Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklistika

Triatlonový Festival Senica 2011

Triatlonový Festival Senica 2011

Pozývame Vás na finálové preteky seriálu HERTLSPORT EXTREM TOUR 2011 terénny triatlon jednotlivcov a štafiet Ja-Ty-On H-TRIATHLON SENICA a terénny triatlon družstiev 3 T.E.A.M H-TRIATHLON SENICA. Preteky sa uskutočnia v sobotu 27.augusta v rekreačnej oblasti Senica-Kunov.
Triatlon pre všetkých sa sťahuje z Čunova na Štrkovec

Triatlon pre všetkých sa sťahuje z Čunova na Štrkovec

Celodňová celoslovenská akcia pre špičkových, rekreačných a začínajúcich triatlonistov pod názvom "Triatlon pre všetkých" sa po dvoch úvodných ročníkoch sťahuje z Čunova na Štrkovecké jazero v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Prostredie známej bratislavskej oddychovej zóny a blízkeho hotela Junior bude v sobotu 27. augusta od 9. 00 h do 20.00 h miestom, kde sa stretnú vyznávači tohto športu zo Slovenska, Česka a Ukrajiny.
P. Velits v úvodnom prológu v Colorade na 62. mieste

P. Velits v úvodnom prológu v Colorade na 62. mieste

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 62. miesto v úvodnom prológu premiérového ročníka etapových pretekov USA Pro Cycling Challenge v americkom Colorade. Na cestách v Colorado Springs zaostal jazdec tímu HTC - Highroad za tímovým kolegom Patrickom Gretschom, ktorý prológ vyhral, o 38 sekúnd.
Chára na bicykli za leto odjazdí 3 - 4-tisíc km

Chára na bicykli za leto odjazdí 3 - 4-tisíc km

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa v piatok zúčastnil na cyklistickej Veľkej cene Hradca Králové. Pri svojej premiére v upršanom mestskom kritériu, na ktorého štart sa postavil vďaka svojmu kamarátovi - českému cyklistickému profesionálovi Renému Anderlemu, dokázal za 40 minút prejsť 17 okruhov merajúcich 1200 metrov a v kategórii hobby sa umiestnil v strede výsledkovej listiny.
Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 3. miesto na pretekoch kategórie 1.2 o Pohár ministra národnej obrany v poľskom Plocku. Pretekár tímu Dukly Trenčín Merida prehral s domácim Tomaszom Kiendysom o 10 sekúnd. Pred Jurča sa ešte dostal nestarnúci bývalý víťaz Okolo Slovenska, 44-ročný Radoslaw Romanik. Jurčo si za svoj výkon pripísal 16 bodov do rebríčka UCI.
Broniš víťazom Slovenských Pyrenejí

Broniš víťazom Slovenských Pyrenejí

Roman Broniš, ktorý jazdí v drese Sparty Praha, sa stal víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje v Kláštore pod Znievom. Broniš sa presadil v súboji vedúcej štvorčlennej skupiny pred Marekom Čaneckým a Matejom Vyšňom.
Senzi okruh na Horale 2011

Senzi okruh na Horale 2011

V sobotu 13. augusta sa uskutočnil už 12.ročník DEMA HORAL ALTO MTB maratónu a 3.ročník 3-dňového HORAL TOUR etapového maratónu. Rovnako ako v minulých ročníkoch, aj tento rok bolo zázemie pretekov vo Svite pod Vysokými Tatrami. Pekné a teplé počasie pred HORALOM sľubovalo suchú trať bez brodenia sa v hlbokom blate a na štart prilákalo takmer 600 pretekárov vrátane dvoch borcov na jednokolkách, ktorí absolvovali 18,5 km trať s prevýšením 760 metrov. Pre nás „klasikov“ organizátor pripravil 4 trate od najdlhšej KREJZI pre skutočných maratóncov po najkratšiu DEJZI pre rodiny s deťmi a začínajúcich cyklistov.
Slovenský pohár 2011 - ONE Energy DH PLEJSY PR článok

Slovenský pohár 2011 - ONE Energy DH PLEJSY

Názov pretekov: ONE Energy DH PLEJSY

Usporiadateľ: Slovenský zväz cyklistiky

Organizátor: NRG SLOVAKIA s.r.o., Freeride Košice a Relax Center Plejsy

Termín konania: Nedeľa 28.08.2011 - DOWNHILL

Miesto konania: Lyžiarske stredisko - Relax Center Plejsy
MS Evil Racing aj s Polcom víťazne v súťaži tímov

MS Evil Racing aj s Polcom víťazne v súťaži tímov

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc dosiahol so svojím tímom MS Evil Racing kvalitný výsledok na extrémnom zjazde v rakúskom Innsbrucku. Dvadsaťdeväťročný Slovák zajazdil v absolútnom poradí druhý najlepší čas, keď o necelé štyri sekundy zaostal za svojím tímovým kolegom Brookom MacDonaldom.
Svetová univerziáda: Tybor 10., Kostelničák 31.

Svetová univerziáda: Tybor 10., Kostelničák 31.

Slovenský cyklista Patrik Tybor obsadil 10. miesto v sobotňajších cestných pretekoch mužov na 156,8 km na Svetovej univerziáde v čínskom Šen-čene. Pelotón pretekov sa v ich priebehu potrhal a cyklisti prichádzali do cieľa osamotene alebo v malých skupinách. Druhý slovenský zástupca Martin Kostelničák finišoval na 31. priečke.
Majstrovstvá Európy XC Dohňany - fotoreport

Majstrovstvá Európy XC Dohňany - fotoreport

Fotografie zo všetkých štyroch dní Majstrovstiev Európy zachytené objektívom mathosha (a v nedeľu aj Martina Goffu). Podľa všetkých výborne zvládnutá akcia (gratulujeme CK Epic Dohňany) kulminovala v nedeľu pretekmi žien a mužov, ktoré vyhrali Gunn-Rita Dahle-Flesja a Jarda Kulhavý. Nájdete tu výsledky, odkazy na reportáže a vyše 650 fotiek.
Kulhavý a Dahle-Flesja majstrami Európy v XC

Kulhavý a Dahle-Flesja majstrami Európy v XC

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch sa v kategórii ženy-elite stala skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. Janka Števková skončila na 17. mieste a Elena Ondášová 44. V mužoch Jarda Kulhavý porazil Juliena Absalona a pripísal si ďalší veľký triumf. Michal Lami skončil 37., Milan Barényi 47.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up