Články v kategórii 'Majstrovstva Sveta' (157 - 168 z 178 článkov)

Albert získal druhý dúhový dres, dominancia Belgičanov

29.01.2012 1 270 0

Belgičan Niels Albert sa stal v domácom prostredí v Koksijde druhýkrát majstrom sveta v cyklokrose v kategórii mužov - elite, na trón sa vrátil po dvojročnom kraľovaní Zdeňka Štybara. V Koksijde ovládli preteky na náročnej trati s ťažkým pieskovým podkladom domáci Belgičania, ktorí obsadili prvých sedem miest. Striebro si vybojoval Rob Peeters, bronz Kevin Pauwels. Zvyšok sveta sa s podmienkami len veľmi ťažko dokázal vyrovnať, obhajca prvenstva Štybar skončil až trinásty.

MS Cyklokros: Van der Haar obhájil titul medzi mužmi do 23 rokov

28.01.2012 1 006 0

Holanďan Lars van der Haar obhájil titul majstra sveta v kategórii mužov do 23 rokov v cyklokrose. V dramatických pretekoch nádejí na šampionáte v belgickom Koksijde predstihol o 1 sekundu domáceho reprezentanta Wietseho Bosmansa. Bronz si vybojoval ďalší Holanďan Michiel van der Heijden. Dvadsaťdvaročný van der Haar v tejto sezóne medzi mužmi do 23 rokov dominoval, vyhral aj európsky šampionát.
V pieskových dunách v Koksijde aj so sedmičkou Slovákov

26.01.2012 1 285 0

Posledný januárový víkend je už tradične vyhradený pre majstrovstvá sveta v cyklokrose. Tohtoročný šampionát aj so sedmičkou Slovákov sa uskutoční v belgickom Koksijde. O podujatie je záujem. Organizátori na súboje vyše 230 terenárov z 24 krajín predali takmer 32-tisíc vstupeniek. Preteky budú pre všetkých špecifické, na okruhu v Koksijde dominuje piesok. Celkovo v Belgicku rozdajú štyri medailové komplety.
MS Kodaň v slovenských farbách

06.10.2011 2 203 0

Jeden z našich čitateľov, Dr. Šaling, nám zaslal do redakcie vyše 20 fotiek z majstrovstiev sveta v cyklistiky z Kodane. Aj keď už je skoro 2 týždne po funuse, nemohli sme s vami tieto fotky nezdieľať.
Prezident SZC spokojný s výsledkom Sagana

27.09.2011 1 830 1 0

Nedeľňajšie preteky mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklistike v dánskej Kodani ukázali, že trio najlepších Slovákov súčasnosti Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits je etablované v špičke. Každý z nich má vo svetovom pelotóne iné úlohy, v nedeľu však spojili sily a takmer dosiahli pódiové umiestnenie.
Titul pre Cavendisha, Sagan dvanásty

25.09.2011 1 394 1 0

Brit Mark Cavendish sa stal v dánskej Kodani majstrom sveta v cestnej cyklistike. Dvadsaťšesťročný rodák z ostrova Man sa presadil v pretekoch mužov-elite s hromadným štartom na 266 km po dramatickej koncovke, v ktorej odsunul na striebornú priečku Austrálčana Matthewa Gossa. Bronz si vybojoval Nemec André Greipel. Doplnené o dojmy Petra Sagana a Velitsovcov
MS: Okruh v Kodani Slovákov neprekvapil

24.09.2011 1 817 3 0

Trio slovenských cyklistov Peter Sagan, Peter a Martin Velitsovci si v piatok krátko pred poludním vyskúšalo okruh na predmestí Kodane v Rudersdale, na ktorom sa bude bojovať v nedeľu o tituly majstrov sveta. Slováci pricestovali do dánskej metropoly vo štvrtok večer. Štrnásťkilometrový okruh, ktorý v nedeľu absolvujú sedemnásťkrát, si Sagan s Velitsovcami prešli dvakrát.
MS: Ženy, Juniori, Juniorky a Muži do 23 poznajú víťazov

24.09.2011 1 608 0

Francúz Pierre-Henri Lecuisinier sa stal v dánskom Rudersdale na predmestí Kodane novým majstrom sveta v cestnej cyklistike juniorov. V dramatickom finiši sobotňajších predpoludňajších pretekov odsunul na ďalšie pódiové priečky Belgičana Martijna Degreveho a Holanďana Stevena Lammertinka. Osemnásťročný talent Lecuisinier potvrdil úlohu jedného z favoritov, tento rok vyhral už aj majstrovstvá Európy.
Velitsovci pôjdu pre Sagana, cieľom úspech

22.09.2011 1 435 0

Po štvrtkovom dni voľna pokračuje svetový šampionát v cestnej cyklistike v Kodani od piatka pretekmi s hromadným štartom. Po kategóriách nádejí a žien príde v nedeľu na rad vrchol celých majstrovstiev sveta - preteky mužov - elite. Na cyklistov čaká takmer rovinatý štrnásťkilometrový okruh, ktorý absolvujú sedemnásťkrát.
MS: V časovke triumf Nemca Martina, Jurčo 38.

21.09.2011 2 001 0

Nemec Tony Martin sa v stredu stal časovkovým majstrom sveta v cestnej cyklistike, keď najrýchlejšie zdolal trať dlhú 46,4 km. "Už v posledných kilometroch som cítil, že zvíťazím. Je to fantastický pocit, veľmi sa teším," povedal čerstvý šampión v prvej reakcii pre Eurosport. Na druhej priečke skončil Brit Bradley Wiggins, ktorý zaostal za Martinom o 1:15 min.
MS: V utorok tituly pre Arndtovú a Wurtz Schmidta

21.09.2011 1 335 0

Nemka Judith Arndtová si druhýkrát v kariére vybojovala dúhový dres majsterky sveta v cestnej cyklistike. V utorok zvíťazila v časovke žien na 27,8 km na svetovom šampionáte v Kodani a pridala ďalší úspech k zlatu z pretekov s hromadným štartom na MS 2004. Tridsaťpäťročná Arndtová triumfovala s náskokom 21 sekúnd pred Lindou Melanie Villumsenovou z Nového Zélandu. Bronz si vybojovala obhajkyňa prvenstva Emma Pooleyová z Veľkej Británie.
MS: Titul pre favorizovaného Durbridgea, Schwabik 62.

20.09.2011 1 920 0

Austrálčan Luke Durbridge potvrdil úlohu najväčšieho favorita a stal sa v dánskej Kodani majstrom sveta v cyklistickej časovke mužov do 23 rokov. Trať dlhú 35,2 km v centre Kodane zvládol za 42:47 min a triumfoval s 35-sekundovým náskokom pred domácim cyklistom Rasmusom Christianom Quaadem. + Čistiace auto vygumovalo cieľovú čiaru