za nami

Španiel Alberto Contador z tímu Discovery Channel sa stal víťazom jedného z najkontroverznejších a zároveň i najvyrovnanejších ročníkov cyklistických pretekov Tour de France v histórii.
Ďalší šok na Tour - Rabobank stiahol žltého Rasmussena

Škandály na cyklistickej Tour de France nekončia, na cyklistiku spadol ešte väčší dopingový tieň. So slávnymi pretekmi sa musí po Alexandrovi Vinokurovovi šokujúco rozlúčiť aj ďalší favorit, v žltom drese jazdiaci Dán Michael Rasmussen.
Vinokurovov krvný doping, Astana odstupuje z Tour

Kazašský cyklista tímu Astana Alexander Vinokurov neprešiel dopingovým testom po sobotňajšej 13. etape 94. ročníka Tour de France, ktorou bola časovka jednotlivcov v známom francúzskom meste Albi. Na svojej internetovej stránke o tom informuje francúzsky športový denník L´Equipe, oficiálne cyklistické zdroje mlčia, aj keď Astana už oznámila odchod z Tour.
Tour zažila fantastický úvod v Londýne

Britský Londýn sa v sobotu popoludní zmenil na kúsok Francúzska, keď v meste na Temži začínala Tour de France. Atmosféra rovnaká ako v Paríži či v iných francúzskych mestách, jediný rozdiel bol v tom, že vo Francúzsku autá nejazdia vľavo. Pri trati prológu sa podľa prvých odhadov tiesnil jeden milión divákov, čo je pre organizátorov veľký úspech. + foto z Londýna
Di Luca víťazom Gira

Talian Danilo Di Luca sa stal prvýkrát v kariére víťazom prestížnych cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorých nedeľňajšiu záverečnú 21. etapu z Vestone do Milána (185 km) vyhral jeho krajan Alessandro Petacchi. Di Luca, jazdiaci vo farbách tímu Liquigas, dosiahol najväčší úspech svojej kariéry.
Vzorky od Fuentesa patria Ullrichovi

Vzorky krvi nájdené v kancelárii španielskeho lekára Eufemiana Fuentesa, ktorý je hlavnou postavou v známom dopingovom škandále "Operation Puerto", podľa analýzy DNA patria bývalej cyklistickej hviezde Janovi Ullrichovi.
Štart ProTour zachránený, strany sporu sa dohodli

Predstavitelia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), organizátori pretekov a zástupcovia najlepších tímov odvrátili krízu, do ktorej sa rútila svetová cyklistika. Na trojstrannom stretnutí v Belgicku dospeli jeho účastníci k dohode, ktorá umožní tímom s licenciou štart na pretekoch seriálu ProTour. "Na Paríž - Nice nebudeme chýbať," víťazoslávne oznámil Patrick Lefevere, prezident Asociácie medzinárodných profesionálnych cyklistických tímov (IPCT), ktorá schôdzku iniciovala.