Najnovšie články z kategórie Vysledky

Michael Kolář sa prvýkrát dostal vo WorldTour do desiatky

Slovenský cyklista Michael Kolář sa prvýkrát v profesionálnej kariére dostal na pretekoch WorldTour do elitnej desiatky, v nedeľu finišoval v záverečnej šiestej etape Tour Down Under v uliciach austrálskeho Adelaide na 9. mieste. Kolář si to v závere rozdal s poprednými špurtérmi. V celkovom poradí Tour Down Under obsadil 100. priečku.
Haring získal majstrovský titul

Martin Haring z CK Banská Bystrica potvrdil pozíciu najväčšieho favorita a stal sa v nedeľu v Bánovciach nad Bebravou majstrom Slovenska v cyklokrose. V majstrovských pretekoch zdolal Róberta Gavendu z Dukly Trenčín Trek o 1:05 min. Bronz si vybojoval Košičan Michal Lami. Slovenský šampionát bol zároveň aj trinástym kolom Slovenského pohára. Medzi ženami sa presadila Tereza Medveďová z Podbrezovej.
Slovenky skončili štvrté v krasojazde štvoríc

Reprezentantky Slovenska Alica Vinczeová, Dora Szabóová, Eszter Bagitová a Viktória Glofaková obsadili v krasojazde štvoríc na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike vo švajčiarskom Berne 4. miesto. Za predvedenie programu dostali od rozhodcovského zboru 114,62 bodu. Titul získali v nedeľu popoludní vo švajčiarskej metropole Nemky.
V Košiciach dominoval Haring

Martin Haring potvrdil pozíciu domácej jednotky aj v 9. kole Slovenského pohára v cyklokrose, ktoré sa uskutočnilo v sobotu v Košiciach. Jazdec CK Banská Bystrica triumfoval s náskokom 13 sekúnd pred Róbertom Gavendom. Tretí skončil Košičan Michal Lami.
V Podbrezovej získal najviac UCI bodov Haring

Martin Haring z CK Banská Bystrica sa stal víťazom nedeľňajších pretekov 8. kola Slovenského pohára v cyklokrose v Podbrezovej, na ktorých sa bojovalo aj o body do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).
Števková bola jedenásta medzi ženami

Slovenská reprezentantka Janka Keseg-Števková obsadila 11. miesto v pretekoch žien na majstrovstvách Európy v cyklokrose v Mladej Boleslavi. V náročnom blatistom teréne a neustálom daždi sa presadila Britka Helen Wymanová.
Sagan siedmy na kritériu v Austrálii, opäť bavil divákov

Slovenský cyklista z tímu Cannondale Peter Sagan skončil na víkendovom exhibičnom kritériu Noosa Subaru Australia Open na siedmom mieste. Z prvenstva na 30 km dlhej trati sa tešil domáci jazdec Robbie McEwen, ktorý už ukončil aktívnu kariéru a bude sa venovať poradenskej činnosti pre tím Orica-GreenEdge, zvíťazil na tomto podujatí druhýkrát po sebe.
Pavlendová v Manchestri sedemnásta v scratchi

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v piatkovom večernom finále 17. miesto v scratchi na pretekoch Svetového pohára v anglickom Manchestri (1. - 3. novembra).
Polc vyhral mestský zjazd v Mexiku

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc sa stal víťazom mestského zjazdu v mexickom meste Taxco. Tridsaťjedenročný Pezinčan triumfoval neďaleko mexickej metropoly Mexico City a zdolal aj vynikajúceho Marcella Gutierreza Villegasa z Kolumbie, ktorý v júni triumfoval v zjazde v Bratislave. Polc uspel v konkurencii 35 jazdcov z celého sveta.
Sagan zakončil sezónu v Saitame, skúsil si i sumo

Slovenský cyklista Peter Sagan zakončil sezónu 2013 druhým miestom na exhibičnom kritériu v japonskej Saitame. Dvadsaťtriročného Žilinčana zdolal len víťaz Tour de France Christopher Froome, tretí finišoval úradujúci majster sveta Rui Costa. Juraj Sagan obsadil 24. miesto.
Haring má najlepší výsledok Slováka za desaťročie

Cyklokrosár Martin Haring dosiahol na pretekoch Svetového pohára v českom Tábore najlepšie umiestnenie pretekára zo Slovenska v kategórii mužov-elite na podujatí tohto rangu v ostatnom desaťročí. Jazdec tímu CK Banská Bystrica obsadil po kvalitnom výkone 13. miesto. Za víťazným Larsom van der Haarom zaostal v juhočeskom teréne o 1:15 min. Holanďan triumfoval v záverečnom špurte, v ktorom zdolal Nemca Philippa Walslebena.
Polc v Bulharsku šiesty, junior Baránek štvrtý

Majstrami Európy v zjazde horských cyklistov sa v podujatí organizovanom Európskom cyklistickou úniou (UEC) stali v bulharskom Pamporove Rakúšan Markus Pekoll a Francúzka Emmeline Ragotová.