Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Frantisek Lami

Horskí cyklisti majú za sebou sériu víťazstiev v Srbsku

Našim horským cyklistom na pretekoch v Srbsku sa uplynulý víkend výborne darilo. Tri víťazstvá, druhé i tretie miesto, priniesli Slovensku ďalších 81 bodov UCI do olympijskej kvalifikácie.
Horskí cyklisti opäť bodovali a pripísali si ďalších 42 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie

Na pretekoch kategórie C.2 v rakúskom Obertraune získali slovenskí cyklisti viaceré pódiové umiestnenia a pripísali si ďalších 42 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie.
V brazílskom Araxá si slovenskí cyklisti pripísali na konto 220 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie

Na pretekoch, ktoré sa konali v dňoch 6.-8.3.2015 v brazílskom Araxá, získali naši horskí cyklisti Michal a František Lami ďalších 220 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie. Počas etapových pretekov viackrát vystúpili i na stupne víťazov.
Slovensko: Mladé talenty u nás vyrastajú s majstrami

JUMP SPORT KLUB Košice vznikol v roku 2008. Od jeho zrodu sú jeho členmi reprezentanti Slovenska, bratia Michal a František Lamiovci. V novembri 2013, po zmene vo vedení, klub sústredil úspešných mladých košických pretekárov a rozšíril svoju členskú základňu o ďalšie talentované deti z východoslovenského regiónu. Po roku činnosti v súčasnej podobe sa v klube môžu hrdiť niekoľkými titulmi majstra Slovenska, víťazstvami v Slovenskom pohári, ale aj úspešnými výsledkami mimo územia Slovenska.
Fotogaléria: Ako reprezentácia Slovenska v MTB zbierala cenné UCI body v Malajzií a Michal Lami vyhral etapové preteky

Naši traja pretekári kategórie muži Elite Michal Lami, František Lami a Martin Haring bojovali v závodoch Trade winds Langkawi international mountain bike challenge 2014. Hlavný cieľ reprezentačného výjazdu bol zisk čo najväčšieho počtu UCI bodov do olympijskej kvalifikácie, čo sa aj podarilo. Pozrite si ako to vyzeralo na trati aj v okolí pretekov.
Slováci stále so šancou na účasť dvoch mužov na olympijských hrách v Brazílii

Podľa postavenia Slovenska v najnovšom olympijskom rebríčku krajín by Slovensko mohlo vyslať do Rio de Janeiro až dvoch mužov v MTB XCO. Po dvoch olympiádach v Pekingu a v Londýne, kde sme nášho zástupcu v mužskej kategórii nemali, je situácia oveľa optimistickejšia.
Slovenski reprezentanti na Otztaler Mountainbike Festival

V nedeľu 4.5. slovenský reprezentant Michal Lami nadviazal na svoje tohtoročné výborné výsledky a v pretekoch zaradených do kategórie UCI HC v rakúskom Haimingu obsadil 6. miesto v konkurencii 57 štartujúcich z 15 krajín.
Svetový pohár MTB odštartoval v juhoafrickom Pietermaritzburgu

Uplynulý víkend sa úvodným kolom začal seriál svetového pohára. Pietermaritzburg, hostiteľské mesto minuloročných majstrovstiev sveta, opäť privítalo svetovú špičku MTB pretekárov v zjazde a cross-country. Usporiadatelia stihli za sedem mesiacov od skončenia MS v Cascades MTB Parku pripraviť nový okruh, pretože podľa slov organizátorov ten vlaňajší sa im zdal nudný...
V chorvátskej Premanture nedal Michal Lami súperom šancu

V sobotu 5.4. na pretekoch kategórie UCI C1 v Premanture zvíťazil slovenský reprezentant Michal Lami a pripísal si prvých tohtoročných 60 bodov do rankingu UCI.
František Lami obsadil 3. miesto na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone

Slovenský reprezentant František Lami obsadil 3. miesto v súťaži mužov do 23 rokov na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone v talianskom Cogne. Pretekár tímu JUMP sport klub Košice, známy skôr z horskej cyklistiky, sa prvý raz predstavil v triatlonových pretekoch a hneď si vybojoval medailové umiestnenie.
V juhoafrickom Pietermaritzburgu sa skončili Majstrovstvá sveta 2013 v MTB cross-country

Reprezentačné družstvo zložené z pretekárov Michal Lami, František Lami, Jozef Bebčák a tímovej manažérky Jany Lamiovej sa zúčastnilo majstrovstiev sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country v juhoafrickom Pietermaritzburgu.
Ďalšie pódiové umiestnenie pre slovenskú reprezentáciu

V sobotu 24.08.2013 sa v Ostrave na SP kat.C1 v MTB Cross country podaril husársky kúsok slovenským reprezentantom, ktorí sa postavili na stupne víťazov spolu s olympijským víťazom Jaroslavom Kulhavým. Na pretekoch sa zúčastnili pretekári s Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Poľska a domáceho Česka.