Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2305 - 2316 z 2973 článkov)

V bodovacích pretekoch titul pre Češku Macháčovú

24.02.2013 1 178 0

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová je po úvodných troch disciplínach viacbojárskeho omnia na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na 17. mieste. Slovenka skončila v letmom kole i bodovacích pretekoch na 16. mieste, vo vyraďovacích pretekoch bola trinásta.

Pavlendová skončila v scratchi na 8. mieste

22.02.2013 1 262 1 0

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 8. miesto v disciplíne scratch na MS v bieloruskom Minsku. Pre 23-ročnú Slovenku je to najlepší výsledok kariéry na svetových šampionátoch.

Proti Armstrongovi vraj aj americké vládne orgány

22.02.2013 1 152 0

Do súdnej kauzy voči niekdajšiemu cyklistovi Lanceovi Armstrongovi v súvislosti s jeho dopingovými previneniami sa údajne zapoja aj americké vlády orgány.

Zlato v tímovom šprinte putuje do Nemecka

21.02.2013 1 046 0

Reprezentanti Nemecka v dráhovej cyklistike Rene Enders, Stefan Botticher a Maximilian Levy sa stali v bieloruskom Minsku majstrami sveta v tímovom šprinte. Na šampionáte zdolali vo finále tím Nového Zélandu. Nemci dosiahli v súboji o zlato čas 43,495 s, družstvo z Oceánie bolo o 49 tisícin sekundy pomalšie. Bronz si vybojovali Francúzi. Zlato v scratchi patrí Írovi Martynovi Irvinovi.

Giro 2014 sa nezačne na Slovensku, ale v Belfaste

21.02.2013 1 315 2 0

Cyklistické preteky Giro d´Italia sa nebudú v roku 2014 začínať na Slovensku, ako o tom v minulosti uvažovali viacerí členovia vlády SR. Jedno z troch podujatí Grand Tour odštartuje v roku 2014 v severoírskom Belfaste, etapovými mestami počas prvých troch dní budú aj Armagh a írska metropola Dublin. Niektoré z tria slávnych pretekov navštívili túto časť Európy v naposledy v roku 1998, keď sa tam konala časť Tour de France.
The rise of Peter Sagan

21.02.2013 2 707 0

Ako sa rodí legenda...

Pervis sa dočkal prvého zlata

20.02.2013 1 107 0

Francúz Francois Pervis sa stal majstrom sveta v súťaži na 1 km s pevným štartom na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku. Dvadsaťosemročný francúzsky reprezentant ukončil dlhé čakanie na najcennejší kov z MS v tejto disciplíne, keď v minulosti získal štyrikrát bronz a raz striebro. Pervis triumfoval pred Simonom van Velthoovenom z Nového Zélandu. V stíhacích pretekoch jednotlivkýň triumfovala Američanka Sarah Hammerová pred dvojicou Austrálčaniek.
Juraj Sagan zarezáva na Malorke

18.02.2013 1 886 0

Slovenský cyklista Juraj Sagan v službách talianskeho tímu Cannondale Pro Cycling absolvoval prvé tohtoročné preteky pod názvom Santos Tour Down Under v Austrálii. Po krátkom pobyte v rodnej Žiline sa presunul v prvej polovici februára spoločne s trenčianskou Duklou na sústredenie na Malorku, kde ešte zotrvá do konca týždňa.

Froome celkovým víťazom na Okolo Ománu

16.02.2013 977 0

Brit Christopher Froome sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Ománu. Sobotňajšiu záverečnú 6. etapu z Nawit Nagam Parku do Muttrahu merajúcu 144 km vyhral Francúz Nacer Bouhanni z tímu FDJ, druhý skončil Austrálčan Matthew Harley Goss (Orica GreenEdge) a tretiu pozíciu obsadil Američan Taylor Phinney zo zoskupenia BMC Racing. Slovák vo farbách Omega Pharma-Quick Step skončil na 68. poste a celkovo mu patrí 20. stupienok
Froome vyzliekol v Ománe Sagana z červeného dresu

14.02.2013 1 647 0

Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel vo štvrtkovej 4. etape pretekov Okolo Ománu o červený dres lídra. V etape s náročným dojazdom na vrchol Jabal Al Akhdar za najlepšími zaostal a novým lídrom podujatia sa stal Brit Chris Froome z tímu Sky.
Peter Sagan vyhral aj 3. etapu Okolo Ománu

13.02.2013 2 208 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol na pretekoch Okolo Ománu druhý čiastkový úspech, po druhej vyhral aj stredajšiu tretiu etapu, ktorá viedla z Nakhal Fortu do Wadi Dayqah Damu a merala 190 km. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale potvrdil prvenstvom postavenie lídra pretekov a aj vo štvrtok si oblečie červené tričko. Obhajca vlaňajšieho celkového víťazstva na Okolo Ománu Peter Velits figuroval v stredu vo výsledkoch na 9. mieste.
Peter Sagan víťazom 2. etapy Okolo Ománu a novým lídrom

12.02.2013 1 958 0

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v utorňajšej 2. etape pretekov Okolo Ománu na trati z Fanja in Bidbid do Al Busanu (146 km) a prepracoval sa na čelo celkového poradia tohto podujatia, vedie s 9-sekundovým náskokom.