Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Reportaz

Report DH Chvatimech

Report DH Chvatimech

13.8.2006 sa v lyžiarskom stredisku Chvatimech pri Podbrezovej konalo 4. kolo Specialized DH Cupu. Trať oproti minulému roku zaznamenala pár kozmetických zmien – nový drevený skok pri Chate Bernardín (minimálna „bezpečná“ dĺžka letu 8m, dalo sa tam však posielať aj oveľa viac) a asi 50m úsek v spodnej časti (od „najdržkovejšej“ zákruty z 2005 bola pravotočivá zákruta cez dve skalnaté „vložky“).
GTM horský triatlon Stará Myjava

GTM horský triatlon Stará Myjava

Túto sobotu (12.8.) privítala Stará Myjava všetkých priaznivcov zaujímavého netradičného športu - v areáli priehrady sa konal GTM Horský triatlon Stará Myjava. Po H-triatlone v Skalici druhý terénny triatlon v poradí, ktorý som navštívil s kolegom, na týchto stránkach neznámym, Tomášom Č. ;).
Cica nežer! Skús cyklomaratón!

Cica nežer! Skús cyklomaratón!

Pripadám si tučný. Žiadne plecia, veľká riť. Spoznáte ma ľahko: postava ako pivová fľaša, miesto štopľa plešina. Výzva Edity Šipeky „Cica nežer!“ ma dráždila stále viac. Bicykel by mi mohol pomôcť...
Ako som prežil svoj prvý cyklomaratón

Ako som prežil svoj prvý cyklomaratón

Neviem kde sa v mojej hlave zobrala myšlienka skúsiť si cyklomaratón, ale stalo sa tak a ja som začal sledovať kalendár pretekov. Bola to len otázka času kedy sa na nejaký vyberiem. Voľba padla na akciu s názvom DEMA Banskoštiavnický maratón.
Potvrdené: Víťaz Tour Floyd Landis dopoval

Potvrdené: Víťaz Tour Floyd Landis dopoval

Víťaz 93. ročníka cyklistických pretekov Tour de France Američan Floyd Landis mal pozitívny aj test B-vzorky a príde o celkové prvenstvo v týchto prestížnych pretekoch. Doplnené 9.8 o 00:00: Landis stráca nádej, spriada špekulatívne teórie
Tour de France 2006 pozná svojho víťaza

Tour de France 2006 pozná svojho víťaza

Američan Floyd Landis sa stal celkovým víťazom 93. ročníka cyklistických pretekov Tour de France, ktoré vyvrcholili v nedeľu na Elyzejských poliach v Paríži po 3656 km. Už ôsmy rok po sebe tak prvenstvo z Tour putovalo do USA, Landis nadviazal na Armstrongovu sedemročnú éru.
Author Bikemaratón Karpatský Vlk 2006

Author Bikemaratón Karpatský Vlk 2006

Po roku sa opäť konal bikemaratón Karpatský vlk. Bol to štvrtý ročník a zároveň bol posledným podujatím tohtoročného Author cup-u. Prezentácia sa konala už tradične v bufete na vrchole zjazdovky prebiehala ako to už býva zvykom bez problémov.
MSR v DH - Donovaly 17.6.2006

MSR v DH - Donovaly 17.6.2006

Dňa 16.7.2006 sa v lyžiarskom stredisku Donovaly konali Majstrovstvá SR v zjazde... Pretekárov prišlo 172 zo štyroch krajín a počasie bolo, až na chvíľkový nárazový vietor, akurát. Preteky, podľa mňa, prebehli v totálnej pohode a myslím si, že riders a diváci boli spokojní.
H-Triathlon 2006

H-Triathlon 2006

Vždy ma lákala trojkombinácia plávanie, bike a beh, najlepšie v terénnom vydaní. Keďže som však nemal nič naplávané a nabehané a chcel som vidieť, čo a ako, vybral som sa ako člen štafety na H-Triathlon do Skalice. Tu nájdete report a fotogalériu z akcie.
M-SR v cross country - Víťazmi Barényi a Števková

M-SR v cross country - Víťazmi Barényi a Števková

Majstrovstvá Slovenska v horskej cyklistike v disciplíne cross country v Remate pri Handlovej - Tituly v hlavných kategóriách pre Milana Barényiho a Janku Števkovú. Takisto však prinášame výsledky našich nádejí z medzinárodných súťaží, ktorých bolo tento víkend požehnane
TdF: prológ a 1. etapa

TdF: prológ a 1. etapa

Víťazom prvej etapy 93. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France sa v nedeľu stal Jimmy Casper. Francúzsky jazdec Cofidisu zdolal v záverečnom špurte 184,5 km dlhej etapy, ktorá mala štart i cieľ v Štrasburgu, Austrálčana Robbieho McEwena (Davitamon-Lotto), tretí skončil Erik Zabel z Milramu.
Tour de France: fakty a čísla

Tour de France: fakty a čísla

Cyklistické preteky Tour de France napíšu od soboty na 93. ročníku svoju novú éru. Po siedmich víťazstvách v rade na nich bude prvýkrát chýbať Američan Lance Armstrong, ktorý po vlaňajšom triumfe ukončil svoju kariéru a otvoril dvere ďalším adeptom. Tohtoročné preteky ovplyvnil dopingový škandál v Španielsku, po zverejnení zoznamu podozrivých cyklistov viacerí z nich nebudú na Tour štartovať. Favorit tohtoročných pretekov sa po vylúčení Nemca Jana Ullricha z tímu T-Mobile i Ivana Bassa z družstva CSC hľadá ťažko, na francúzskych cestách však môže prekvapiť aj niekto, s kým sa pred začiatkom Tour príliš neráta.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up