Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Slovenska

Jozef Metelka počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiline ukázal skvelú fazónu a útočil na medaily

V časovke skončil na štvrtom mieste a v cestných pretekoch s hromadným štartom bol medzi Slovákmi v cieli desiaty. V časovke prišiel do cieľa o minútu a tri sekundy za bronzovým Patrikom Tyborom, v pretekoch s hromadným štartom zaostal za opäť bronzovým Tyborom iba o 15 sekúnd. Metelka je dvojnásobný svetový šampión v dráhovej paracyklistike.
Fotoreport: Ako som bol pozrieť - Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike 2015

Rád by som sa s vami podelil o obrazový zážitok z týchto majstrovstiev a par slovami vám opísal pocity z pohľadu fanúšika resp. diváka. Začiatok nebol pre mňa vôbec taký, aký som očakával, čakal som totiž, že hneď ako tam prídem, budem mať zimomriavky po celom tele. Tie síce neboli hneď, ale časom prišli aj tie, obzvlášť v posledných kolách a najväčší adrenalín bol samotný dojazd.
Peter Sagan sa stal suveréne majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom

Peter Sagan z tímu Tinkoff Saxo sa piatykrát v sérii stal cyklistickým majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom v kategórii elite-mužov. Na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov v Žiline v nedeľu zvíťazil suverénne, keď v koncovke 199 km dlhých pretekov predviedol sólojazdu za prvenstvom.
Peter Sagan sa nezdá a vybojoval majstrovský dres v časovke

Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke. Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite. Sagan na tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý vyhral posledné tri tituly. Výborne zajazdil Jozef Metelka, ktorý obsadil 4. miesto.
Haring obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose

Cyklokrosár Martin Haring z CK Banská Bystrica obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose v kategórii Elite. Na šampionáte v Trnave potvrdil úlohu favorita pretekov na 60 minút a napokon triumfoval s náskokom 1:20 min pred Ondrejom Glajzom, ktorý sa stal šampiónom do 23 rokov. Medzi ženami patrí titul skúsenej Janke Keseg Števkovej. Národný šampionát bol zároveň aj záverečným 15. kolom Slovenského pohára, v ktorom najviac bodov v jednotlivých pretekoch nazbieral Glajza.
Pozvánka: Majstrovstvá Slovenska v MTB XCO a Eliminátor

Pozývame všetkých pretekárov a divákov na Majstrovstvá Slovenska v horskej cyklistike, v olympijskej disciplíne Cross Country a vo vyraďovacích pretekoch Eliminátor. V lyžiarskom stredisku Jahodná pri Košiciach sa v dňoch 19.-20.júl 2014 opäť stretne kompletná Slovenská špička doplnená o zahraničných pretekárov a hobby jazdcov , ktorí si to rozdajú na úplne novej prestavanej trati.
Jozef Metelka o MS v Brne, jeho jazde a dojmoch z pretekov

Jozef skončil v časovke na vynikajúcom 6. mieste s časom 1:01:53.26. Pri tejto príležitosti sme mu položili zopár otázok o pretekoch a jeho príprave...
Peter Sagan štvrtý raz majstrom Slovenska

Sagan sa stal štvrtýkrát po sebe majstrom Slovenska v kategórii elite-mužov. V nedeľňajších pretekoch na 192 km na okruhoch v Slavkove pri Brne obsadil Sagan druhú priečku za Čechom Zdeňkom Štybarom, ktorý bol v cieli o sekundu rýchlejší.
Peter Velits sa stal tretíkrát majstrom SR v časovke

Jazdec tímu BMC Racing Peter Velits sa stal tretíkrát v rade majstrom Slovenska v cyklistickej časovke. Titul z Púchova 2012 i Novej Dubnice 2013 v kategórii elite obhájil vo štvrtkových pretekoch na 40 km na náročnej zvlnenej trati v moravskom Slavkove pri Brne.
Haring získal majstrovský titul

Martin Haring z CK Banská Bystrica potvrdil pozíciu najväčšieho favorita a stal sa v nedeľu v Bánovciach nad Bebravou majstrom Slovenska v cyklokrose. V majstrovských pretekoch zdolal Róberta Gavendu z Dukly Trenčín Trek o 1:05 min. Bronz si vybojoval Košičan Michal Lami. Slovenský šampionát bol zároveň aj trinástym kolom Slovenského pohára. Medzi ženami sa presadila Tereza Medveďová z Podbrezovej.
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v OC 2013

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v OC v šprinte a voľnom výbere poradia kontrolných stanovíšť