Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Okolo sveta na bicykli - Karol Voltemár

Okolo sveta na bicykli - Karol Voltemár

"Bicykel je prostriedok, ktorý mi umožňuje zažívať slobodu", slová Karola Voltemára, cykloturistu a dobrodruha, ktorý finišuje svoje prípravy na niekoľkoročnú sólo cestu okolo sveta. MTBiker vám prináša jedinečný rozhovor v ktorom sa dozviete viac o vybavení, plánoch cesty ale aj vzniku cesty samotnej.
Predstavenie OPQS sa zmenilo na súboj na dráhe

Predstavenie OPQS sa zmenilo na súboj na dráhe

Bývalí majstri sveta Mark Cavendish a Tom Boonen boli najväčšími hviezdami prezentácie tímu Omega Pharma-QuickStep pred sezónou 2013. V belgickom Gente nechýbal ani Slovák Martin Velits, jeho dvojča a tímový kolega Peter sa už spoločne s ďalšími jazdcami pripravuje na preteky v Austrálii.

Juraj Sagan začne sezónu v Austrálii

Juraj Sagan začne sezónu v Austrálii

Slovenský cyklista Juraj Sagan začne sezónu na rozdiel od svojho mladšieho brata Petra, ktorý je v Argentíne, v Austrálii. Od 20. do 27. januára sa cyklista tímu Cannondale predstaví na pretekoch Tour Down Under v okolí Adelaide. Na úvod súťažného roka sa Juraj Sagan pripravoval v talianskom meste Tezze.

L'hiver á deux roues play_arrow

L'hiver á deux roues

Čo robia cyklokurieri v zime ? No predsa doručujú a bavia sa !
Armstrong sa priznal k dopingu, referuje USA Today

Armstrong sa priznal k dopingu, referuje USA Today

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong sa v rozhovore s Oprah Winfreyovou priznal k dopingovým praktikám, referuje USA Today. Interview sa dostane do vysielania až vo štvrtok 17. januára na Oprah Winfrey Network, ale nahrávali ho už v pondelok v dome nedávno ešte sedemnásobného víťaza Tour de France v texaskom Austine. Išlo o prvý Američanov rozhovor pre médiá po tom, ako ho v októbri doživotne dištancovali.

P. Sagan žiaril na hollywoodskej prezentácii Cannondalu play_arrow

P. Sagan žiaril na hollywoodskej prezentácii Cannondalu

V hollywoodskom štýle predstavili počas uplynulého víkendu cyklistov tímu Cannondale Pro Cycling pre sezónu 2013. A vo veľkej miere aj v "saganovskom". Generálny manažér zoskupenia s novým názvom, ale tradičnou "kanárikovou" farbou dresov Bob Burbank pochopil, akým fenoménom sa stáva vo svete slovenská cyklistická kométa, a stavil na to, čo Sagan ponúkol na vlaňajšej Tour de France - zábavu.
Contador o Vuelte 2013: "Bude to vojna"

Contador o Vuelte 2013: "Bude to vojna"

Španielskeho cyklistu Alberta Contadora veľmi nepotešili organizátori tohtoročných pretekov Vuelta a Espaňa, ktorí naplánovali 13 horských etáp z celkového počtu 21. Obhajca minuloročného prvenstva na margo toho poznamenal, že 'to bude vojna'.
Oprah Winfreyová bude spovedať Armstronga

Oprah Winfreyová bude spovedať Armstronga

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong, z ktorého sa v priebehu minulého roka stal najväčší dopingový podvodník v histórii športu, sa rozhodol prehovoriť. Budúci týždeň ho vyspovedá vo svojej šou Oprah Winfreyová. Špeciálne vydanie bude mať 90 minút a Armstrong v ňom verejne vystúpi prvý raz od augusta minulého roku, keď kapituloval v boji proti obvineniam Antidopingovej agentúry USA (USADA), ktorá ho vzápätí doživotne dištancovala.
Petra Sagana v USA v rámci zábavy fiktívne zatkli

Petra Sagana v USA v rámci zábavy fiktívne zatkli

Slovenského cyklistu Petra Sagana počas sústredenia v Kalifornii zatkli. Zadržanie však nebolo skutočné, udialo sa len v rámci zábavy členov talianskeho tímu Cannondale. Príslušník anaheimskej polície po krátkom čase zbavil Sagana pút. Fotografie sa okamžite objavili na sociálnych sieťach Twitter a Facebook, Peter Sagan má na nich široký úsmev.

Peter Velits začne rok v Austrálii na Tour Down Under

Peter Velits začne rok v Austrálii na Tour Down Under

Slovenský cyklista Peter Velits povedie tím Omega Pharma-Quick Step na pretekoch Tour Down Under v okolí austrálskeho Adelaide, ktoré sú prvým podujatím seriálu WorldTour v roku 2013. Už tradičné podujatie sa uskutoční od 20. do 27. januára. Peter Velits je v ideálnom cyklistickom veku a rok 2013 by mohol byť jeho najlepším v kariére. Okrem dvadsaťsedemročného Slováka budú v tíme Omega Pharma - Quick Step na austrálskych cestách súťažiť aj Gert Steegmans, Bert Grabsch, František Raboň, Jerome Pineau, Andy Fenn a Serge Pauwels.

Podľa New York Times sa Armstrong chce priznať k dopingu

Podľa New York Times sa Armstrong chce priznať k dopingu

Podľa piatkového vydania denníka The New York Times zvažuje bývalý americký cyklista Lance Armstrong priznanie užívania zakázaných látok počas svojej kariéry. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) si osvojila názor Antidopingovej agentúry USA (USADA) a v októbri 2012 Američanovi anulovala všetky výsledky od roku 1999 a potrestala ho doživotným dištancom. Štyridsaťjedenročný Armstrong prišiel aj o všetkých sedem titulov z prestížnych pretekov Tour de France.

Il grande Fausto play_arrow

Il grande Fausto

Trocha motivácie pred blížiacim sa víkendom.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up