Články v kategórii 'Cyklistika' (613 - 624 z 963 článkov)

Chára na bicykli za leto odjazdí 3 - 4-tisíc km

23.08.2011 1 329 0

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa v piatok zúčastnil na cyklistickej Veľkej cene Hradca Králové. Pri svojej premiére v upršanom mestskom kritériu, na ktorého štart sa postavil vďaka svojmu kamarátovi - českému cyklistickému profesionálovi Renému Anderlemu, dokázal za 40 minút prejsť 17 okruhov merajúcich 1200 metrov a v kategórii hobby sa umiestnil v strede výsledkovej listiny.
Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

22.08.2011 1 311 0

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 3. miesto na pretekoch kategórie 1.2 o Pohár ministra národnej obrany v poľskom Plocku. Pretekár tímu Dukly Trenčín Merida prehral s domácim Tomaszom Kiendysom o 10 sekúnd. Pred Jurča sa ešte dostal nestarnúci bývalý víťaz Okolo Slovenska, 44-ročný Radoslaw Romanik. Jurčo si za svoj výkon pripísal 16 bodov do rebríčka UCI.

Broniš víťazom Slovenských Pyrenejí

22.08.2011 1 341 0

Roman Broniš, ktorý jazdí v drese Sparty Praha, sa stal víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje v Kláštore pod Znievom. Broniš sa presadil v súboji vedúcej štvorčlennej skupiny pred Marekom Čaneckým a Matejom Vyšňom.
Senzi okruh na Horale 2011

17.08.2011 2 174 0

V sobotu 13. augusta sa uskutočnil už 12.ročník DEMA HORAL ALTO MTB maratónu a 3.ročník 3-dňového HORAL TOUR etapového maratónu. Rovnako ako v minulých ročníkoch, aj tento rok bolo zázemie pretekov vo Svite pod Vysokými Tatrami. Pekné a teplé počasie pred HORALOM sľubovalo suchú trať bez brodenia sa v hlbokom blate a na štart prilákalo takmer 600 pretekárov vrátane dvoch borcov na jednokolkách, ktorí absolvovali 18,5 km trať s prevýšením 760 metrov. Pre nás „klasikov“ organizátor pripravil 4 trate od najdlhšej KREJZI pre skutočných maratóncov po najkratšiu DEJZI pre rodiny s deťmi a začínajúcich cyklistov.

15.08.2011 1 009 0

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc dosiahol so svojím tímom MS Evil Racing kvalitný výsledok na extrémnom zjazde v rakúskom Innsbrucku. Dvadsaťdeväťročný Slovák zajazdil v absolútnom poradí druhý najlepší čas, keď o necelé štyri sekundy zaostal za svojím tímovým kolegom Brookom MacDonaldom.
Svetová univerziáda: Tybor 10., Kostelničák 31.

13.08.2011 720 0

Slovenský cyklista Patrik Tybor obsadil 10. miesto v sobotňajších cestných pretekoch mužov na 156,8 km na Svetovej univerziáde v čínskom Šen-čene. Pelotón pretekov sa v ich priebehu potrhal a cyklisti prichádzali do cieľa osamotene alebo v malých skupinách. Druhý slovenský zástupca Martin Kostelničák finišoval na 31. priečke.
Majstrovstvá Európy XC Dohňany - fotoreport

09.08.2011 2 355 0

Fotografie zo všetkých štyroch dní Majstrovstiev Európy zachytené objektívom mathosha (a v nedeľu aj Martina Goffu). Podľa všetkých výborne zvládnutá akcia (gratulujeme CK Epic Dohňany) kulminovala v nedeľu pretekmi žien a mužov, ktoré vyhrali Gunn-Rita Dahle-Flesja a Jarda Kulhavý. Nájdete tu výsledky, odkazy na reportáže a vyše 650 fotiek.
Kulhavý a Dahle-Flesja majstrami Európy v XC

07.08.2011 1 437 4 0

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch sa v kategórii ženy-elite stala skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. Janka Števková skončila na 17. mieste a Elena Ondášová 44. V mužoch Jarda Kulhavý porazil Juliena Absalona a pripísal si ďalší veľký triumf. Michal Lami skončil 37., Milan Barényi 47.
Polcov najlepší výsledok v sezóne

07.08.2011 1 264 0

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc dosiahol v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v zjazde vo francúzskom stredisku La Bresse najlepšie umiestenie sezóny v tomto seriáli, keď ho spomedzi osemdesiatich jazdcov vo finále klasifikovali na 23. pozícii.
Dohňany: V sobotu tituly pre Kerschbaumera a Bressetovú

06.08.2011 1 840 2 0

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala v kategórii žien do 23 rokov Julie Bressetová. Francúzska reprezentantka predstihla v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch Britku Annie Lastovú o 52 s, bronzovej Nórke Elisabeth Sveumovej "nadelila" 3:53 min. V štartovom poli sa predstavili aj dve Slovenky: Michaela Maláriková obsadila 22. miesto, Monika Kadlecová skončila na 26. pozícii.
ME Dohňany: Štafety pre Francúzov, Slováci na 12. mieste

04.08.2011 2 528 0

Prvú zlatú medailu na majstrovstvách Európy v cross country horských cyklistov získali jazdci z Francúzska, ktorí triumfovali v štvrtkových štafetách. Francúzi sa presadili až v závere s minimálnym náskokom pred Švajčiarmi, bronz si vyjazdilo talianske kvarteto. Slovenská štvorica v zložení Milan Barényi, Janka Števková, Tomáš Kubek, Jozef Bebčák obsadila dvanástu pozíciu.