Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklistika

Rozhovor so staviteľom, dizajnérom a cyklistom telom aj dušou, Marekom Parajkom

Rozhovor so staviteľom, dizajnérom a cyklistom telom aj dušou, Marekom Parajkom

Rozhovor s jedným z mála staviteľov a úpravcov oceľových bikov na Slovensku. Okrem rekonštrukcii sa Marek venuje aj úprave a stavbe vlastných komponentov. Prečítajte si o jeho začiatkoch, súčasnosti ale aj plánoch do budúcna.
FOR THOSE WHO SUFFER WE RIDE play_arrow

FOR THOSE WHO SUFFER WE RIDE

Video ktoré vzniklo za účelom podpory nadácie na liečbu leukémie.
Rozhovor s predsedom komisie MTB XC Jánom Žilovcom

Rozhovor s predsedom komisie MTB XC Jánom Žilovcom

Rok 2013 priniesol okrem iného aj niekoľko personálnych zmien v Slovenskom zväze cyklistiky. V dnešnom rozhovore vám nový predseda komisie pre mtb odpovie na niekoľko otázok týkajúcich sa noviniek, organizácie ale aj financovania zväzu.
Dopingový hriešnik Dekker prezradí mená

Dopingový hriešnik Dekker prezradí mená

Cyklistom s dopingovou minulosťou sa začínajú rozväzovať jazyky, Thomas Dekker však na rozdiel od Lancea Armstronga ponúka detailnú schému svojho podvodu. Holanďan si v rokoch 2009 - 2011 odpykal dištanc za pozitívny nález na erytropoetín (EPO) z roku 2007 a po odhalení neskrýval, že ho užíval. Naopak, pridal aj priznanie ku krvným transfúziám v čase, keď jazdil za Rabobank. Teraz sľubuje, že Holandskej antidopingovej agentúre prezradí mená všetkých osôb, ktoré mu pri tom asistovali.

Priznaním sa skončil Armstrongov perfektný príbeh

Priznaním sa skončil Armstrongov perfektný príbeh

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong sa v rozhovore s Oprah Winfreyovou priznal k dopingovým praktikám. V dlhoočakávanom televíznom programe uviedol, že podvádzal aj pri všetkých siedmich triumfoch na slávnej Tour de France. Armstrongovo priznanie prišlo po dlhých rokoch, počas ktorých užívanie dopingu odmietal.
Tracey Hannah : Back on her feet! play_arrow

Tracey Hannah : Back on her feet!

Tracey Hannah je po páde vo Val D'Isére a dlhej prestávke opäť na nohách a v sedle !
The Jiggernaut

The Jiggernaut

Máte garáž, náradie, chuť a čas počas zimných večerov ? Jiggernaut tak vyzerá ako ideálna a kreatívna voľba pre vás...
Kross Moon- enduro prototype PR článok

Kross Moon- enduro prototype

Svetlo sveta uzrel nový sprievodca do nepohody a hltač singletrailov od firmy Kross. Táto poľská spoločnosť sa venuje bikom približne 20 rokov a neostáva pozadu ani v stále populárnejšom a rozvíjajúcom sa allmountain/enduro segmente. Do modelu Moon vkladajú svoje dlhoročné skúsenosti a treba uznať že vyzerá naozaj dobre !
Tribute to Burry Stander play_arrow

Tribute to Burry Stander

Krátka spomienka...
Majster sveta Stander zahynul, zrazil ho taxík

Majster sveta Stander zahynul, zrazil ho taxík

Na následky zrážky s taxíkom počas tréningu vo štvrtok zomrel juhoafrický horský cyklista Burry Stander. Podľa informácií internetového portálu cyclingnews.com sa nehoda odohrala neďaleko Shelley Beach na juhu jeho rodnej krajiny. Na tragickú nehodu zareagoval aj slovenský cyklista Peter Sagan. "Bol som pri tom, ako sa stal majstrom sveta, Burry odpočívaj v pokoji, strašná správa," uviedol prostredníctvom sociálnej siete Facebook P. Sagan.

Sven Nys play_arrow

Sven Nys

Ponaučenie je jasné a praktické- nikdy nehádžte pivo...vlastne nikdy nič nehádžte po zablatenom Belgičanovi ktorý práve bojuje o umiestnenie !
Decembrové číslo cyklistickej dopravy PR článok

Decembrové číslo cyklistickej dopravy

Posledné tohtoročné číslo cyklistickej dopravy, berte ho aj ako vianočný darček pre vás. Dočítate sa o tom ako sa navrhujú piktokoridory, čo to o histórii kuriérov na bicykloch ako aj o vyhrievaných cyklotrasách v Holandsku.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up